Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Slovania, foto: TV JOJ

Aktuality

Najdrahší slovenský seriál odštartuje o mesiac, oficiálne potvrdený dátum premiéry! Ako pobeží?

Televízna dvojka sa pripravuje na postupný nástup do hlavnej časti jarnej sezóny, odštartuje ju hlavným projektom roka. Aktualizácia.

Kým Markíza hneď od prvého marca vytiahne rovno všetky svoje jarné tromfy naraz, Joj zvolila opačný prístup. Sezónu bude stavať opäť na silných filmových premiérach, ktoré postupne doplní nástupom hlavných programov vlastnej tvorby.

Ako prvá sa do programovej štruktúry dostane 12-dielna séria Slovania, ktorá je od premiéry Trhliny všeobecne najočakávanejším projektom komerčnej Joj. Opäť vzbudila pozornosť nielen v tradične televíznom kruhu, a to ako mimoriadne vysokým približne 4 miliónovým rozpočtom, tak odvahou, keď v slovensko-ukrajinskej koprodukcii vznikol prvý veľkovýpravný televízny seriál na Slovensku.

Najdrahšia slovenská televízna séria sa do vysielania dostane už budúci mesiac.

Joj aktuálne spustila prvé spoty, odkaz na Slovanov zaradila do televíznej grafiky ako jingle na záver reklamného pásma s logom seriálu, zároveň ukázala prvý teaser, ktorý vychádza z vlani predstaveného traileru.

Slovania podľa viacerých informácií odštartujú na televíznej obrazovke v druhom marcovom týždni.

Naznačuje to už aj samotná televízia, ktorá so Slovanmi predbežne rátala na stredajšie večery. Najväčší slovenský seriálový projekt by sa tak štartu mohol dočkať v stredu 10. marca.

Aktualizácia, 18.2.: Joj vo štvrtok oficiálne potvrdila odštartovanie veľkovýpravného seriálu Slovania v stredu 10. marca. Vysielať bude jednu epizódu týždenne každú stredu. Seriál by tak pobežal 12 týždňov, dvojičku mu o 21:30 bude robiť repríza predošlého imidžového seriálu televízie Za sklom. Zopakuje ho od prvej série.

Aktualizácia, 17.2.: Podľa zverejnených plánov Markízy by takto konkurenciu Slovanom tvorila premiérová Chart Show. Markíza nateraz zmenila pôvodné zámery a odložila štart novej série Dvaja na jedného, ktorá mala Chart Show vystriedať práve od 10. marca.

Zaujímavosťou je, že televízia v takom prípade začala Slovanov promovať neskôr, ako minulý rok nový seriál Bodka. Ten kampaňovala až päť týždňov, zároveň preňho vyrobila originálne hrané jingle a celkovo najväčšiu seriálovú kampaň. Stávka na tento formát ani podoba kampane nevyšla, seriál nesplnil očakávania a končí na dne sledovanosti.

Krátke jingle a prvý spot na seriál Slovania

Dej seriálu Slovania
Príbeh, zasadený do siedmeho storočia, sleduje osudy obyvateľov Karpatskej kotliny v čase pred spojením slovanských kmeňov. Susediace hradiská Veľký stôl a Furnau, v ktorých sa paralelne odohráva dej, sa navzájom potrebujú obchodne, ale mocenské záujmy a tlak príchodu plieniacich Avarov ich počas príbehu postavia do konfliktu.

Hlavná ženská hrdinka, dospievajúce dievča Draha (Polina Nosykhina) sa od svojich rovesníčok líši uvedomelosťou a cieľavedomosťou. Pri hľadaní seba samej ju sprevádza záhadný cudzinec, ktorého zachránila a dala mu meno Vlad (Juraj Loj). Ten sa pomaly začleňuje do spoločnosti hradiska Veľký stôl. Aj keď ho zo začiatku obyvatelia hradiska neznášali, vďaka svojmu hrdinstvu hlavne v prípade bojov s kočovnými kmeňmi Avarov, si na neho začínajú zvykať. Súčasne s príbehom Vlada a Drahy môžeme sledovať aj príbeh Radúza (Tomáš Maštalír). Syn starešinu hradiska Furnau je hrdý a dobre vycvičený bojovník. Nadovšetko miluje svoju krehkú manželku Ladu (Jana Kvantíková). Obaja už dlho túžia po deťoch, no nedarí sa im. Radúz vyhľadá pomoc žreca hradiska Furnau Sokola (Oleg Mosyichuk), ten mu však nevie sľúbiť potomka. Radúz sa tak obráti na  žreca hradiska Veľký stôl Čarada (Dušan Cinkota), ktorý využije šancu a rozohrá nebezpečnú hru…

Seriál pracuje s fiktívnou rekonštrukciou historického obdobia, ale aj s fantazijnými a nadprirodzenými prvkami. Motívy k nej tvorcovia vybrali zo slovenskej a ukrajinskej ľudovej slovesnosti, piesní a rozprávok. Vytvárajú tým akýsi samostatný svet.

Čítať viac...
Nahor