Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Zdroj: TV JOJ

Aktuality

Exkluzívne: Jojka chystá veľké zmeny vo svojej ťažiskovej šou! Predstaví ich tento rok

Po veľkom sklamaní má prísť dosiaľ najväčšie prekopanie najdôležitejšej talentovej šou komerčnej dvojky. S novým ročníkom počíta v tomto roku.

Svoju najhoršiu sezónu zažila minulý rok kľúčová ťažisková šou Jojky Česko Slovensko má talent, z ktorej odvysielala v poradí už 9. sériu.

Napriek tomu, že talentovej šou dopriala ročnú pauzu, o ktorú sa postarala pandémia covidu, program sa napriek prestávke nevrátil natoľko oddýchnutý, aby k sebe opäť naviazal masu televíznych divákov.

Talent, naopak, zaznamenal vôbec najslabšiu sezónu vo svojej histórii, keď sa vlani na jeseň prepadol na ratingy len v okolí 6 – 7,5 %, čo preňho znamenalo oproti predošlej sérii dramatickú stratu troch až štyroch ratingov. Talent bol v predošlých sériách zvyknutý na pravidelné ratingy na úrovni 8 – 11 %.

 


Markíze sa rúca prime-time: Okamžite ruší programové zmeny, Survivor v novom čase končí!Čítajte →

Jubilejná séria s radikálnou zmenou

Joj ani po tomto prepade neplánuje Talentu dať prestávku.

Naopak, podľa prvých informácií už tvorcovia začali pracovať na príprave jubilejnej 10. sérii Česko Slovensko má talent, ktorú má Jojka do vysielania nasadiť na jeseň 2022.

Televízia má však podľa prvých správ počítať s radikálnou zmenou talentového formátu.

Tento rok by v jubilejnom ročníku mala chcieť predstaviť vynovenú podobu Talentu, ktorá by sa mala týkať ako vizuálnej stránky, tak samotného spracovania dôležitých kastingových zostrihov. Práve tie Joj začala uprednostňovať pred živými kolami, ktoré osekala na jediný finálový prenos.

Otázne bude obsadenie jednotlivých moderátorských či porotcovských postov.

Pravidelná porotkyňa Diana Mórová aktuálne uprednostnila účinkovanie v celebritnej šou Let´s Dance Markízy, voľný zároveň ostal bývalý moderátor Martin „Pyco“ Rausch, ktorého by mohli chcieť tvorcovia v okrúhlom desiatom Talente osloviť a pripraviť veľký návrat do formátu. Pyca Markíza aktuálne ani neoslovila do nového Let´s Dance, ktorého bol v doterajších sériách neodmysliteľnou súčasťou.

 


Jar 2022 na Markíze: Po prepadákoch vyrazí do útoku, od marca vytiahne najväčšie zbrane!Čítajte →

Nový Talent by mal desiaty raz po sebe režírovať Jeffo Minařík, ktorý už teraz pracuje aj na druhej sérii šou Pečie celé Slovensko. Vlani sa práve tieto šou nakrúcali priamo po sebe, keď do júna prebiehala výroba úspešnej novinky RTVS, po nej nasledovala príprava deviateho Talentu.

Talent po zmene v minulosti s historickým rekordom

Jednou zásadnou zmenou už šou Česko Slovensko má talent v minulosti prešla.

Rovnako sa týkala ako spracovania, tak obsadenia formátu, pričom taktiež nastala po náhlom prepade sledovanosti.

Došlo k nemu na jeseň 2013, kedy Joj s Primou kontinuálne štvrtý rok po sebe priniesli novú 4. sériu Talentu. Ťažisková šou po troch úspešných sériách už v tej štvrtej stratila dych a významne v sledovanosti klesla, pričom po tomto prepade nasledovala pre formát ročná prestávka. V roku 2014 priestor vyplnil prvý a dosiaľ jediný ročník speváckej šou X Factor.

Ročnú pauzu tvorcovia Talentu využili na vynovenie talentového formátu.

S veľkou kampaňou v štýle Jamesa Bonda predstavili nových moderátorov, ktorými sa stali Junior a Marcel, rozšírili porotu z troch na štyroch členov, upravili dramaturgiu programu aj jej vizuál spoločne s talentovou scénou. Zároveň bol prvýkrát do šou zavedený zlatý buzzer.

Kombinácia prestávky a novej podoby priniesla programu extrémny nárast sledovanosti, keď z ratingov okolo 7 – 8 % vo štvrtej sérii zaznamenala šou v 5. sérii historicky najsledovanejší štart s ratingom až 14,7 % a podielom 39,7 %. Úspech udržiavala aj v nasledovnom priebehu série s výkonmi na úrovni okolo 11 – 13 %.

V ďalších sériách sa už Talent ustaľoval na spomínanom rozmedzí 8 až 11 % a až vlaňajšie výkony znamenali pre šou radikálny prepad.

Imidžová kampaň v štýle Jamesa Bonda z roku 2015

Čítať viac...
Nahor