Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

V siedmom nebi bude tento rok dramatické: Rozboril blízko Islamského štátu a ukrajinskej vojny!

Tvorcovia sa rozhodli pridať zahraničných príspevkov, vyberajú si kritické oblasti.

Choré deti v sirotincoch, Slováci zachraňujúci otrokov či vojnou zmietaná Ukrajina. V siedmom nebi bude aj tento rok patriť medzi ťažiskové projekty jesene na Joj a jej tvorcovia posúvajú latku ešte vyššie. Napriek tomu, že budú naďalej hlavným obsahom relácie príbehy z domova, výrazný priestor dostanú aj zahraničné vsuvky. Všetky by mala spájať prítomnosť Slovákov.

Rozboril sa už vrátil z prvej veľkej tohtoročnej výpravy, ktorú výrazne sledovali aj médiá. V Kambodži navštevoval sirotince s chorými deťmi a to v spolupráci s Vysokou školou sv. Alžbety. „Má tam už 13 rokov rozbehnuté projekty a má s nimi výsledky. Možno hovoriť o stovkách zachránených detí. Zdalo sa mi zaujímavé ukázať Slovákov, ktorí dlhé roky robia tisícky kilometrov od domova veľmi záslužnú robotu,“ povedal pre Nový čas Rozboril.

Za Slovákmi sa chce vydať aj do Iraku. „Ideme tam naozaj do pomerne nebezpečnej zóny. No sú tam dve Slovenky, ktoré si povedali, že tam idú riešiť vykupovanie otrokov z Islamského štátu a veľmi sa im darí, čo mi príde ako parádna vec. Myslím, že by sa našinec mal o tomto dozvedieť, že máme aj takýchto ľudí,“ pokračuje nebeský moderátor.

Vrátiť by sa so štábom chcel po roku do Afriky, konkrétne plánuje cestu do kritického Burundi. Na teraz sú však plány zastavené. V krajine panuje kríza, po desaťročnej občianskej vojne sa schyľuje k voľbám prezidenta a tiež novej vlády, pre nepokojne zo stredoafrickej krajiny utekajú desaťtisíce ľudí. Na voľby sa však stále čaká, Rozboril sa tam chce vydať až po nich.

Ani ďalšia cesta štábu Siedmeho neba nebude do pokojnej oblasti. Ešte v druhej sérii relácie chce štáb vycestovať aj na Ukrajinu. „Ešte by sme mali absolvovať jednu cestu na východnú Ukrajinu, to je tiež vojnová zóna,“ hovorí Rozboril.

Aj keď Rozboril naznačoval, že by V siedmom nebi mohlo po prestávke objaviť vo vysielaní skôr ako odštartovalo minulú jeseň s prvou sériou, nestane sa tak. Relácia by sa mala na obrazovky vrátiť v septembri, pričom zahraničné príspevky by mali dostávať pravidelne priestor. „Samozrejme, jednoznačnú prevahu budú mať v našom programe klasické príbehy ľudí zo Slovenska. Akurát vždy tak raz za dva týždne tam ukážeme takúto zaujímavosť zo zahraničia,“ uzatvára moderátor.

Foto: Čas.sk

Čítať viac...
Nahor