Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Zaskočená Markíza definitívne reaguje: Koronašpeciály po mesiacoch končia vo vysielaní!

Takmer tri mesiace vysielala Markíza po prepuknutí koronakrízy Mimoriadne relácie, návrat k normálnemu stavu hlási aj ich veľký prepad sledovanosti a nakoniec definitívne ukončenie ich vysielania.

V priebehu iba troch týždňov sa Markíze pravidelne vysielané Mimoriadne relácie ku koronavírusu prepadli sledovanosťou na samé dno.

Reláciu zaradil televízny líder do vysielania po prepuknutí krízy na Slovensku uprostred marca a vysielal ju pravidelne, dokonca trikrát do týždňa. Reláciám sa dlho darilo pútať dostatočnú až nadpriemernú pozornosť divákov hľadajúcich informácie o pandémii, pri účastiach premiéra presahovala aj polmiliónové publikum. V polovici mája sa však situácia začala lámať a tak, ako Slováci očakávajú návrat k normálnemu životu, tak sa prepadla sledovanosť koronašpeciálov.

Posledné dva utorky pritom zaznamenávala Markíza s Mimoriadnymi reláciami mimoriadny prepadák. Tento týždeň dokonca spadla najhlbšie v celej sezóne v prime-time

Televízia už na tento trend definitívne reaguje. Po tom, čo jej neuspelo vydanie ani Igorom Matovičom, ani Zuzanou Čaputovou a prepad potvrdil aj tento týždeň, končí po takmer troch mesiacoch s vysielaním Mimoriadnych relácií.

Ako sme už v stredu predpovedali, Markíza okamžite mení program a na utorky miesto koronašpeciálov vysúva reprízy zábavného kvízu Dobre vedieť. Vysielať bude najčerstvejšie epizódy, ktorých súčasťou bol popri Jurajovi Kemkovi už Vladimír Kobielsky.

Dobre vedieť už v tejto sezóne vysielala aj v premiérach, vyskúšala však piatkový slot do priamej konkurencie Čo ja viem, kde kvíz Markízy divácky návyk vypestovaný nemal. Pravidelne sa prepadával. V utorky má, naopak, vo vysielaní tradíciu.

Čítať viac...
Nahor