Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Foto: príprava klipu Bez teba, zdroj: pr

Nové projekty

Joj sa púšťa do výroby hlavnej seriálovej novinky s Pociskovou! Vyrukuje s ňou už na jar (dej, detaily)

Joj vytiahne proti Markíze jej niekdajšiu zbraň, po tohtoročnom Novom živote bude stavať budúcoročnú jar na ďalšej novinke a po školskom prostredí zamieri do nemocnice. S výrobou už začína.

Kedysi patrila medzi vôbec najkľúčovejšie aj najlegendárnejšie projekty Markízy, po rokoch bude novinka z rovnakého prostredia jej konkurenciou.

V roku 2007 uviedla Markíza na obrazovky jeden zo svojich historicky najsledovanejších seriálov Ordinácia v ružovej záhrade. Seriál s nesmrteľným názvom z lekárskeho prostredia v jej vysielaní vydržal až do roku 2012, pričom v roku 2009 odštartoval hereckú kariéru Nely Pociskovej, ktorá sa následne na niekoľko rokov stala miláčikom Markízy a jej vôbec najväčšou hereckou hviezdou.

Aj v priebehu ďalších rokov sa na obrazovke objavovali viaceré seriály, ktoré stavali svoju tému práve na lekárskom prostredí ako Doktori či Sestričky. Kým tie sa však radili do kategórie týždenných seriálov s menším množstvom epizód, tentokrát by sa na obraz mohol dostať lekársky seriál, ktorý by mal bližšie k žánru dlhších sérií.

Joj už intenzívne pracuje na príprave nového seriálu Nemocnica, pod ktorý sa podpíše ako autorka Danica Hričová. Tá stojí za viacerými dlhodobejšími či dennými sériami Búrlivé víno, Chlapi neplačú, Divoké kone, Zoo či Nový život.

Zároveň televízia avizuje na úvod prípravu rovno 26 častí Nemocnice, čím sa rovno odlišuje od krátkych minisérií, ktoré v ostatnom čase uprednostňuje. Naznačuje tak, že by sa Nemocnica mohla dočkať podobného nasadzovania ako Nový život, ktorý tvoril základnú súčasť jej tohtoročnej štruktúry. Na jar bežal až tri večeri v týždni, na jeseň dvakrát. S dvomi časťami pôjde aj od januára v rámci novej tretej série.

Hlavnou hviezdou Nemocnice sa, ako sme exkluzívne informovali, pritom stane spomínaná Nela Pocisková, ktorá niekoľko rokov bola hlavnou tvárou Markízy. Po odchode na materskú dovolenku sa síce z obrazoviek stiahla, vlani však na Markíze opäť začala účinkovať, či už ako nová postava v Susedoch alebo ako hlavná hviezda piatej série Tvoja tvár znie povedome. Venovala jej aj vydanie Dvaja na jedného.

Po prvýkrát sa však Pocisková dohodla na spolupráci s konkurenciou, kde stvárni hlavnú postavu práve v dôležitej večernej novinke Joj Nemocnica. Spojenie Pociskovej a autorky Danice Hričovej v roku 2013 prinieslo Markíze mimoriadny úspech v Búrlivom víne.

Joj pritom na nič nečaká a s novým seriálom Nemocnica chce vyrukovať na obrazovky už na jar.

 


Joj v problémoch: Okamžite stopla výrobu Nového života aj nového seriálu! Bude škrtať program?Čítajte →

Podľa našich informácií televízia už na toto obdobie naplánovala plné spustenie nakrúcania seriálu a bude ho tak chcieť mať k dispozícii v prvých mesiacoch jarnej sezóny.

Práve Nemocnica sa však mala nakoniec spolu s Novým životom stať obeťou rozširujúcej sa nákazy koronavírusom a nakrúcanie oboch seriálov bolo náhle zastavené. Informovali sme vás v tomto článku.


Veľký prehľad deja nového seriálu Nemocnica

Na mieste, kde ide každý deň o život, sa zdá, že nie je priestor na nič iné, a už vôbec nie na vlastné životy lekárov. Ale aj lekári sú iba ľudia, a tak sa často stane, že tam, kde nie je priestor pre osobné zlyhanie, také zlyhanie musí nevyhnutne nastať. Dennodenný boj o život na Urgente, a o to, či nad pacientom bdie Boh, alebo je všetko výlučne iba v rukách lekárov, prináša samotným lekárom mnohé traumy, večné otázky a dilemy.

Na centrálny príjem prichádzajú dvaja mladí lekári, ktorí si ešte z fakulty nesú svoje ideály a predstavy. Tie sa švihnutím prútika rozplynú nástupom do reálnej nemocnice, kde si obaja robia atestáciu. Agáta a Braňo majú navyše spoločnú minulosť, ktorá na škole nedopadla úplne najlepšie a tak medzi nimi vzniká prirodzená lekárska rivalita.

Povrchnosť, nadradenosť, srdce, súcit a solidarita, to sú situácie, ktorými sa deň čo deň lekári zaoberajú a každý z nich do práce vnáša to svoje. Každým dňom je čo nové sa naučiť, a často hlavní hrdinovia pochopia, že nie sú Bohovia. To sa dvom mladým lekárom, ktorí práve prišli a myslia si, že môžu zachrániť svet, učí asi zo všetkého najťažšie.

Lekári v Nemocnici žijú svojou prácou na maximum a tak majú len málo priestoru na zoznámenie sa so životným partnerom mimo nemocnice. Preto často vznikajú vzťahy na pracovisku a ťahanie životných peripetií a vzťahových problémov priamo na oddelenie.

V nemocnici sa zomelie všetko – je tu lekár, ktorý si so sebou nesie smútok v podobe nešťastného úmrtia jeho manželky, manželský pár lekárov chirurg a internistka. Obaja si deň čo deň nechtiac dokazujú, ktorý z nich dvoch je lepší, lenže v rodine môže byť chirurg iba jeden. Ale kto z nich má na to väčšie právo, a kto z nich je ten, ktorý musí ustúpiť tomu druhému, lepšiemu? A kto vlastne určí, ktorý z nich je lepší? Je tu aj lekár, ktorý nikdy nemal čas na vlastnú rodinu a tak zistil, že mu unikol celý život a nevidel vyrastať vlastné dieťa. Múdry a elegantný primár, ktorému vždy išlo o dobro veci, čo sa často obrátilo proti nemu, večne bojujúci s narcistickým riaditeľom nemocnice. Všetko sa prelína s reálnymi pacientskými prípadmi, ktoré sa v reálnom živote naozaj stali. Rámcujú ich vzťahy našich lekárov, a ich pacienti sa ich bytostne dotýkajú. Možno niekedy viac, ako by bolo milé.

Čítať viac...
Nahor