Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Náborová upútavka pre šou Pečie celé Slovensko

Nové projekty

Veľká pekárska šou RTVS pozná detaily: Finálny názov aj logo, na obrazovky príde o rok neskôr!

Ešte koncom jari bývalý programový riaditeľ telerozhlasu ohlasoval formát už pre túto jeseň, RTVS nakoniec len teraz začína s náborom.

Krátko pred letom RTVS oficiálne potvrdila, že získala atraktívny licencovaný formát The Great British Bake Off. Šou britskej BBC sa v priebehu rokov stala hitom vo viacerých krajinách a nedávno aj v Česku, pričom do našich končín sa dostáva až po desiatich rokoch od uvedenia na britskom trhu.

RTVS si od šou sľubuje veľa. Nekúpila len licenciu na vysielanie slovenskej verzie, ale zakúpila rovno celú bibliu a formát, ktorý tak bude exkluzívne na slovenskom trhu vlastniť. Nebude tak už musieť s BBC dojednávať licencie na vysielania či reprízy programu a bude s ním môcť narábať podľa vlastných potrieb.

Manažment RTVS pôvodne ohlasoval uvedenie šou ambiciózne už pre túto jeseň. To, že mal priveľké ambície, potvrdzuje samotná príprava šou, ktorej výrobe predchádzal dlhý proces výberu produkčnej spoločnosti ale rovnako priestorov, v ktorých sa bude šou nakrúcať. Biblia formátu striktne zasadzuje šou do prostredia zámku či kaštieľa, výber mali na starosti samotné produkčné firmy pri predkladaní svojich návrhov.

Svetová pekárska šou ponesie u nás definitívny názov Pečie celé Slovensko.

Na obrazovky sa dostane po roku, oproti ohlasovaným správam z jari, stane sa teda hlavnou šou RTVS pre jeseň 2021.

RTVS už potvrdila, že v rámci šou odvysiela 10 súťažných epizód, ktoré doplní celebritné špeciálne vydanie a rovnako vianočný špeciál. „RTVS prostredníctvom šou Pečie celá Slovensko nielen pozitívne odprezentuje slovenskú tradíciu v pečení a cukrárstve, ale zároveň pomôže amatérom preraziť a stať sa profesionálmi,“ uviedla samotná televízia.

Tá momentálne spustila nábor súťažiacich. V rámci celoštátneho kastingu sa môžu hlásiť záujemcovia starší ako 16 rokov, z ktorých vzíde celkovo 12 finalistov.

„Hľadáme a radi spoznáme všetky amatérske pekárky, pekárov, cukrárky a cukrárov, ktorých vášňou je vypekať skvelé dobroty pre rodinu, kolegov, priateľov, kamošov, či len tak pre radosť. Na dvanástich finalistov čaká v každej z desiatich epizód trojica výziev – osobná, technická a kreatívna . V nich súťažiaci predvedú svoje vlastné zákusky, ale vyskúšajú si aj tradičné slovenské, či svetové recepty. Porotcovia oceňujú pôsobivosť, originalitu, prepracovanosť a samozrejme aj chuť ich výtvoru,“ spresnila televízia.

Logo šou Pečie celé Slovensko

Čítať viac...
Nahor