Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Zdroj: Markíza

Pikošky

Seriálová Druhá šanca sa skončila, všetko o návrate v 2. sérii! Originál dostane ďalšie časti

Taliansky originál diváckeho hitu už teraz pripravuje nové časti, Markíza zas pracuje na adaptácii tento rok uvedenej 2. série. Všetky detaily o pokračovaní Druhej šance prinášame na jednom mieste.

Diváckym hitom sa na Slovensku stala lokálna adaptácia talianskeho seriálu DOC – Nelle tue mani, ktorý sa medzičasom dočkal spracovania vo viacerých krajinách sveta.

Pod názvom Druhá šanca v hlavnej úlohe s Jánom Koleníkom trafila Markíza do čierneho a zo seriálovej novinky sa pre ňu stala mimoriadne dôležitá opora jej večerného programu v čase, kedy jej za očakávaniami zaostala väčšina hlavných jarných programov.

Nie je tak prekvapením, že Markíza okamžite využije všetky epizódy, ktoré má aktuálne k dispozícii na adaptáciu a s pokračovaním Druhej šance po jej jarnom finále váhať nebude.

Kedy sa bude nakrúcať 2. séria

Divácky úspech Druhej šance Markízu presvedčil už po prvých častiach, aby sa pustila do prípravy seriálového pokračovania. Umožňuje jej to taliansky originál Doc – Nelle tue mani, ktorý práve túto jar v domácej krajine uviedol 2. sériu pripravenú aj na adaptovanie.

Tvorcovia slovenskej adaptácie seriálu tak na príprave novej sady epizód začali už skôr intenzívne pracovať. Ako sme skôr exkluzívne informovali, Markíza pripravuje pokračovanie nakrúcania ešte túto jar, pričom s výrobou chce kontinuálne pokračovať až do polovice jesene.

„Pre všetkých jeho fanúšikov máme skvelú správu, v najbližších týždňoch sa rozbehne natáčanie 2. série,“ potvrdila prednedávnom exkluzívne informácie programová riaditeľka skupiny Markíza a Nova, Silvia Majeská.

Aj nová séria Druhej šance ponúkne celkovo 16 častí, čo vychádza z talianskeho originálu Doc – Nelle tue mani. 

Termín štartu 2. série Druhej šance

Po mimoriadnom jarnom úspechu Druhej šance Markíza s jej pokračovaním vyčkávať nebude. Druhú sériu do vysielania nasadí rovno túto jeseň a využije tak popularitu seriálu v čase, kedy je diváckym hitom.

V prípade pokračovania týždenného nasadzovania v pondelňajšom prime-time by sa Druhá šanca po jarnom finále do vysielania mohla vrátiť už v pondelok 5. septembra a pokračovať až do vianočného týždňa.

Rovnako však môže Markíza v prípade novej série Druhej šance po druhýkrát skúsiť zaútočiť na seriál konkurenčnej Joj Nemocnica, ktorá drží úspech v utorky a štvrtky druhú sezónu po sebe. Naopak, aj do hlbokých podpriemerov sa v jej konkurencii prepadol každý z projektov, ktorý Markíza proti nej skúsila nasadiť. Tento rok na Nemocnicu zaútočila presunom reality šou Svadba na prvý pohľad na utorky a zábavnej šou 2 na 1 na štvrtky, oba programy zažívajú najhoršiu sledovanosť vo svojej histórii.

Ak si Druhá šanca udrží aj na jeseň pondelňajší prime-time, vysielací deň bude musieť zmeniť Pán profesor, ktorého novú 4. sériu Markíza pre jeseň potvrdila. Rovnako už na jeseň chce priniesť aj veľkú seriálovú novinku, na ktorej pracujú tvorcovia romantických česko-slovenských komédií. Viac v tomto článku.

Originál s ďalšími časťami v tretej sérii

Tvorcovia talianskeho originálu prednedávnom potvrdili aj tretiu sezónu seriálu, ktorá sa však nakrúcania dočká až budúci rok. Markíza tak ani v prípade úspechu s ďalšími epizódami v najbližšom období nemôže počítať.

Okamžité pokračovanie Druhej šance na jeseň teda bude pre seriál na Slovensku znamenať veľkú prestávku v budúcnosti.

Nové diely ponúkol originál v Taliansku takmer dva roky po odvysielaní prvej série, podobne tomu môže byť aj pri uvedení tretej série seriálu.

Sledovanosť Druhej šance

Druhá šanca sa vo svojej prvej sérii stala najsledovanejším večerným programom spomedzi všetkých televízií na Slovensku.

V pondelňajšom prime-time na víťazstvo nedosiahla iba pri svojom štarte, od druhej časti sa už stabilne stala televíznym hitom a v komerčnej cieľovke dosahuje ratingy na úrovni 10 až vyše 11 %. Priemerný trhový podiel seriálu sa v obchodnej cieľovej skupine 12-54 spravidla hýbe okolo úrovne 30 %.

Vo veku nad 12 rokov sleduje každú epizódu Druhej šance túto jar v priemere viac ako 600-tisíc divákov.

Rekordnú epizódu ponúkla Druhá šanca z pohľadu celkového počtu divákov koncom februára, kedy 7. časť sledovalo až 641-tisíc divákov. V komerčnej cieľovke zároveň dosiahla aj najvyšší rating 11,7 %. Najvyšší podiel na trhu v obchodnej cieľovke dosiahol seriál v 13. časti začiatkom apríla, ktorá sa dostala na hodnotu 30,7 %.

O 2. sérii Druhej šance

V novej sezóne Druhej šance sa diváci opäť ocitnú na oddelení internej medicíny prestížnej Nemocnice Bezručova, kde sa budú stretávať s väčšinou obľúbených hrdinov z prvej série, doplnených novými zaujímavými postavami ďalších lekárov a nemocničného personálu, ktorých tajomstvá a zámery budú postupne odhaľovať. Ústrednou postavou však naďalej ostáva charizmatický „Dok“ – bývalý primár Andrej Fabián, ktorého jedinečným spôsobom herecky stvárňuje Ján Koleník.

Popri napínavých momentoch, šokujúcich odhaleniach a dramatických zvratoch nebude ani v tejto sérii chýbať romantika, pozitívne emócie a silné ľudské príbehy. Týkať sa budú nielen súkromia seriálových lekárov, no opäť aj pestrej palety pacientov s neobvyklými diagnózami a rôznymi problémami, ktoré diváci spoznajú v jednotlivých 16-tich epizódach.

 

Čítať viac...
Nahor