Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Foto: Milan Krupčík, RTVS

Pikošky

Potvrdená historická sezóna RTVS: Po prvýkrát naraz odvysiela obe najsledovanejšie šou!

Milujem Slovensko si po jubilejnej sérii zopakuje nasadenie spred deviatich rokov.

Verejnoprávna televízia sa pripravuje na unikátnu sezónu, v ktorej vôbec po prvýkrát odvysiela oba svoje najsledovanejšie zábavné programy.

RTVS už od roku 2013 zaviedla tradíciu hlavnej piatkovej zábavy, kde pravidelne v každej sezóne striedala svoje kľúčové projekty.

Ako prvá sa na obrazovky ešte na jar 2013 uviedla vtedajšia nová rodinno-zábavná šou Milujem Slovensko, ktorá po úspechu pokračovala rovno v jesennej sezóne.

Nasledujúcu jar v roku 2014 však RTVS na obrazovky rovnakým spôsobom uviedla druhú novinku, zábavný vedomostný kvíz Čo ja viem, ktorý u divákov rovnako zabodoval. Od tohto roku rozhodla verejnoprávna televízia o striedaní formátov a z oboch šou sa stali sezónne programy – Čo ja viem ako pravidelná zábava na jar a Milujem Slovensko na jeseň.

Budúci rok sa však oba projekty objavia s premiérovými časťami historicky po prvýkrát v jednej sezóne.

RTVS potvrdzuje ešte vlaňajšie správy portálu Mediaboom.sk a pre rok 2022 skutočne vyrobí rovno dve nové série Milujem Slovensko, ktoré po deviatich rokoch znovu odvysiela nielen na jeseň, ale aj v jarnej televíznej sezóne.

Ide o výsledok netradične veľkého megakontraktu, ktorý telerozhlas podpísal s produkčnosťou spoločnosťou good.tv na jar minulého roka. RTVS v ňom prekvapivo dohodla výrobu Milujem Slovensko na rovno štyri série dopredu – počas kratšieho trojročného obdobia.

Zaujímavosťou je, že RTVS tak urobila v čase, kedy končí funkčné obdobie generálnemu riaditeľovi RTVS, Jaroslavovi Rezníkovi. Tomu vyprší mandát v júni 2022, najneskôr do mája je potrebné potvrdiť dohodu o nakrúcaní poslednej 12. série zo štvorice plánovaných sezón z kontraktu, ktorá má pobežať budúcu jeseň.

RTVS už ďalšie časti Milujem Slovensko vo veľkom nakrúca.

Aj v týchto dňoch prebieha výroba premiérových dielov už nasledujúcej 11. série, vďaka čomu by mohla vo vysielaní Milujem Slovensko pokračovať aj plynule po novom roku. Televízia plánuje intenzívne nakrúcať až do prvej polovice decembra.

Zároveň už pritom televízia rozbehla prípravy novej série Čo ja viem.

V tomto prípade RTVS každoročne otvára prihlasovanie pre študentov vysokej školy, ktorí sú súčasťou publika.

So samotným nakrúcaním tohtoročnej série začínala počas februára, vysielanie následne odštartovala uprostred marca. Celkovo pripravila 12 nových dielov.

Highlightom jari na Jednotke bude zároveň nový seriál Priznanie, ktorý už má televízia nakrútený. S nasadením počíta od januára.

Čítať viac...
Nahor