Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
zdroj titulnej foto: Natália Jarembaková

Nové projekty

Návrat po 10 rokoch: RTVS na jeseň opráši originálnu gameshow! Stoja za ňou tvorcovia Milujem Slovensko

Originálny slovenský formát sa po desiatich rokoch vracia na obrazovky.

Verejnoprávna televízia oficiálne potvrdzuje návrat niekdajšej netradičnej súťažnej šou, ktorú pred vyše desiatimi rokmi začala vysielať na menšej Dvojke.

Televíznu gameshow s názvom Fenomén, ktorá je určená pre tých najinteligentnejších, spúšťala v roku 2010, kedy sa jej moderátorom stal Michal Hudák. O rok neskôr priniesla aj verziu Fenomén Junior pre súťažiacich od 14 do 18 rokov.

Tvorcovia na kastingu do šou hľadali nadpriemerne inteligentných ľudí, ktorí následne v priebehu týždňov súťažili v rôznych úlohách. Cieľom súťaže bolo nájsť najuniverzálnejšiu fenomenálnu osobnosť.

Telerozhlas sa po 11 rokoch k formátu vracia a predstavuje ho pod aktualizovaným názvom Fenomén21. Súťaž tak bude hľadať najväčší fenomén tohto roka.

Gameshow Fenomén21 bude vyrábať režisér Rado Štefanov so svojou produkčnou spoločnosťou goodtv. V posledných rokoch sa čoraz viac udomácnil práve vo verejnoprávnej televízii, pre ktorú vyrába najmä dlhoročne stabilnú šou Milujem Slovensko.

Samotný formát Fenomén je pritom autorským slovenským formátom Rada Štefanova a Barbory Vallovej. Expandovali s ním aj do Česka, kde ju v roku 2011 a 2012 pripravili aj pre Českú televíziu.

Záujemcovia, ktorí by si chceli zmerať sily s tými najinteligentnejšími, sa už pritom aktuálne môžu hlásiť do pripravoveného druhého ročníka formátu.

„Mozog je najkomplexnejším orgánom ľudského tela a práve vďaka nemu si budú v šou Fenomén21 navzájom merať sily, vzdelávať sa a posúvať hranice svojho myslenia nielen súťažiaci v štúdiu, ale aj diváci pri televíznych obrazovkách. Dokážete vyriešiť logické úlohy a hádanky na počkanie? Je vaša pamäť, logika či priestorová orientácia tým, čo na vás mnohí obdivujú? Prichádzate často s rýchlym a efektívnym riešením náročných úloh? Do novej šou hľadáme práve vás,“ prihovára sa v náborovej výzve RTVS. Prihlasovanie je otvorené na webe www.rtvs.sk/fenomen21.

Gameshow Fenomén sa vráti na obrazovky na jeseň 2021.

Televízia tak bude v priebehu jari hľadať vhodných kandidátov, ktorí sa budú následne spoločne v súťažnej šou stretávať v priebehu troch mesiacov.

RTVS totiž plánuje odvysielať celkovo 12 dielov programu – 11 súťažných kôl a záverečné „masterfinále“.

Čítať viac...
Nahor