Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Pikošky

Veľké televízne súboje jari: Markíza vyzve Nemocnicu, Joj zaútočí na štart Let´s Dance!

Ďalší sledované súboje jarnej sezóny sa blížia.

Už len dva týždne ostávajú do štartu novej série tanečnej šou Let´s Dance, ktorá sa stáva jedným z kľúčových projektov tejto jari.

Po tom, čo televízii v novom roku zabrala nateraz len seriálová novinka Druhá šanca, sa Markíza chystá na veľké obrodenie večernej sledovanosti.

Od marca vyrukuje v novom utorňajšom prime-time s novou sériou Svadby na prvý pohľad, ktorá ponúkne rekordný počet párov aj epizód, na štvrtky zas presúva nové časti Dvaja na jedného, ktorých prvým hosťom bude Dara Rolins, pričom sľubuje aj nové výzvy pre hostí, a v nedele štartuje vynovené Let´s Dance, do ktorého vkladá vôbec najväčšie nádeje vo zvyšku jarnej sezóny.

Po veľkom januárovom súboji noviniek Druhá šanca, Šťastní vs. Šťastní a Hranica, vo vzájomnej konkurencii pri ich štarte, tak na nás v marci čaká niekoľko ďalších ostro sledovaných televíznych stretov.

Nájde Nemocnica prvého premožiteľa?

Jedným z hlavných cieľov Markízy túto jar je po prvýkrát prekonať minuloročnú seriálovú novinku Joj Nemocnica.

Tá sa od vlaňajšieho augustového nástupu na obrazovky stala suverénom vo svojich vysielacích dňoch, v ktorých doteraz spomedzi pravidelných televíznych programov nenašla premožiteľa.

Nemocnica je druhú sezónu stabilný lídrom svojho večera ako v komerčnej cieľovke, tak v celkovom publiku, pričom Markíza okrem pozície dvojky na trhu v jej konkurencii stabilne zažíva aj neraz hlboko podpriemerné výkony.

Televízny líder bude chcieť túto bariéru prelomiť, keď dosiaľ ani s jedným programom nedokázal efektívne na Nemocnicu zaútočiť. Do podpriemerov sa mu voči nej prepadli aj niekdajšie hity Sestričky, Horná Dolná, či v tejto sezóne Chart Show, nezabral ani český Utajený šéf či všeobecný prepadák Survivor.

 


Ticho okolo Pána profesora: Kedy odštartuje premiérová 4. séria?Čítajte →

Ako sme už skôr exkluzívne informovali, od marca to Markíza proti Nemocnici skúsi tým najsilnejším, čo v pracovnom týždni, okrem Druhej šance či Pána profesora, má.

Pre oslabenie Nemocnice už po niekoľkýkrát zmenila vysielacie svojich silných šou Svadba na prvý pohľad a Dvaja na jedného, ktoré tak čaká nielen premiéra v nové večery, ale aj nová konkurencia.

Joj útočí na štart Let´s Dance

K veľkému súboju hneď v prvý marcový týždeň dôjde aj v nedeľnom prime-time.

Kým Markíza na klasické nedeľné večery počíta so 7. sériou Let´s Dance, Joj veľkej šou Markízy bude aj v tejto sezóne konkurovať najmä filmovými premiérami, s ktorými sa jej aj v predošlej sérii tanečnej šou darilo.

K najväčšiemu súboju Let´s Dance a filmovej premiéry dôjde, bez prekvapenia, rovno pri štarte celebritnej šou.

Joj vytiahne jednu z aktuálne najsilnejších česko-slovenských romantických premiér Matky, ktorú nasadí proti prvému kolu Let´s Dance v nedeľu 6. marca o 20:35.

Na Slovensku aj v Česku už tradične bývajú česko-slovenské romantické komédie spravidla najsledovanejšími filmami v televízii vo svojej premiére. Matky budú lákať svojou témou, spojením štvorice hrdiniek a silným obsadením, v ktorom sa objavujú Gabriela Marcinková, Hana Vagnerová, Petra Hřebíčková, Sandra Nováková, Jakub Prachař, Jiří Langmajer, Štěpán Benoni, Vladimír Polívka aj Zuzana Mauréry.

Ďalšie premiéry jari

Ako sme už informovali, Joj má pre túto jar pripravené aj ďalšie lokálne premiéry Karel alebo Gump: Pes, ktorý naučil ľudí žiť.

Rovnako tak plánuje v premiére odvysielať animované filmy Ako vycvičiť draka 3 a Snežný chlapec, ako aj akčné premiéry Greenland: Posledný úkrytRýchlo a zbesilo: Hobbs & Shaw, alebo nového Terminátora: Temný osud.

 

Čítať viac...
Nahor