Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Zdroj: Markíza

Exkluzívne

Markízu zaplaví tvár Let´s Dance: Vincze moderátorom kľúčovej šou, ktorá nahradí Oteckov!

Markíza po piatich rokoch zmení svoj podvečerný program, pripravuje sa na štart kľúčového nového denného projektu, ktorý má nadviazať na niekdajšiu popularitu Oteckov.

Televízna jednotka už čoskoro predstaví kľúčovú náhradu za denný seriál Oteckovia, ktorý sa v podvečernom vysielaní blíži do svojho záveru.

Markíza len pred pár dňami potvrdila exkluzívne informácie portálu Mediaboom.sk a skutočne rozhodla o konci svojho dôležitého seriálu, ktorý jej zabezpečil stabilitu v kľúčovom podvečernom čase na viac ako osem televíznych sezón.

Predsa však prekvapila, keď sa rozhodla Oteckov skončiť už túto jar a s novým podvečerným formátom vyrukovať uprostred roka, kedy to dlhodobé projekty pri svojom rozbehu nemajú jednoduché.

Zmena netradične uprostred roka

Televízie sa programy, s ktorými počítajú na viac sezón, snažia štartovať skôr na začiatku roka.

Vtedy vďaka nízkym teplotám trávi pred televízormi výrazne viac divákov, než je tomu v letných mesiacoch, čím vedia k novému projektu prilákať na začiatok väčšie masy. Zároveň takto môžu projektom dopriať kampaň počas vianočných sviatkov, kedy je pri obrazovke vôbec najviac divákov v celom roku.

Z podvečerných projektov sa táto taktika vyplatila práve Oteckom , ktorých štartovala na Nový rok 2018. Rovnako extrémny úspech zaznamenalo v minulosti s podobným štartom Búrlivé víno, ktoré sa po veľkom úspechu nakoniec presunulo do prime-time. Začiatkom roka sa na obrazovky po rokoch vrátila tiež kuchárska reality šou Bez servítky, ktorá tento rok prevzala dominanciu v podvečernom čase.

Naopak, uprostred roka sa nástup s novým podvečerným formátom v minulosti podaril Jojke so šou Moja mama varí lepšie ako tvoja.

Tá odštartovala v auguste 2015, pričom do pár týždňov sa stala suverénom vysielania pred hlavnými správami. Opačný príbeh napísali ostatné najväčšie podvečerné prepadáky Markízy – denný seriál Kukučka, ktorý štartoval na jeseň 2015, a súťažná šou Koleso šťastia uvedená v lete 2016. Práve načasovanie jej nástupu napodobní aktuálna náhrada za upadajúcich Oteckov.

Rovnaký pokus ako pred rokmi

Na love sa na obrazovky dostane podobným spôsobom, ako pred šiestimi rokmi spomínané Koleso šťastia.

V roku 2016 po sérii prepadákov v podvečernom čase skúsila počas letných prázdnin rozbehnúť o 18-tej súťažnú novinku, keď oživila práve legendárny denný formát. Koleso šťastia vtedy štartovalo uprostred prázdnin v pondelok 25. júla 2016.

Kým počas leta ešte dokázalo držať pre Markízu pozíciu lídra, s nástupom jesennej sezóny ho už začala predbiehať konkurenčná šou Jojky Moja mama varí lepšie ako tvoja. Markíza následne podvečer zaradila ôsmu sériu Búrlivého vína, s ktorým vyplnila väčšinu jesene. Koleso šťastia sa na obraz vrátilo koncom decembra 2016, kedy už Markíze tvrdo prepadávala na podielovej úrovni 10 – 11 %. Nakoniec ju expresne natvrdo stiahla na konci januára nasledujúceho roka.

Podvečerná novinka

Ako portál Mediaboom.sk exkluzívne informoval, Markíza ešte túto jar plánuje predstaviť nový denný formát, ktorý nahradí Oteckov.

Televízia aj v týchto dňoch intenzívne nakrúca dennú súťažnú novinku Na love, ktorú by mala chcieť odštartovať ešte v priebehu júna. Konkrétne by sa s prvou časťou mala na obrazovku dostať v pondelok 20. júna o 18:00. Viac o šou Na love a jej priebehu nájdete v tomto článku.

Následne by novú šou Na love mala Markíza vysielať v priebehu celého leta.

 


Markíza expresne štartuje náhradu za Oteckov: Takto vyzerá nová podvečerná šou Na love! (foto)Čítajte →

Televízia sa takto pokúsi získať náskok oproti konkurenčnej Jojke, ktorá túto jar prevzala dominanciu v podvečernom slote so svojou kuchárskou reality šou Bez servítky. Práve po jej výstrele a náraste sledovanosti na úkor Oteckov, ktorí sa prepadli na svoje minimá, Markíza rozhodla o okamžitom konci svojho denného seriálu. Podľa prvých informácií s ním pritom mala byť pripravená pokračovať aj na jeseň.

Moderátor dennej šou Na love

Dôležitou súčasťou úspechu novej podvečernej šou Markízy bude moderátor, na ktorom bude stáť potenciál celého formátu.

Šou Na love je vo veľkom postavená práve na schopnosti moderátora viesť uvoľnené rozhovory či pohotovo reagovať, zároveň vytvárať interakcie medzi súťažiacimi a kvízmajstrami, ktorí stoja proti súťažiacim a sú najväčším špecifikom formátu Na love oproti iným televíznym súťažiam.

Markíza podľa našich informácií v prípade moderátora šou Na love siahla po prekvapivom mene, keď do ďalšej nespravodajskej šou obsadzuje Viktora Vinczeho.

Televízia sa od tohto roka významne zamerala na svoju tvár Televíznych novín.

Vinczeho v priebehu pár mesiacov už po druhýkrát obsadzuje do pozície moderátora jej mimoriadne dôležitého programu spomedzi zábavných projektov, a teda mimo spravodajských relácií, v ktorých sa objavoval doteraz.

Po prvýkrát prekvapila Markíza na začiatku roka, kedy do pozície hlavného moderátora ťažiskovej šou Let´s Dance vôbec neoslovila Martina „Pyca“ Rauscha. Namiesto neho rovno do šou angažovala moderátora správ. Vincze sa takto stal hlavnou tvárou siedmej série tanečnej šou, ktorej úspech bol pre Markízu o to dôležitejší, že mala za sebou sériu televíznych prepadákov.

Vincze sa nakoniec v programe objavil aj so svojou manželkou, Adelou Vinczeovou, ktorá bola v minulosti stabilnou moderátorkou tanečnej šou spoločne s Pycom. Tentoraz však zasadla do poroty.

Teraz Markíza Vinczeho obsadzuje do dôležitého podvečerného formátu, pri ktorom potrebuje zvýšiť sledovanosť o 18. hodine po strate výkonnosti Oteckov.

Vinczeho výkon bude pre Markízu o to dôležitejší, že so šou Na love počíta vo svojom programe dlhodobo.

Nadviazať sa totiž pokúsi na úspech súťažného formátu na sesterskej českej Nove, kde sa Na love taktiež uviedlo divákom uprostred roka – v lete 2021, pričom je dodnes jedným z najsledovanejších programov denného vysielania spomedzi všetkých televízií na trhu.

Vincze môže zaplaviť vysielanie Markízy

Vinczeho už od júna môže čakať neľahká skúška neprejsť sa televíznym divákom.

V prípade jeho pokračovania moderovania Televíznych novín sa totiž môže stať, že bude vo vysielaní Markízy nepretržite takmer tri hodiny, čo sa už dlho nepodarilo žiadnej televíznej tvári.

Okrem toho, že je Viktor Vincze stabilnou súčasťou jednej z troch moderátorských dvojíc večerných Televíznych novín Markízy, sa rovnako strieda s Danicou Nejedlou v pozícii moderátora Prvých Televíznych novín vysielaných o 17. hodine. Neraz má pritom Vincze službu v oboch spravodajských reláciách – podvečer aj v hlavnom vysielacom čase.

V takomto prípade sa Vincze môže v niektorých dňoch na obrazovke Markízy od júna objavovať ako moderátor vysielaných programov od 17:00 až do 20:00. 

Na pol hodinu si budú môcť diváci oddýchnuť o 17:30, kedy Markíza vysiela medzi poobedným spravodajstvom a podvečerným programom magazín Reflex.

Riskantný krok Markízy

Súťažné šou to podvečer nemajú jednoduché.

Diváci sú okolo 18. hodiny navyknutí na denné seriály či skôr kuchárske súťažné formáty. Výnimkou je verejnoprávna šou 5 proti 5, ktorá však nedosahuje sledovanosť na úrovni komerčných televízií.

Naopak, najväčšie prepadáky podvečer zažili práve vedomostné kvízy či hry o peniaze.

Okrem spomínaného Kolesa šťastia, ktoré v čase pred správami patrí medzi v histórii Markízy medzi najväčšie prepadáky, ešte horšie dopadla s vlastnými kvízmi komerčná Jojka, ktorá nimi zaplavila podvečer na jar 2019.

V čase, keď denný seriál Oteckovia lámal televízne rekordy s podielmi na trhu na úrovni okolo 40 % v komerčnej cieľovke, hľadala Joj náhradu za šou Moja mama varí lepšie ako tvoja, ktorá v konkurencii seriálu padla na svoje minimá.

Miesto kuchárskej šou to skúsila s kanonádou kvízov ako Lucky Room, Pošli ďalej či Po škole, ktoré ju dostali na jej historické minimá s podielmi na trhu na hlboko podpriemernej úrovni len 6 – 10 %.

 

Čítať viac...
Nahor