Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Zdroj: vysielanie TV Markíza

Pikošky

V Dunaji zomrela ďalšia postava: Za sériovými vraždami môže stáť šokujúce meno!

Masový vrah môže byť obyvateľom Dunaja známejší, než si všetci vedeli predstaviť.

Tvorcovia Dunaja, k vašim službám nepoľavujú ani v 5. sérii.

V pravidelných cykloch vyostrujú dianie a eskalujú seriálové drámy, ktoré sa snažia vyvrcholiť šokujúcim zvratom. V poslednom čase tak robia prostredníctvom smrti jednej z menších postáv, ktoré sa divákom pripomenú krátko pred ukončením ich pôsobenia v seriáli.

Vražda Malvíny

Markíze sa aj touto cestou darí držať divákov prikovaných pri obrazovke.

Najnovšie sa obeťou tvorcov stala postava Malvíny, ktorú hrala herečka Anna Jakab Rakovská. Túto jar bude jednou z tancujúcich celebrít v šou Let´s Dance.

V seriáli patrila spomedzi vedľajších tvárí k tým najvýraznejším.

Hrala postavu mamy malého Ondreja, o ktorého sa často starali Anna a Viliam Urbanovci (Petra Polnišová a Martin Mňahončák), v deji sa pripomínala častejšie. Tvorcovia ju na jeseň zaradili aj medzi pracovníčky módy v obchodnom dome.

Jej smrť otrasie ako jej kolegyňami v Dunaji, ktorým sa snažila sama pomôcť výrobou obranného spreja voči útočníkovi, tak Annou s Vilom, ktorí sa budú musieť o jej syna Ondríka postarať.

Drámy vystreľujú Dunaj k rekordom

Ďalšia vražda v Dunaji vystrelila seriál na vrchol.

Epizódu, v ktorej bola postava Malvíny zavraždená, si tento utorok pozrelo dosiaľ historicky najviac až 566-tisíc divákov v univerzálnej skupine. Seriál pritom vylepšil iba pár dní staré maximum z predošlého týždňa, ktoré dosiahol pri návrate postavy Petra Kučeru (Marek Rozkoš) do deja.

Práve podobné zlomové okamihy pravidelne lákajú zvedavcov aj mimo tvrdého diváckeho jadra.

Rekordy Dunaja padali aj vlani na jeseň, či už na prelome 3. a 4. série pri ešte prvej svadbe Kláry Zacharovej (Kristína Svarinská), ale tiež následne pred popravou postavy Anežky Koptíkovej či pri nečakanej smrti Johanky (Mária Schumerová).

Kto zabil Malvínu?

Ešte pred štartom 5. série sme informovali, že jednou z liniek bude vyčíňanie sériového vraha.

Aj keď strach začal rozosievať už na začiatku série, medzi seriálovými obyvateľmi naplno udrel až teraz. Očakáva sa, že práve on stojí za Malvíninou smrťou, keď sa mu nedokázala ubrániť uprostred tmavej opustenej uličky.

Diváci už teraz tipujú, kto je skutočným vrahom, pričom olej do horúcej debaty prileje samotná Markíza.

So zaujímavými zisteniami príde ambiciózny asistent Waltera Klausa (Ján Koleník) Ludwig Weiss v podaní herca Mareka Fašianga.

Tieň podozrenia začne padať na Antona Holubca (Filip Tůma), ktorý sa dostal do nebezpečnej nemilosti Klausovcov.

Walter sa ho chystá zničiť a Ludwigovi zadal úlohu nájsť naňho akúkoľvek špinu. Weiss sa dostaví so zložkou skrývajúcou temné odhalenia ohľadom Holubcových zvrátených až sadistických sklonov, ktorého obeťami boli ženy vo Vydrici. Zašiel až tak ďaleko, že mal do nevestinca vstup zakázaný.

„Vo Vydrici bol Holubec známa firma. Preferoval od miestnych dievčat špeciálne služby, až ho za to odtiaľ vyhnali. Z toho, čo zistí Walter v spise, zostane znechutený. Mal si platiť za niečo zvrátene. Walter dokonca po prečítaní spisu rozmýšľa, či ten vrah, ktorý vyčíňa v Bratislave má niečo s Holubcom. Zo zistenia zostane šokovaný,“ píše Markíza.

Holubec sa však svojich sklonov nezbavil.

Walter s Ludwigom očakávajú, že v napĺňaní svojich zvrátených túžob pokračuje naďalej. Naopak, čoraz viac ľudí tuší, že je Anton schopný všetkého. Ak mu ide o krk, tak aj zabíjať…

Zdroje dát: oficiálne dáta zdroj PMT/KANTAR SLOVAKIA, tlačové správy TV Markíza, JOJ, RTVS, teletext, portály Stratégie.sk, Mediálne.sk, Aktuality.sk, Facebook, Instagram

Vysvetlivky k uvádzaniu televíznej sledovanosti
Obchodná (komerčná) cieľovka, mladí diváci - obchodná cieľová skupina divákov vo veku 13-55 rokov (od roku 2024). Do roku 2023 bola uvádzaná vo veku 12-54 rokov. Spravidla uvádzaný rating v percentách (%) a podiel na trhu v %;
Univerzálna cieľovka (celkové publikum) - všeobecná trhová sledovanosť divákov vo veku 12+, uvádzaný počet divákov v tisícoch a prípadne podiel na trhu v %.

Poznámka: Od jesene 2014 je do údajov sledovanosti započítavaná oneskorená sledovanosť, od januára 2017 "hostia". Od januára 2024 došlo k zmene obchodnej cieľovej skupiny.

Čítať viac...
Nahor