Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Zdroj: Milan Krupčík, RTVS

Aktuality

Televízny prestup roka: Marianna Ďurianová chystá návrat do hlavných správ Markízy!

Markíza má už čoskoro získať mimoriadnu personálnu posilu.

Písal sa február roka 2014, kedy bulvárnymi médiami otriasla prestupová bomba.

Jedna z najväčších moderátorských hviezd Markízy a dlhoročná tvár Televíznych novín Marianna Ďurianová dala po 13 rokoch svojmu zamestnávateľovi zbohom a rozhodla sa prestúpiť k jeho priamej konkurencii do Jojky.

Senzácia však netrvala dlho.

Po zmene vedenia na Kolibe napokon Ďurianová do služieb televíznej dvojky nenastúpila a z obrazoviek sa napokon na niekoľko rokov stiahla.

Na jeseň 2017 sa však husársky kúsok podaril vtedajšej RTVS, ktorá sa s Ďurianovou dohodla na vzájomnej spolupráci. Šlo o jednu z najväčších moderátorských akvizícií RTVS v celej jej 13-ročnej histórii.

Ďurianová bola späť na obrazovkách od januára 2018, no po štvorročnej pauze nezasadla do najhorúcejšieho kresla moderátorky večerných správ.

V RTVS si dohodla menší úväzok ako nová moderátorská tvár športovej relácie Góly-Body-Sekundy či ďalších športových prehľadov v rámci spravodajstva a takýmto spôsobom udržala kontakt s televíznymi obrazovkami.

Verejnoprávna televízia ale i tak mohla imidžovo stavať na populárnej moderátorke, s ktorou priebežne pracovala vo svojich zábavných programoch a oslovila ju tiež do krátkodobých projektov.

Ďurianová sa stala napríklad jednou z moderátoriek projektu Voda spieva či jednou z tvárí programu U vás doma, ktorý RTVS pripravila počas pandémie koronavírusu. Objavila sa tiež ako moderátorka vianočného eventu Slovensko Advent alebo ako súčasť folklórnej šou Zem spieva.

Návrat po 11 rokoch

Aktuálne turbulentné dianie na televíznej scéne sa má ale postarať o ďalšiu prestupovú senzáciu.

RTVS od tohto týždňa formálne zanikla a nahradila ju nová inštitúcia STVR. S ňou prichádza aj nový dočasne poverený riaditeľ, s novým manažmentom, no taktiež očakávaniami aktuálnej vládnucej väčšiny, ktorá sa o zmeny vo verejnoprávnom telerozhlase postarala.

Očakáva sa, že už v najbližších mesiacoch budú v STVR padať prvé hlavy a z televízie odchádzať aj viaceré známe mená. Otvorene sa hovorí o moderátoroch politickej diskusie O 5 minút 12, skončiť však môžu aj iné výrazné tváre.

Napokon z vlastnej vôle môže byť medzi prvými rovno veľká moderátorská hviezda.

Marianna Ďurianová sa totižto podľa bulvárnych informácií rozhodla dať verejnoprávnej televízii zbohom a vrátiť sa po 11 rokoch na svoje pôvodné miesto do Markízy.

Informoval o tom portál Pluska.sk, ktorý je v ostatnom období televíznemu lídrovi blízky. Televízia sa s bulvárnym denníkom koordinuje pri ohlasovaní noviniek, realizuje s ním taktiež pravidelné mediálne spolupráce.

Kým v RTVS už Ďurianová moderovať správy nechcela, v Markíze by mala opäť obsadiť kreslo hlavnej moderátorky večerných Televíznych novín.

Podľa denníka je práve zisk Marianny Ďurianovej vyústením situácie okolo Zlatice Švajdovej Puškárovej, ktorá sa stiahla z pozície moderátorky správ.

Útok na jeseň

V čase, kedy prechádza spravodajstvo Markízy otrasmi nielen vo vnútri, ale aj na verejnosti, sa môže vedenie televízie pripravovať na zastabilizovanie situácie v očiach divákov.

Do vysielania Televíznych novín sa stabilne vráti aj Puškárová, avšak so svojou vlastnou sériou rozhovorov s talentovými ľuďmi po Slovensku, ktoré budú súčasťou sobotných vydaní večerných správ.

V podobnom čase by sa zároveň mohol udiať veľký návrat Marianny Ďurianovej do Televíznych novín.

Pluska informuje, že by sa Ďurianová mala opäť stať tvárou správ Markízy od septembra, pričom by mohla zasadnúť po boku svojho bývalého moderátorského parťáka Jaroslava Zápalu.

Zaujímavosťou je, že Zápala patril medzi viac ako sto pracovníkov Markízy, ktorí sa koncom jari postavili za Michala Kovačiča.

Výrazná moderátorská posila môže naznačovať aj ďalšie zmeny v Markíze.

Otvorená ostáva situácia okolo moderátora Televíznych novín Viktora Vinczeho, ktorý sa spoločne s Kovačičom stal najviditeľnejším predstaviteľom odporu spravodajskej redakcie voči zásahom vedenia. Vincze už priznal, že svojimi aktivitami ohrozil svoju televíznu budúcnosť. Po výpovedi voči Michalovi Kovačičovi sa očakáva, aké budú ďalšie kroky spravodajských odborov, ktoré zastupuje aj Vincze.

Nejasná je i budúcnosť jeho manželky Adely Vinczeovej, ktorá už verejne vyhlásila, že v prípade zhoršenia situácie v televíziách je pripravená aj na možnosť, že sa z obrazoviek stiahne.

Čítať viac...
Nahor