Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Televízia

Silvester v televízii: Veľký prehľad všetkých programov, návrat hlásia legendárne postavy!

Prinášame kompletný prehľad hostí aj podobu silvestrovských špeciálov na RTVS, Markíze a JOJ v roku 2021. Neskoro večer chystá návrat kultových postavičiek, Milujem Slovensko prinesie novú hru. Známe aj silvestrovské výzvy pre pekárov v špeciáli Pečie celé Slovensko.

Najväčšiu koncentráciu televíznej zábavy už tradične prináša posledný deň roka, ktorý sa v ostatnom období opäť stal miestom množstva premiérových špeciálov známych programov.

Kým v nedávnej minulosti sa televízie snažili na Silvestra šetriť investície a večer vypĺňali aj reprízovými komédiami, tentokrát všetky tri hlavné televízie ponúknu premiérovú zábavu a tradične divácky najžiadanejšie špeciály.

Pečie celé Slovensko s novými celebritnými pekármi

RTVS v rámci nakrúcania 1. série úspešnej tohtoročnej novinky Pečie celé Slovensko, ktorú vyrábala ešte počas jari do polovice júna, pripravila aj dve špeciálne vydania šou.

Kým pôvodne počítala iba s jedným špeciálom s účasťou celebrít, nakoniec známymi osobnosťami obsadila vianočné vydanie programu a rovnako sa rozhodla pripraviť silvestrovské vydanie, v ktorom sa predstaví nová šestica celebritných pekárov.

V silvestrovskom vydaní Pečie celé Slovensko napečú herci Petra Polnišová a Sväťo Malachovský, moderátorky Alena Heribanová a Marianna Ďurianová, bubeník Martin Valihora a operný spevák Titusz Tóbisz, na ktorých čakajú dve výzvy.

 


RTVS odpáli Nový rok veľkou slovenskou premiérou! Na Silvestra potvrdzuje nové koncerty a tri špeciályČítajte →

Podobne, ako vo vianočnom špeciále, bude prvou technická výzva, v ktorej známe tváre napečú opitého Izidora, v druhej časti programu budú zadaním v kreatívnej výzve perníčky s predsavzatím.

So špeciálom Pečie celé Slovensko otvára Jednotka RTVS svoj silvestrovský večer už o 20:00.

Milujem Slovensko s novou hrou

Už tradične bude hlavným program RTVS na Silvestra RTVS špeciál Milujem Slovensko, ktorý televízia taktiež, ako Pečie celé Slovensko, nakrúcala ešte v prvej polovici roka.

Tentoraz budú súčasťou silvestrovského tímu Adely Vinczeovej jej dlhoročný moderátorský kolega Matej „Sajfa“ Cifra, stand-up komička a stabilná hostka diskusie Silná zostava Simona Salátová a spevák a frontman kapely Hex Tomáš „Yxo“ Dohňanský.

V tíme Dana Dangla budú o výhru bojovať moderátorka Silnej zostavy a Sajfova partnerka Veronika Ostrihoňová, moderátor a zabávač Andrej Bičan a moderátor Peter „Šarkan“ Novák.

 


RTVS o rok s veľkou zmenou: Piatkové šou Čo ja viem a Milujem Slovensko pobežia v jednej sezóne!Čítajte →

V silvestrovskom vydaní tvorcovia predstavia aj novú hru, ktorá vychádza z relácie Fenomén21.

Túto jeseň  v nej súťažili nadpriemerne inteligentní Slováci, moderátorom relácie bol rovnako, ako v prípade Milujem Slovensko, Martin Nikodým. „Hra bola zameraná na koordináciu a úplne som v nej zlyhala,“ povedala pre Eurotelevíziu Vinczeová.

Milujem Slovensko na Jednotke RTVS odštartuje o 21:05.

Najdlhšia silvestrovská zábava Markízy

V tomto čase už bude silvestrovský večer naplno rozbehnutý na Markíze, ktorá dĺžkou ponúkne celovečernú zábavu ako za starých čias.

Markíza totiž ako jediná televízia vyplní silvestrovský večer jediným programom od 20:30 až do polnoci, zostaveným však, na rozdiel od jej legendárnych Silvestrov, zväčša archívnymi materiálmi.

Komerčná jednotka tentoraz miesto ďalšej zostrihovej silvestrovskej Chart Show nazvala svoj program Exkluzívny Silvester, ktorý prinesie popri momentoch z Chart Show aj top okamihy z ďalších šou 2 na 1 či Superstar.

Program bude, ako aj predošlé zostrihové Silvestre na Markíze, uvádzať Adela Vinczeová, jej hosťami budú zástupcovia jednotlivých programov Juraj Čurný z Chart Show, Dano Dangl ako spolutvorca 2 na 1 a Marián Čekovský ako porotca Superstar.

 


Exkluzívne: Markíza od januára radikálne zmení prime-time! Nové seriály v nečakané dniČítajte →

Zaujímavosťou je, že v každom z programov bola v minulosti či súčasnosti Vinczeová zaangažovaná priamo ako moderátorka.

„Diváci si budú môcť pripomenúť najvtipnejšie momenty, najkrajšie emócie, pamätné hudobné vystúpenia, či najatraktívnejších zahraničných hostí. „Diváci sa môžu tešiť aj na naozaj originálne stvárnenie hitu Myslím, že môže byť od IMT Smile v podaní Mariána Čekovského, Adely Vinczeovej a Dana Dangla,“ uvádza televízia.

V Inkognite sa stretne väčšina hádačov

Už dlhoročne nemennú silvestrovskú zostavu pripravila Joj, ktorá večer otvorí Silvestrovským Inkognitom, v druhej polovici zas ponúkne silvestrovský zostrih zo šou Všetko, čo mám rád.

V tohtoročnom špeciálnom Inkognite sa stretnú takmer všetci jeho hlavní hádači.

Do panela hádačov zasadnú Zdena Studenková, Juraj „Šoko“ Tabaček, Michal Hudák a Marián Čekovský, ktorí sa stretnú so svojimi kolegami Zuzanou Kubovčíkovou Šebovou, Jozefom Vajdom a Marošom Kramárom v úlohe hostí.

Štvorica hádačov bude tentoraz hádať povolania, ktoré by ich kolegovia za žiadnych okolností nechceli robiť.

Chýbať nebudú ani špeciálni tajní hostia. Do koncoročného Inkognita príde česká dvojica Michal Suchánek a Richard Genzer.

Súčasťou večera zároveň bude kapela Mariána Čekovského, ktorý spoločne s Michalom Hudákom zaspievajú slovenské, české či ruské piesne. V priebehu programu pritom každému zo svojich kolegov jednu pieseň venujú.

Silvestrovské Inkognito na Joj štartuje o 20:35, zostrih zo šou Všetko, čo mám rád nasleduje o 22:20.

Návrat legendárnej dvojice aj postavičiek z Uragánu

Poslednou zábavou, ktorá na konci roka odštartuje, bude už tradičný silvestrovský špeciál talkshow Petra Marcina Neskoro večer.

Jeho hosťami bude dlhoročný Marcinov kolega Andy Kraus, niekdajšia populárna dvojica Miro Noga a Štefan Skrúcaný a moderátorka Marianna Ďurianová. Hudobným hosťom bude Lukáš Adamec.

Tento rok sa silvestrovské vydanie Neskoro večer bude niesť v duchu osláv 65. výročia televízie, čoho súčasťou bude nielen spomínanie na niekdajšie programy, ale aj oživenie známych postavičiek.

Na scénu sa po 20 rokoch vrátia postavy pani Márie či pána Kudláčka, preslávených zábavnou reláciou Uragán z obrazovky STV.

„Zahráme divákom úplne novú scénku s pani Máriou. Veľmi dlho som ju nehral, takže prvýkrát, a asi aj posledný, po dvadsiatich rokoch, budú pani Mária a pán Kudláček na jednom pódiu rozosmievať divákov,“ povedal Marcin pre Eurotelevíziu.

Rovnako diváci zažijú návrat spomínanej legendárnej dvojice Noga & Skrúcaný, ktorá spoločne zahrá scénky a rovnako pripomenie svoje známe piesne. 

Silvestrovské vydanie bude opäť viac, ako inokedy, venované piesňam, vtipom a zábavným scénkam, o ďalšie sa postarajú napríklad Dominika Kavaschová a Štefan Martinovič, ktorí prevedú paródie známych tradičných inscenácií.

Silvestrovské Neskoro večer na Jednotke odštartuje o 22:50.

O polnoci už tradične na RTVS zaznie slovenská hymna, ktorá pravidelne býva vôbec najsledovanejším momentom silvestrovského vysielania, keď na ňu prepínajú aj diváci z iných programov.

Čítať viac...
Nahor