Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Náhly zvrat: Markíza po pár hodinách stopla promo na Šťastný nový rok! Film stiahla z ponuky

Kuriózna situácia, kedy Markíza spustila promo na silnú decembrovú premiéru slovenského filmu konkurencie, sa dočkala pokračovania.

Počas víkendu Markíza nasadila promo na premiéru česko-slovenskej komédie Šťastný nový rok, na čom by nebolo nič zvláštne, keby nešlo o jeden z hlavných jesenných filmových titulov Joj, ktorý finančne podporila a necháva si ho pre záver sezóny.

Markíza však film nasadila prostredníctvom internetovej platenej služby Voyo, pričom sa pokúsila vyťažiť zo situácie a konkurenčnú Joj predbehnúť.

Do vysielania pripravila pre komédiu Šťastný nový rok rovno dlhé vyše minútové promo, pričom divákov lákala na sledovanie komédie v exkluzívnej premiére práve u nej.

 


Markíza láka divákov na veľkú decembrovú premiéru Joj! Pozrieť si ju majú exkluzívne u nej (aktualizácia)Čítajte →

O kurióznej situácii na trhu sme vás informovali v pondelok, pričom po pár hodinách došlo k zvratu.

Markíza mohla doplatiť na fakt, že sa snažila s komédiou Šťastný nový rok predbehnúť konkurenčnú Joj a privlastniť si jej premiéru.

S výrazným promom na Šťastný nový rok v rámci jeho sprístupnenia na Voyo totiž zacielila pred jeho blížiace sa televízne uvedenie na Joj, keď Markíza práve v tomto čase zdôrazňovala exkluzívnu premiéru filmu pod svojou značkou.

Ani v rámci uvedenia na internetovej platforme Voyo však Markíza o exkluzívnej premiére hovoriť nemohla. Snímka Šťastný nový rok je totiž už mesiace dostupná napríklad na Netflixe. Ako Voyo tak Netflix sú obe platené služby, dostupné aj na Slovensku.

Markíza nakoniec už po pár hodinách v pondelok stiahla z obehu upútavku na film či promo články, pričom krátko na to kompletne stiahla aj samotný film Šťastný nový rok z ponuky na Voyo. 

Televízia začala vyzdvihovať ponuku na film v posledných dňoch minulého týždňa, po štyroch dňoch už komédia v ponuke na Voyo neexistuje. Markíza podľa všetkého môže vlastniť práva na film pre platené Voyo, problémom sa mohlo stať jeho priskoré uvedenie či motív, pre ktorý sa tak stalo.

Televízne práva na vysielanie filmu Šťastný nový rok vlastní konkurenčná Joj, ktorá sa stala partnerom česko-slovenskej komédie. Bolo tomu tak napriek tomu, že hlavné postavy v ňom stvárňuje štvorica hlavných hrdiniek zo seriálu Markízy – Milenky. Práve s Markízou sa film aj spájal pôvodne po oznámení zámeru voľného pokračovania Mileniek.

Markíza stiahla upútavku na konkurenčnú snímku Šťastný nový rok

Čítať viac...
Nahor