Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Zdroj: RTVS

Viete prví

Prvé detaily o novej sérii Pečie celé Slovensko! Známy počet častí, zmení šou vysielací deň?

RTVS začne s nakrúcaním tretej série pekárskej šou.

Najsledovanejšia šou minuloročnej jesene sa pripravuje na návrat.

Kým ešte koncom minulého roka hrozilo, že sa Pečie celé Slovensko pokračovania tak skoro nedočká, vedenie RTVS na poslednú chvíľu dalo šou pre tento rok zelenú a vyčlenilo viac ako 1,6 milióna eur na výrobu novej 3. série.

O účasť bojovalo vyše 150 záujemcov

Tvorcovia s jej prípravami začali už od januára.

Odštartovalo ich už klasicky hľadanie nových súťažiacich. Do tretej série Pečie celé Slovensko sa prihlásili stovky záujemcov, z ktorých bolo na osobný kasting pozvaných viac ako 150 nádejných amatérskych pekárov a pekárok.

Kasting prebehol začiatkom februára a zúčastnila sa ho aj porotkyňa šou Petra Tóthová.

Tá priznala, že práve kastingová fáza je v príprave šou jedna z jej najobľúbenejších. „Je to jedna z najkrajších častí mojej práce. Počas 10 dní sa stretneme s viac ako 150-tkou šikovných cukrárov, ktorí sa rozhodli ísť za svojim snom, prihlásili sa do tretej série Pečie celé Slovensko a už úspešne prešli prvým výberovým kolom. Boli pozvaní na osobný pohovor, kde nám prinesú ukázať a ochutnať svoje sladké a slané výtvory a čo to nám o nich a sebe povedia,“ napísala na sociálnej sieti pred začiatkom kastingov.

Spomedzi 150 pozvaných záujemcov sa v šou nakoniec neukáže ani desatina z nich.

Aj v tretej sérii Pečie celé Slovensko sa divákom predstaví 12 finalistov, ktorí budú súťažiť o titul Majster pekár.

Po dvoch odvysielaných sériách sú už jeho nositeľmi Miňo Macuľa a Lucia Gyenesová.

Menej špeciálov, potvrdzuje viac súťažných epizód

Tvorcovia už dnes novú 12-tku súťažiacich poznajú.

Niekoľko týždňov sa už totiž pripravujú na samotné nakrúcanie 3. série, ktoré je naplánované od konca apríla až do júna. V rovnakom období nakrútila RTVS aj predchádzajúce ročníky.

Šou by mala opäť vzniknúť na klasickom mieste v prostredí kaštieľa Theresia Chateau v Bernolákove.

 


Veľká prehliadka: Kaštieľ, kde sa natáča televízna šou Pečie celé Slovensko!Čítajte →

RTVS tento rok zopakuje dlhšie vysielanie šou.

Po vzore druhej série opäť plánuje nakrútiť 11 súťažných epizód Pečie celé Slovensko a natiahnuť tak vysielanie programu na takmer tri mesiace. V prvej sérii súťažná časť šou dostala desať častí.

Na rozdiel od prvých dvoch sérií však vznikne iba jediná špeciálna časť.

RTVS pre tento rok počíta s nakrúcaním jedného vianočného špeciálu, v ktorom sa opäť predstaví šesť známych osobností. Doposiaľ každý rok natočila dve špeciálne epizódy.

V rámci prvej série to bola vianočná a silvestrovský časť, vlani s vianočnou potichu vyrobila aj veľkonočnú epizódu. Do vysielania ju odložila pre tohtoročnú Veľkú noc, kde však nepritiahla divákov a prepadla.

Televízia však o zoškrtaní počtu špeciálov v tomto roku rozhodla už skôr, pred neúspechom veľkonočnej časti.

V šou sa však neočakávajú zmeny medzi jej tvárami.

Nakoľko sa v prvých dvoch ročníkoch dočkala veľkej diváckej priazne, moderátormi by aj naďalej mali Juraj Bača a Milan Zimnýkoval a porotkyňami Jozefína Zaukolcová a Petra Tóthová.

Zmení vysielací deň?

Pečie celé Slovensko sa aj tento rok objaví v jesennej televíznej sezóne.

Otázne je zaradenie šou v rámci sezónnej štruktúry.

RTVS dva ročníky Pečie celé Slovensko odvysielala v najsledovanejšom nedeľnom prime-time, kedy býva pri obrazovkách vôbec najviac divákov z celého týždňa. Súčasný šéf telerozhlasu Ľuboš Machaj však už v minulosti avizoval, že nedele chce vyhradiť skôr dramatickej tvorbe.

„Nedeľa by určite mala patriť inému typu programu. Nemal by tam byť formát zábavný, ale historicko-spoločensky dôležitý. Nedal by som tam Pečie celé Slovensko,“ povedal Machaj vlani pre Denník N.

RTVS na jeseň chystá veľký historický seriálový projekt Niekde v Európe, dostane spolu osem častí. Práve ten by sa mohol objaviť v nedeľnom prime-time.

Viac o seriáli nájdete v tomto článku.

Televízia už pre jesenné vysielanie avizuje prvú zmenu.

Po prvýkrát od roku 2013 totižto neodvysiela na jeseň šou Milujem Slovensko, ktorá bola dlhoročne piatkovým programom RTVS práve počas jesenných sezón. V piatky ju tento rok nahradí zábavný kvíz Čo ja viem, ktorý sa zas dlhé roky vysielal na jar.

 


Rozhodnuté o ďalšej veľkej šou RTVS! Návrat v netradičnej sezóne, vyšachuje Milujem Slovensko?Čítajte →

Machaj zábavné večery avizoval ideálne iba na piatky a soboty.

V sobotné večery aj túto sezónu s úspechom vysiela tradičnú dvojičku Záhady tela a Neskoro večer, v minulosti však RTVS práve v soboty nahrádzala Záhady tela ťažiskovou šou Zem spieva.

Kedy odštartuje 3. séria?

Pečie celé Slovensko doposiaľ zakaždým štartovalo v októbri.

Bolo tomu tak aj pre samotné vianočné špeciály, ktoré automaticky nadväzovali na finále súťažnej časti šou a vysielali sa týždeň pred sviatkami.

Pekárska šou by sa tento rok mohla presunúť na sobotné večery.

V prípade, ak by RTVS skutočne zmenila Pečie celé Slovensko vysielací deň, 3. séria by stihla odštartovať ešte v sobotu 30. septembra. Finále by takto pripadlo na 9. decembra.

Vianočný diel by nasledoval 16. decembra.

 

Čítať viac...
Nahor