Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Pikošky

Veľká prehliadka: Kaštieľ, kde sa natáča televízna šou Pečie celé Slovensko!

Prípravy najväčšej novinky RTVS posledných rokov sa čoskoro prehupnú do finále.

Verejnoprávna televízia už niekoľko mesiacov intenzívne pripravuje svoju tohtoročnú najväčšiu novinku Pečie celé Slovensko, ktorou aj na náš trh prinesie svetoznámy formát The Great British Bake Off.

Ide o mimoriadne úspešný televízny formát s úlohou priniesť príjemnú atmosféru, ktorá sa bude točiť okolo obľúbeného pečenia a hľadania toho najlepšieho cukrára v krajine. Samotná šou pritom nie je vôbec lacná záležitosť a obsahuje striktnú bibliu, ktorej súčasťou je aj prostredie, v ktorom sa musí celá šou odohrať.

Popri atmosfére a všeobecne populárnom pečení je práve prostredie kľúčovou súčasťou celého formátu.

Jeho biblia neumožňuje nakrúcanie inde ako vo veľkolepom prostredí zrekonštruovaného kaštieľa či zámku, posadeného v podmanivom prostredí s upraveným okolím. Na tejto kombinácii stojí väčšina vizuálneho úspechu šou, ktorá v mnohom stavia aj na exteriéry a príťažlivých záberoch prírody a historickej pamiatky.

Pre výrobu si televízia s tvorcami na čele s režisérom Jeffom Minaříkom vybrali z viacerých kaštieľov a zámkov na Slovensku kaštieľ v Bernolákove, známy aj ako Theresia Chateau.

Ide o kaštieľ s veľkou históriou, zaradený je medzi národné kultúrne pamiatky. Najznámejší je svojou históriou v spojení s Máriou Teréziou, po ktorej dnes aj nesie názov, pre ktorú šlo o obľúbené miesto, v ktorom v roku 1766 oslávila aj svoje narodeniny. Postavený bol v začiatkoch 18. storočia príslušníkom grófskej vetvy Esterházyovcov – Jozefom Esterházym.

Kaštieľ prešiel od roku 2014 kompletnou obnovou po tom, čo roky chátral. Znovu otvorený bol v roku 2017, na rekonštrukciu šlo takmer 8 miliónov eur.

RTVS už v priestoroch kaštieľa niekoľko týždňov intenzívne nakrúca. Výrobu v jeho prostredí by mala ukončiť v júni.

 


Viete prví: Najväčšia šou roka 2021 bude stáť poriadny balík peňazí! Kedy začne RTVS s výrobou?Čítajte →

Celková príprava formátu je mimoriadne komplexná a tvorcom zaberie väčšinu roka. Výsledkom pritom bude 10 súťažných epizód a dva špeciály – celebritný a vianočný, ktoré sa postupne dostanú na obrazovky od septembra. Moderátormi programu budú Juraj Bača a Milan Zimnýkoval.

Na týchto miestach sa bude odohrávať šou Pečie celé Slovensko
Letecký pohľad na kaštieľ v Bernolákove

Čítať viac...
Nahor