Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Foto: Markíza

Aktuality

Markíza prevalcuje program premiérami, vytasí aj novú sériu Susedov! Joj začne mesiac bez zmeny

Markíza potvrdila naplánovaný útok na marcové obrazovky, naraz s novými sériami skutočne vytiahne Pána profesora aj Susedov. Červené pásky odštartujú reprízami odvysielaných častí.

Markíza potvrdzuje veľký nástup do hlavnej časti jarnej sezóny. Od prvého marcového dňa začne postupne vyťahovať úplne všetky programové highlighty, ktoré v minulých sezónach zvykla vyťahovať aj postupne a v programe obmieňať. Teraz ich zmestí netradične naraz do jednej štruktúry.

Od pondelka 1. marca je potvrdený štart 2. série vlaňajšej novinky Pán profesor, ktorá opäť obsadí hlavné večery o 20:30.

Novú sériu v rovnaký deň odštartujú aj legendárni Susedia, ktorí sa však po prvýkrát od návratu v roku 2018 odsunú do neskoršieho času. Kým ešte vlani mali byť oni hlavným programom pondelka a Pán profesor ich dvojička, od tohto marca to bude presne naopak a Susedia padajú do neskoršieho času o 21:35.

Markíza však bude očakávať, že predĺži silnú výkonnosť pondelňajšieho prime-time až do neskoršej časti večera, čím bude môcť skomplikovať život Joj. Tá plánuje pokračovať so stabilným vysielaním Inkognita v dvoch častiach za sebou – s jednou premiérou a jednou reprízou. Inkognito od minulej jesene začína v sledovanosti krívať, kým v celkovom publiku ešte dokáže vyskakovať aj do pozície najsilnejšieho večerného programu týždňa, v komerčnej cieľovke už dosahuje slabé podiely okolo 14 – 16 %. Posledne takto vlažne hrávalo v roku 2016, keď proti nemu bežala ešte extrémne valcujúca Horná Dolná.

V utorok 2. marca sa do programu vráti minulú jar zastavený nový dramatický seriál Červené pásky. Markíza ho tak reštartuje po roku, pričom začne s jeho vysielaním opäť od úplného začiatku.

2. a 9. marca tak z Červených pások uvedie najprv dve už odvysielané časti a následne od utorka 16. marca začne s premiérami.  Úplne rovnaký postup zvolila Markíza aj minulú jeseň, kedy vracala do programu zastavenú jarnú novinku Pán profesor. Aj na utorky pritom Markíza chystá premiérové duo. K Červeným páskam vyťahuje zábavný kvíz Dobre vedieť, z ktorého taktiež plánuje vysielať premiérové diely.

Aj na stredy Markíza plánuje nasadiť to najsilnejšie, čo v zálohe má.

 


Markíza od marca vyrukuje aj s Dvaja na jedného! Konkurovať môžu najväčšiemu highlightu JojČítajte →

Kým ešte prvý týždeň, v stredu 3. marca, odvysiela premiérovú Chart Show, už ďalšiu stredu chce vrátiť s novou sériou šou Dvaja na jedného. Tá sa pritom minulú jeseň dokázala v nedeľnom prime-time dostať na lepšie čísla, než aké dosahovala hlavná šou Tvoja tvár znie povedome v predošlej piatej sérii. Viac v tomto článku.

Vo zvyšné dni Markíza potvrdzuje informácie Mediaboom.sk, vo štvrtky bude celý večer zapĺňať Horná Dolná, na piatky presúva s druhou sériou šou Svadba na prvý pohľad, ktorá ešte minulý rok bežala v štvrtkovom prime-time. Soboty budú patriť filmom a nedele Tvojej tvári.

Markíza bude pritom v prvom marcovom týždni jedinou, ktorá výrazne obmení svoju vysielaciu štruktúru.

Verejnoprávna Jednotka bude pokračovať vo svojom stabilnom programe, ktorý až v ďalšej časti marca doplní jej najsledovanejšia šou ostatných sezón Čo ja viem, Joj taktiež na úvod marca zmeny neplánuje.

Nástupu ostrej sezóny Markízy tak bude Joj konkurovať v pondelok Inkognitom, proti Červeným páskam a Hornej Dolnej chce naďalej vysielať Nový život, ktorý sa aktuálne hýbe len v okolí piatich ratingov. V stredy by mohol štruktúru v priebehu marca doplniť najväčší jarný highlight Joj Slovania, vo zvyšné večery sú nateraz avizované filmy. Najsilnejšie premiéry by pritom mala stavať proti nedeľnej Tvojej tvári.

Čítať viac...
Nahor