Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Foto: Markíza

Exkluzívne

Prvé správy o Farme 15 sú vonku! Kedy začne nakrúcanie a vysielanie novej série?

Takto pred rokom boli bulvárne správy plné farmárskej reality šou, tentokrát je okolo nej mesiac pred jesennou sezónou ticho.

Kľúčová reality šou Markízy ani po 12 rokoch vo vysielaní nestráca na popularite.

Kým na obrazovkách začínala Farma ako letný experiment počas polročných prázdnin v roku 2011, jej vtedajší rekordný úspech položil základy najdlhšie vysielanej reality šou na Slovensku, pričom úspech slovenskej verzie nemá v histórii tohto formátu obdobu na celom svete.

Farmu čaká v poradí 15. ročník, ktorý už mohla mať dokonca za sebou.

Markíza sa mala ešte na jeseň minulého roka intenzívne zaoberať myšlienkou priniesť po rokoch ďalšiu zimnú sériu, ktorá mala odštartovať vo februári tohto roka. Z potenciálnych plánov nakoniec po náročnom jesennom nakrúcaní 14. série zišlo a televízia dala celému štábu polročnú prestávku.

Prípravu 15. série presunula televízia opäť na druhú polovicu roka.

Titulky zapĺňala už koncom júla

Práve v tomto čase na začiatku augusta pritom zvykla Markíza už začínať s výrobou Farmy.

Až desať z doterajších štrnástich ročníkov uvádzala Markíza v jesennej sezóne, pričom s ich vysielaním najčastejšie začínala ešte na konci leta v auguste.

Televízia si každoročne necháva približne 3-týždňový odstup medzi nakrúcaním a vysielaním, vlani ale posúvala štart Farmy oproti väčšine jesenných sérií o týždeň neskôr a namiesto konca augusta ju začínala v septembri.

O Farme sa tak mnohokrát živo diskutovalo už koncom júla.

Vlani práve v tom čase portál Mediaboom.sk exkluzívne odhalil koniec moderátorky Evy „Evelyn“ Kramerovej v šou, ktorý spustil mediálnu lavínu.

Tento rok sa o zmene moderátora nehovorí, v šou by mal pokračovať Marek Fašiang spoločne s hospodárom Martinom Bagárom.

Kedy začne výroba a vysielanie Farmy 15

Aktuálne je ale o novej Farme 15 ticho.

Naposledy sa o farmárskej reality šou hovorilo počas prebiehajúcich kastingov, nábor odštartovala televízia ešte v apríli. Pravidelne na svojom webe uverejňuje aktuality zo života bývalých farmárov, novej sérii sa nevenuje.

Novú sériu Farmy však v zákulisí intenzívne pripravuje.

Očakávaný 15. ročník tak nezopakuje scenár z potenciálnej zimnej série a realizácie jesenného vysielania sa s určitosťou dočká.

Markíza sa podľa našich informácií ešte len chystá na nakrúcanie Farmy 15, ktoré by sa malo rozbehnúť v priebehu tohto týždňa.

Televízia tak opäť začne s výrobou reality šou v dostatočnom predstihu do začiatku jesennej sezóny, náskok bude mať približne štvortýždňový.

Markíza by sa pritom podľa prvých informácií nemala so štartom Farmy ponáhľať.

Šesťkrát štartovala jesennú Farmu medzi 25. až 31. augustom, kým štyrikrát si jej nástup odložila na začiatok septembra.

Pokiaľ televízia neprehodnotí svoje plány v dôsledku konkurenčného boja tak, ako tento týždeň, kedy urýchlila štart jesennej série Dunaja, Farma 15 by sa na obrazovkách mohla objaviť až od prvého septembrového týždňa.

 


Markíza urýchli návrat Dunaja na obrazovky! Poznáme dátum štartu jesenných častíČítajte →

Vráti sa Alica?

Markíza minulý rok zaviedla do farmárskej reality šou revolučný prvok v podobe umelej inteligencie Alice.

Inšpirovaná zahraničnými reality šou ako Too Hot To Handle doprostred farmárskeho stola vyvŕtala dieru a umiestnila do nej hovoriacu umelú inteligenciu Alicu.

Z veľkej časti nahrádzala úlohu moderátora Mareka Fašianga, ktorý tak bol najvýraznejšou súčasťou šou len v sobotných Dueloch.

Televízia bola s prítomnosťou umelej inteligencie v šou pred rokom spokojná.

Napriek tomu, že sa najmä pri riešení konfliktov vytratil zo šou ľudský rozmer mediátora v podobe moderátora, Alica priniesla nové situácie, ktoré si pochvaľoval aj hospodár Martin Bagár.

„Z Alice som úplne unesený, nesmierne ma baví. Najviac sa mi páčia tie jej sarkastické komentáre,“ povedal vlani na jeseň v rozhovore pre TV Oko.

Umelá inteligencia by sa mohla na Farmu vrátiť.

Markíza by aj tento rok mohla počítať s prítomnosťou Alice na statku, keď ju dominantne zakomponovala do náborovej upútavky. Stala sa výrazným prvkom v celom jej priebehu ako hlavná súčasť všetkých informačných prvkov.

 

Čítať viac...
Nahor