Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Mária Magdaléna

Aktuality

Veľký prehľad: Joj chystá na jar do vysielania sériu veľkofilmov, poznáme už prvé highlighty Veľkej noci!

Prvý muž na mesiaci, Mária Magdaléna či veľkofilm od režiséra Dňa nezávislosti aj najúspešnejšia snímka histórie. Poznáme podobu hlavných filmových premiér sezóny komerčnej Joj.

Kým Markíza začne ostrú časť hlavnej sezóny útokom premiér pôvodnej tvorby, vo svojom sobotnom filmovom okne ráta najmä s reprízovými snímkami.

Podľa prvých informácií môže s premiérou prísť iba v prvom marcovom týždni, kedy plánuje v sobotu 6. marca odvysielať americkú komédiu Lúpež vo veľkom štýle (Going in Style, 2017), no už v ďalšie soboty chce staviť na reprízy silných snímok ako Obyčajná tvár, Po čem muži touží alebo Taxi 5.

Joj plánuje presný opak. Do hlavnej časti jari vstúpi podobným programom, aký vysiela od začiatku roka, väčšiu pozornosť bude sústrediť na filmové premiéry, na ktorých zvykne sezóny stavať stále viac. Televízia už pritom odhalila balík premiér, s ktorým plánuje vyraziť na jarné obrazovky.

Joj hneď na začiatku marca odvysiela najziskovejší film všetkých čias, ktorý tesne v historických tabuľkách prekonal aj legendárneho Avatara. Finále 22-dielnej série marveloviek Avengers: Endgame (2019) chystá do vysielania v tradičnom piatkovom prime-time hneď 5. marca. V rovnaký týždeň v nedeľu odvysiela skutočný príbeh zápasníčky Paige v komediálnej dráme Súboj s rodinou (Fighting with My Family, 2019), v ktorej hrá Dwayne Johnson, Florence Pugh či Vince Vaughn.

Televízna dvojka v ostatnom čase nasadzuje hneď niekoľko veľkých filmov o letoch do vesmíru či súbojoch Sovietskeho zväzu s USA. Iba vlani v novembri uviedla ruskú premiéru Prvý vo vesmíre (2017), tento mesiac v nedeľu 21. februára zas chystá ďalšiu s rovnakým podtitulom o Gagarinovi (2013). Túto jar zavŕši sériu podobných tematických filmov veľkou celovečernou premiérou o prvom človeku na mesiaci Neilovi Armstrongovi Prvý človek (First Man, 2018), ktorá si odniesla Oscara za vizuálne efekty.

Z celovečerných príbehov postavených na historických osobnostiach Joj plánuje taktiež historickú drámu Mária Magdaléna (2018), ktorá by sa mala stať jedným z highlightov Veľkej noci. Biblický príbeh vo filmovom spracovaní má ambíciu byť autentickým portrétom osudovej ženy v živote Ježiša Nazaretského.

Pravdepodobne rovnako v priebehu Veľkej noci sa do vysielania Joj dostane aj posledná animovaná premiéra z veľkého balíka od Disney, ktorý zakúpila v priebehu minulej jesene. Väčšinu filmov nasadzovala do vysielania hneď vlani a od začiatku tohto roka. Nasadenia sa tak dočká pokračovanie úspešnej série Toy Story 4 (2019), ktoré sa v roku svojho premietania dostalo medzi najúspešnejšie filmy roka.

Medzi jarnými premiérami Joj avizuje viacero filmových komédií. Medzi nimi bude napríklad akčná rodinná komédia Môj kamoš špión (My Spy, 2020), v ktorej deväťročná Sophie odhalí tajnú operáciu, ktorej súčasťou je jej otec, ktorého hrá Dave Bautista. Alec Baldwin a Salma Hayek sa zas predstavia v neveľmi pozitívne hodnotenej komédii Rodičia pod parou (Drunk Parents, 2019), Kevin Hart zas bude hlavnou tvárou komédie Večerná škola (Night School, 2018).

V novej úlohe sa predstaví obľúbená herečka Anne Hathaway, ktorá bude tentokrát v komédii Podfukárky (The Hustle, 2019) zvádzať a okrádať poriadne majetných mužov, pričom ako profesionálka do svojho remesla zasvätí nadšenú amatérku Rebel Wilson. Z podobného žánru dostane priestor dostane aj európska produkcia v podobe francúzskej komédie Just a Gigolo (2019), ktorá je remakom americkej komédie Ako sa stať zlatokopom.

Joj taktiež plánuje odvysielať na jar viacero česko-slovenských filmov, popri niekoľkých reprízových tituloch v premiére uvedie komédiu Vlastníci (2019), v ktorej sa v hlavných úlohách predstavia Vojta Kotek, Dagmar Havlová, Jiří Lábus ale taktiež Tereza Ramba, ktorá je hlavnou hviezdou rovnako ďalšej premiéry v pokračovaní série 3Bobule (2020), do ktorej vstúpila aj samotná televízia.

Z napínavého žánru má Joj pripravenú tematicky silnú premiéru Nočný lovec (Night Hunter, 2018), v ktorej Henry Cevil ako sudca v penzii loví pedofilov a nelegálnym spôsobom robí všetko preto, aby vo svojich činoch pokračovať nemohli. Patrick Wilson a Ed Skrein sa zas predstavia v historicko-vojnovej dráme Bitka o Midway (Midway, 2019), ktorá je veľkofilmom slávneho režiséra Rolanda Emmericha, ktorý stojí za takými klasikami ako Deň nezávislosti či Godzilla.

Čítať viac...
Nahor