Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Richard Sulík, Gabriela Kajtárová, Igor Matovič, zdroj: FB Richard Sulík

Sledovanosť

Markíze už koronašpeciály padajú aj v utorky, exkluzívny duel premiéra so Sulíkom neuspel!

Koronašpeciál už Markíze prvýkrát spadol k najnižším výkonom aj po tom, čo ho zachovala len v posledný z trojice pôvodných dní.

Markíza po poklese sledovanosti koronašpeciálov, aj vyčerpaní tém, stiahla pravidelné Mimoriadne relácie z dvoch dní a ponechala ich len na utorky. Práve tam začala koncentrovať najsilnejších hostí aj témy.

Všeobecne si tým pomohla vo zvýšení sledovanosti, keď jej v pondelky miesto koronašpeciálov začali lepšie hrať reprízové komédie a vo štvrtky Horná Dolná, zároveň sa dvihli aj utorňajšie debaty pri koncentrovaní najatraktívnejšieho obsahu.

Už pravidelným hosťom Mimoriadnych relácií Markízy sa stal premiér Igor Matovič, pre ktorého sa špeciály stali už jeho vlastnou domácou reláciou. Jeho prítomnosť Markíze navyše vždy zaručila dostatočnú sledovanosť, čo sa potvrdilo aj minulý utorok, kedy špeciál držal rating okolo 8 %, a teda o rating viac než kým sa koronašpeciály vysielali aj v pondelky či štvrtky, pri celkovo takmer 440-tisíc divákov.

Tento týždeň Markíza zavolala premiéra do relácie opäť. Tentokrát avizovala koaličný „exkluzívny duel“ Matoviča s ministrom hospodárstva Richardom Sulíkom, medzi ktorými to v ostatných týždňoch škrípalo a premiér na adresu ministra a jeho stranu SaS adresoval niekoľko nepríjemných poznámok. Markíza na tom stavala aj potenciál debaty, keď zdôrazňovala napätie medzi politikmi.

Koaličný duel však napriek medializovanému napätiu medzi predsedami vládnych strán neuspel. Relácia tento týždeň mala padnúť u mladých divákov na úroveň 6 ratingov s podielom pod 17 %, pričom celkovo si ju pozrelo okolo 330-tisíc divákov.

Mimoriadna relácia tak dosiahla úroveň najslabších vydaní koronašpeciálov Markízy, po ktorých televízia rušila ich vysielanie zo štvrtka. Aktuálne jej tak padol výkon aj v posledný z trojice pôvodných dní, kedy sa vysielali, a to aj pri snahe o mediálne atraktívny duel.

Divákom sa tak môžu špeciály definitívne prejedať, Markíza by tak aj v utorky musela reagovať návratom k normálnemu programu, aj keď očakávane reprízovému.

Čítať viac...
Nahor