Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
koláž, zdroj foto: Markíza

Viete prví

Do Druhej šance mieria hviezdy Oteckov, toto sú nové postavy 2. série! Kedy odštartuje?

Hneď štyria predstavitelia kľúčových postáv zo zrušeného denného seriálu Oteckovia budú na jeseň tvárami Druhej šance. Poznáme predbežný dátum štartu 2. série. Aktualizácia.

Najúspešnejšia jarná televízna novinka sa po krátkej prestávke vracia do vysielania.

Lekárska dramatická séria Druhá šanca sa už po už štarte v januári 2022 stala diváckym hitom, pričom jarné vysielanie zakončila ako nateraz najúspešnejší televízny program tohto roka, s výnimkou spravodajstva či športových prenosov.

Úspech Druhej šance okamžite motivoval Markízu k rozbehnutiu príprav nových častí.

Originálny taliansky seriál Doc – Nelle tue mani, ktorého je Druhá šanca vernou kópiou, pritom uvádza nové série s prakticky dvojročným odstupom.

Kým 1. sériu odvysielala domáca stanica Rai 1 v Taliansku v roku 2020, seriál sa s 2. sériou vrátil až tento rok na jar. Markíza tak mala šťastie, keď po úspechu slovenskej adaptácie mala rovno pripravené scenáre pre ďalšie časti. Inak by s jeho návratom ešte v tomto roku nemohla počítať.

Druhú šancu obsadzujú Oteckovia

Markíza nové časti Druhej šance už dlhšie intenzívne nakrúca.

Zaujímavosťou je, že práve do svojho v súčasnosti najväčšieho seriálového hitu umiestni hneď dve kľúčové tváre zo zrušeného denného seriálu Oteckovia, ktorým hľadala nové miesta vo svojich projektoch.

Televízia sa ich takýmto spôsobom snaží udržať vo svojich radoch a neprepustiť do prípadných konkurenčných projektov.

Ako sme už informovali, do nových epizód Druhej šance má namierené Filip Tůma.

Podľa prvých informácií mu Markíza po skončení Oteckov našla rovno dva seriálové projekty, ktorých bude súčasťou. Objaviť by sa tak mal ešte aj v niektorej z budúcich pripravovaných noviniek.

Rovnako tak do Druhej šance mala Markíza podľa našich informácií obsadiť aj ďalšiu hlavnú herečku z Oteckov – Moniku Hilmerovú.

Aj v jej prípade sa už v uplynulých dňoch hovorilo o tom, že jej mala televízia nájsť po Oteckoch nové miesto.

 


Nemocnica od jesene s novými postavami: Do seriálového hitu JOJ mieri hviezda Priznania!Čítajte →

V seriálovom hite sa tak vďaka tomu stretne už početná zostava hercov z denného seriálu Oteckovia.

Vladimír Kobielsky a Ján Koleník, ktorí sú súčasťou Druhej šance od prvého dielu, tvorili v Oteckoch isté obdobie rovno päticu ústredných postáv aj s Filipom Tůmom. Jeho seriálovou manželkou bola práve Hilmerová, s ktorou sa tak stretáva v ďalšom projekte.

Predstavenie nových postáv 2. série

Aktualizácia: Markíza už aktuálne príchod hercov do seriálu potvrdila.

Filip Tůma stvárni postavu vynikajúceho chirurga Richarda Valenta, ktorý skomplikuje seriálový dej. „V príbehu zažije kariérny postup, prežije šokujúci milostný vzťah a zároveň odhalí svoju „trinástu komnatu,“ sľubuje televízia.

Monika Hilmerová si zas zahrá mediálne známu internistku a dávnu kamarátku Fabiána a jeho bývalej ženy Adely.

„Zdá sa ale, že oddaná virologička a infektologička, ktorá žije svojou prácou na úkor súkromia, aktuálne hľadí viac na vlastné ambície a predstavy o tom, ako by sa malo oddelenie internej medicíny zmeniť, než na staré priateľstvá a sentimenty.“ predstavila postavu Markíza.

Okrem bývalých hercov z Oteckov by v 2. sérii mal účinkovať taktiež Vlado Černý, predstaví sa v postave právnika Karola Bednára.

Na Markíze dlhoročne účinkoval v dennom seriáli Búrlivé víno, naposledy ho diváci videli v komediálnom seriáli Najhorší týždeň môjho života.

Televízia tiež čerstvo potvrdila, že väčší priestor v seriáli dostane postava dcéry Andreja a Adely, ktorú stvárňuje Lucia Šimková.

„Diváci sa môžu tešiť aj na ďalšiu životnú etapu dcéry Andreja a Adely Karolíny v podaní Lucie Šimkovej, ktorá v pokračovaní Druhej šance dostane ešte väčší priestor a predstaví sa už ako lekárka Fabiánová,“ prezradila televízia.

Kartami bude miešať nová mladá postava nádejného lekára, ktorého stvárni Karol Tóth.

„Na scénu prichádza v čase, keď bude na oddelení internej medicíny prebiehať veľký boj o primariát a budúcnosť celého oddelenia. Jeho príchod vzbudí nielen rozruch, ale aj znepokojenie v pôvodnom tíme,“ hovorí Markíza.

Zároveň ohlásila príchod Martina Varinského ako nového muža v Lujzinom živote, Mareka Gála, alebo Karin Adzimovú ako psychologičku Kristínu Vrankovú.

Z pôvodných postáv nebude ani v nových epizódach chýbať objav z ďalšieho seriálového hitu Markízy Pán profesor – Ráchel Šoltésová. Najnovšie si zahrala v letnom seriáli Joj – Šťastná rybka. V Druhej šanci pokračuje taktiež Dano Heriban, pre ktorého ide momentálne o najväčšiu seriálovú postavu po skončení Hornej Dolnej. V novinke Chatári, ktorá zrušený komediálny seriál od jesene nahradí, nie je súčasťou hereckého obsadenia.

Pokračovať budú tiež Sarah Arató, Michaela Majerníková, Zuzana Norisová alebo Lívia Bielovič, ktorá by navyše mala byť podľa našich informácií jednou zo súťažiacich pripravovaného 7. ročníka celebritnej šou Tvoja tvár znie povedome.

 


Exkluzívne: Do Tvojej tváre mieri hviezda Susedov aj Druhej šance! TOTO sú mená novej 7. sérieČítajte →

Dátum štartu a počet častí 2. série

Diváci sa aj v prípade jesenného pokračovania seriálu môžu tešiť na rovnakú porciu epizód ako na jar.

Markíza už pre 2. sériu Druhej šance potvrdila nakrútenie 16 epizód, všetky sa do vysielania dostanú tento rok.

Pre zaujímavosť, v domácom Taliansku bolo vysielanie ešte prvej série rozdelené na dve polovice – prvá osmička epizód bola odvysielaná na jar a druhá na jeseň roka 2020. Markíza všetky série Druhej šance vysiela naraz v jednej sezóne.

Druhá šanca bude aj na jeseň podľa našich informácií pokračovať v pondelňajšom prime-time.

Markíza v ňom túto jar s lekárskym seriálom zaznamenala jasný úspech, a to napriek tomu, že pondelňajšiemu večeru zmenila radikálne žáner. Dlhé roky na začiatku týždňa vysielala komediálne seriály a zábavné programy.

Druhá šanca takýmto spôsobom vytlačí z pôvodného vysielacieho dňa Pána profesora, ktorý sa po polročnej prestávke vráti práve na jeseň na obrazovky. Markíza s ním pritom plánuje zaútočiť na konkurenčný najsledovanejší seriál Nemocnica.

Druhá šanca sa na obrazovky vráti hneď na začiatku jesene.

 


Ďalší televízny útok: Markíza proti Nemocnici presúva svoj seriálový hit!Čítajte →

Nové časti chce Markíza podľa prvých plánov uviesť od pondelka 5. septembra o 20:30.

Seriál jej takto vo vysielaní vydrží celú sezónu až do posledného predvianočného týždňa – do pondelka 19. decembra.

Bude aj 3. séria

Markíza môže už teraz počítať s možnosťou pokračovania Druhej šance v ďalšej sérii.

Tvorcovia talianskeho originálu ešte na jar potvrdili aj tretiu sezónu seriálu, ktorá sa však nakrúcania dočká až v roku 2023.

Markíza tak ani v prípade pokračujúceho úspechu seriálu už, podľa všetkého, nebude môcť zopakovať okamžitú prípravu nových častí a plynulo nadviazať na vysielanie Druhej šance hneď v nasledujúcej sezóne.

Jarná sledovanosť Druhej šance

Druhá šanca sa vo svojej prvej sérii stala najsledovanejším večerným programom mimo správ a športu spomedzi všetkých televízií na Slovensku.

V pondelňajšom prime-time na víťazstvo nedosiahla iba pri svojom štarte, od druhej časti sa už stabilne stala televíznym hitom a v komerčnej cieľovke dosahovala ratingy na úrovni 10 až vyše 11 %. Priemerný trhový podiel seriálu sa v obchodnej cieľovej skupine 12-54 spravidla hýbal okolo úrovne 30 %.

Vo veku nad 12 rokov sledovalo každú epizódu Druhej šance v priemere viac ako 600-tisíc divákov.

Rekordnú epizódu ponúkla Druhá šanca z pohľadu celkového počtu divákov (12+) koncom februára, kedy 7. časť sledovalo až 641-tisíc divákov. V komerčnej cieľovke (12-54) zároveň dosiahla aj najvyšší rating 11,7 %.

Najvyšší podiel na trhu v komerčnej cieľovke dosiahol seriál v 13. časti začiatkom apríla, ktorá sa dostala na hodnotu 30,7 %.

 

Čítať viac...
Nahor