Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Foto: Markíza

Viete prví

Markíza urýchli návrat Dunaja na obrazovky! Poznáme dátum štartu jesenných častí

Televízne prázdniny sa končia, Markíza aj druhú sezónu po sebe reaguje na konkurenciu. Návrat Dunaja expresne urýchli.

Jesenný televízny boj začne už v auguste.

V stredu sme vás exkluzívne informovali o nečakanom kroku Joj, ktorá sa rozhodla svoj ťažiskový večerný seriál Nemocnica vrátiť na obrazovky ešte v priebehu letných prázdnin.

Kým bežne televízie začínajú s jesennými štruktúrami v septembri, občasne sa pokúšajú predčiť konkurenciu a vytasiť niektoré programy ešte skôr, no spravidla sa tak deje v samom závere augusta.

Joj však prípade Nemocnice zašla ešte ďalej.

Televízna dvojka tento týždeň potvrdila zámer vrátiť ju na obrazovky už v druhej polovici tohto mesiaca, keď novú jesennú sériu odštartuje od utorka 22. augusta o 20:35. Vysielať sa bude opäť dvakrát do týždňa – okrem utorňajších aj vo štvrtkové večery.

Minulý rok spúšťala vysielanie Nemocnice o týždeň neskôr 30. augusta 2022.

 


Veľké zmeny v Dunaji: Kartami zamiešajú nové postavy! Vráti sa ešte niekedy Maštalír?Čítajte →

Markíza mení plány

Markíza chcela svoju prázdninovú štruktúru ťahať až do konca leta.

Túto stredu v oficiálnych programových plánoch informovala, že v utorky a štvrtky aj v druhej polovici augusta plánovala o 20:30 vysielať český kriminálny seriál Špecialisti.

Na jeseň tieto večery už opäť obsadí jej seriálový ťahák Dunaj, k vašim službám.

Podľa našich prvých informácií ho plánovala vrátiť do vysielania od začiatku septembra, a teda tak, ako zvykne spravidla štartovať svoje hlavné jesenné programy.

Konkurenčná Nemocnica by však takto dostala výhodu.

Jojka v nej pre túto jeseň naplánovala dosiaľ najväčšie zmeny v podobe veľkej hereckej posily až štvorice známych tvárí a ďalších postáv, ktoré hrajú mladí neopozeraní herci. Oproti Dunaju by získala až dvojtýždňový náskok vo vysielaní, kedy sa mohla pokúsiť zaujať novými príbehmi aj bývalých divákov, ktorí na jar presedlali k menej opozeranému dobovému seriálu.

Dátum štartu jesenných častí Dunaja

Televízny líder však prichádza so zmenou.

Markíza reaguje na expresný návrat Nemocnice na obrazovky a urýchli návrat svojho dobového seriálu.

Televízia podľa našich informácií mení svoje programové plány a Dunaj, k vašim službám odštartuje taktiež od utorka 22. augusta o 20:30.

Plynule bude pokračovať aj v nasledovný štvrtok 24. augusta.

Dunaj sa tak na obrazovky vráti o dva týždne skôr, ako mala televízia pôvodne plánovať.

Urýchli aj Mamu na prenájom?

Televízne prázdniny sa týmto skončia skôr, než sa očakávalo. 

 


Nakrúcanie Dunaja je v plnom prúde: Veľké zvraty v jesennej 3. sérii!Čítajte →

Joj potvrdila, že ešte tento mesiac v pondelok 28. augusta sa vráti s premiérovými časťami denná podvečerná šou Bez servítky, v rovnaký deň by mala odštartovať aj nová sezóna denného kvízu Riskuj!.

Markíza plánovala podvečery až do konca augusta vypĺňať Rodinnými prípadmi.

Štart Mamy na prenájom vzhľadom na jej denné vysielanie aj premenlivú výkonnosť jednotlivých týždňov Bez servítky urýchliť v tomto prípade nemusí.

Joj tiež podľa prvých informácií plánuje vrátiť už od augusta aj očakávané premiéry seriálu Tomáš a Diana, ktoré namiesto pôvodne avizovaného letného vysielania presunula do hlavnej jesennej sezóny.

Viaceré jesenné programy však začnú do vysielania nabiehať až od septembra.

Poznáme už dátum štartu novej dennej podvečernej šou RTVS Všade dobre, doma naj, ale aj novej veľkej prime-time šou Markízy Možné je všetko, ktorá túto jeseň nahradí talentové programy Tvoja tvár znie povedome, Let´s Dance alebo Superstar.

Mama na prenájom by podľa prvých plánov mala odštartovať v pondelok 4. septembra.

Na Nemocnicu reaguje od začiatku jej vysielania

Nemocnica patrí medzi programy Joj, na ktoré konkurenčná Markíza reaguje najčastejšie.

Pre Jojku je nemocničná séria najúspešnejším dlhodobým seriálom od čias Paneláku, pričom jej úspech v prvej sezóne na jeseň 2021 spôsobil v Markíze nervozitu.

Počas nasledovnej jari 2022 prešiel televízny líder najväčšími programovými turbulenciami pod vedením Matthiasa Setteleho, ktoré spôsobili vo viacerých dňoch rozvrat večernej štruktúry. K pôvodnému nastaveniu sa začala televízia vracať od jesene a naplno od tohto roka.

Markíza aktuálne robí urýchlením štartu Dunaja úplne totožný krok ako pred vyše pol rokom pri jeho vôbec prvom uvádzaní na obrazovky.

Ešte na konci minulého roka podľa našich informácií počítala s tým, že dobový seriál po prvýkrát predstaví televíznym divákom približne od februára, čo zodpovedalo aj naplánovanej výrobe.

Jojka sa však rozhodla s návratom Nemocnice od nového roka nečakať a na obraz ju vrátila od 10. januára 2023.

Markízu to nakoniec vyprovokovalo k expresnej zmene programových plánov a k vytiahnutiu Dunaja od rovnakého dátumu.

Spôsobiť jej to malo nemálo komplikácií, keď výrobu dobového seriálu nemala pripravenú v dostatočnom predstihu. Nové časti uvádzala do vysielania na poslednú chvíľu.

 


Nemocnica ide do súboja s Dunajom! Jesennú sezónu odštartuje vo veľkomČítajte →

 

Čítať viac...
Nahor