Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Zdroj: vysielanie TV Markíza

Sledovanosť

Holubcova pomsta otriasla Dunajom! Markíza trhla absolútne rekordy od štartu

Dobový seriál sledovalo najviac divákov od začiatku jeho vysielania.

Prekonávanie rekordov neskončilo.

Markíza odštartovala ďalší vydarený týždeň, na ktorého začiatku si mimoriadnu sledovanosť pripísala seriálová novinka Zrada.

Tej sa v pondelkový večer podarilo s prvou časťou prekonať sledovanosť všetkých epizód svojho minuloročného predchodcu Klamstvo, no rovnako tak bola sledovanejšia ako aktuálne seriálové hity Dunaj, k vašim službám či Čas nádejí.

Už o deň neskôr sa však Dunaj prihlásil o slovo a novinku dokonca dorovnal.

Vojna u Kučerovcov

Dobový seriál Markízy od začiatku 5. série stupňuje dramatický vývoj deja.

Na jeho pozadí sa stupňuje nenávisť a represie voči židovskému obyvateľstvu a čoraz väčšie dusno je aj v samotnom obchodnom dome. Popri zavádzaní nových pravidiel to začína vrieť v rodine Kučerovcov, ktorí oplakávajú stratu syna Petra (Marek Rozkoš).

Zronená Edita Kučerová (Zdena Studenková) sa nedokáže vysporiadať s jeho utajeným sobášom a podniká všetky možné právne kroky, aby z rodiny vyštvala jeho manželku Kláru Kučerovú (Kristína Svarinská).

Klára jej však odmietne podpísať anulovanie manželstva, no bez problémov sa vzdá všetkých majetkov po údajne zosnulom mužovi. Editinu honbu za ochranou rodinného majetku prestáva tolerovať Rudolf (Emil Horváth), ktorému praskli nervy a postavil sa na stranu Kláry…

Holubec spacifikoval Lenu

K pomste sa schyľuje u Klausovcov.

Helga (Jana Majeská) pochopila, odkiaľ sa zobrala údajná sirota, ktorú si adoptovali z Lebensbornu.

Malý Johan je synom Evy Dušekovej (Petra Dubayová) a Helga je presvedčená, že ho s ňou splodil práve Walter (Ján Koleník). Ani jeden z nich však netuší, že v skutočnosti ide o dieťa židovského pôvodu a pravým otcom je Dávid Gutmann (Jakub Jablonský).

V Schatzi sa definitívne niečo zlomilo a zhmotnenie Klausovho milostného romániku so speváčkou z kabaretu v nej prebudí odpor a túžbu po pomste. Napätie začína pociťovať aj Walter, ktorý ani netuší, že je jeho žena pripravená proti nemu namieriť zbraň…

Klausovci zároveň očakávajú nové správy o Lene Holubcovej (Jana Kovalčíková), ktorá sa po roku prebudila k životu.

V dobrej viere ju ponechávajú v starostlivosti jej muža Antona Holubca (Filip Tůma), no netušia, že ten pripravuje plán na úplné spacifikovanie svojej zákonitej manželky.

Lena preňho začala opäť predstavovať nebezpečenstvo, keď sa za svojou láskou Kasperom (László István Béhr) dokonca vydala za múry liečebne.

Anton si ju vzal do domácej starostlivosti a namiešal jej taký kokteil, po ktorom ju na liekoch môže držať aj do konca jej života…

Nové rekordy Dunaja

Tvorcom Dunaja sa darí napĺňať ich zámer a držať divákov v neustálom napätí. 

Vďaka tomu si v posledných dvoch sériách udržuje kontinuálne vysoko nadpriemernú sledovanosť, pričom v prípade dejových zvratov láka divákov navyše.

Seriál to potvrdil aj tento týždeň, kedy sa mu maximá podarilo prepísať v oboch hlavných cieľových skupinách.

Dunaj, k vašim službám zažil doposiaľ najsledovanejšiu epizódu od štartu, keď si ho malo priemerne pozrieť 558-tisíc divákov v univerzálnom publiku.

Doterajší rekord držal zo začiatku novembra 2023 s epizódou, v ktorej zabitá postava Johanky. Pozrelo si ju vtedy 552-tisíc divákov.

Nový rekord trhol Dunaj rovnako vo vynovenej obchodnej cieľovke, v ktorej získal doposiaľ najvyšší rating 9,8 % pri vysokom podiele na trhu 29,9 %. 

Dunaju sa tak podarilo ratingovo dorovnať štart pondelňajšieho seriálu Zrada.

Veľký medziročný nárast

Oproti rovnakému obdobiu v minulom roku Dunaju výrazne narástla popularita.

V januári a februári 2023 sa jeho výkony pohybovali pod alebo nad ratingovou hranicou 7 % v pôvodnej obchodnej cieľovke, kým aktuálne sa stále častejšie dostáva nad hranicu 9 %. Vôbec po prvý raz už atakoval 10-percentnú úroveň.

Silnie aj jeho postavenie na trhu, keď takto pred rokom sa podielovo pohyboval okolo 22 – 24 %, v súčasnosti je stále častejšie blízko 30 %.

V celkovom univerzálnom publiku si medziročne polepšil o približne 100-tisíc divákov, ktorí mu postupne pribúdali v druhej polovici minuloročnej jari, resp. vlani na jeseň.

Zdroje dát: oficiálne dáta zdroj PMT/KANTAR SLOVAKIA, tlačové správy TV Markíza, JOJ, RTVS, teletext, portály Stratégie.sk, Mediálne.sk, Aktuality.sk, Facebook, Instagram

Vysvetlivky k uvádzaniu televíznej sledovanosti
Obchodná (komerčná) cieľovka, mladí diváci - obchodná cieľová skupina divákov vo veku 13-55 rokov (od roku 2024). Do roku 2023 bola uvádzaná vo veku 12-54 rokov. Spravidla uvádzaný rating v percentách (%) a podiel na trhu v %;
Univerzálna cieľovka (celkové publikum) - všeobecná trhová sledovanosť divákov vo veku 12+, uvádzaný počet divákov v tisícoch a prípadne podiel na trhu v %.

Poznámka: Od jesene 2014 je do údajov sledovanosti započítavaná oneskorená sledovanosť, od januára 2017 "hostia". Od januára 2024 došlo k zmene obchodnej cieľovej skupiny.

Čítať viac...
Nahor