Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Zdroj: Markíza

Pikošky

Ticho okolo Pána profesora: Kedy odštartuje premiérová 4. séria?

Markíza sa už pripravuje na vstup do hlavnej časti novej sezóny, po prvý raz do nej nevstúpi so svojím najväčším hitom tohto desaťročia.

Kameň na kameni neostáva z pôvodných sezónnych štruktúr Markízy, keď túto jar dostala úplne novú podobu.

Jednou z najprekvapivejších zmien bolo tvrdé zrušenie dlhodobo budovaných komediálnych pondelkov, v ktorých sa za roky vysielali viaceré zábavne ladené programy ako Kredenc, Kuchyňa, Susedia, Divoký Zapadákov, Autoškola, Horná Dolná alebo najnovšie Pán profesor. V mimosezónnom období nechýbali filmové komédie.

Od tejto jari Markíza na pondelky presunula dramatickú seriálovú tvorbu, keď miesto pôvodných utorok na úvod týždňa nasadila novú dramatickú sériu Druhá šanca. Tá nateraz zabrala podobne, ako vlani na jeseň vysielaná tretia séria Pána profesora, ktorú zatiaľ dokonca predbieha.

Druhá šanca v programe Markíze vyplní väčšinu hlavnej sezóny.

Televízia potvrdila výrobu 16 častí, ktoré by už aj mohla mať pripravené. Vďaka tomu by s Druhou šancou vo vysielaní pokračovala až do prelomu apríla a mája, a teda tesne ku koncu hlavnej časti jarnej sezóny.

Pán profesor od marca nenastúpi

Do pôvodného vysielacieho času sa tak túto jar nestihne vrátiť predošlý seriálový hit Pán profesor, ktorý sa pre tento rok zatiaľ vytratil z programu.

Pôvodné komediálne pondelky televízia od januára presunula na stredy, kde odštartovala novinku Šťastní vs. Šťastní, s ktorou mala zábavnú dvojičku vytvoriť nová séria Susedov.

Tí však po troch týždňoch skončili vo vysielaní a televízia do druhého stredajšieho pásma chystá v priebehu pár týždňov už tretí program. Po konci Susedov doň nasadila Survivora, aj po jeho neúspechu nastúpia premiéry zábavného kvízu Dobre vedieť.

V hlavnom stredajšom pásme čoskoro skončí nová komediálna séria Šťastní vs. Šťastní, na ktorú však Pán profesor nenadviaže.

Ako sme exkluzívne informovali, Markíza pripravuje na stredy ďalšiu seriálovú novinku Svätý Mike, ktorou bude chcieť vyplniť druhú časť jarného vysielania. Viac o novom seriáli sa dočítate v tomto článku.

Kedy odštartuje 4. séria Pána profesora

Nebude prekvapením, ak Markíza v tejto sezóne premiérové diely Pána profesora neuvedie.

Hlavný protagonista seriálu, Tomáš Maštalír, totižto v uplynulom období naplno zarezával pri príprave českej verzie seriálovej Druhej šance, v ktorej stvárni rovnakú postavu, ako Ján Koleník.

V totožnej úlohe sa tak netradične na dvoch televíznych trhoch predstavia dvaja najpopulárnejší mužskí slovenskí herci.

 


Ďalšia nevídaná kuriozita: Markíza a česká Nova točia dva rovnaké seriály s Koleníkom a Maštalírom!Čítajte →

Markíza, podľa všetkého, s výrobou nových častí počíta až s príchodom letnej sezóny, keď sa uvoľní program viacerých hercov.

Na novú 4. sériu Pána profesora si tak, podľa všetkého, diváci počkajú až od najbližšej jesene.

Seriálu môže dlhšia pauza prospieť, keď ho začala televízia v predošlej sérii rozťahovať na viac častí, než tomu bolo v prvých dvoch sezónach. Viaceré divácke hlasy už reagovali na pokles kvality deja a scenárov.

Markíza má naďalej k dispozícii mnoho epizód na adaptáciu, keď nemecký originál Pána profesora, Der Lehrer, sa dočkal celkovo 12 sérií.

Nemecký seriálový hit vlani šokoval správou o ukončení jeho výroby, ku ktorej však došlo po odchode hlavnej postavy, ktorú na Slovensku stvárňuje Maštalír. Do originálu prišiel nový hrdina, ktorý divákov neudržal a po pár častiach seriál razom skončil.

Čítať viac...
Nahor