Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Zdroj: TV JOJ

Aktuality

Spravodajská televízia JOJ 24 odštartuje o pár týždňov! Dostáva nové logo aj štúdio

Komerčná televízia oficiálne potvrdila spustenie nového spravodajského kanála, vysielať začne v najbližšej sezóne.

Dvadsať rokov na Slovensku vysielala jediná spravodajská televízia TA3, ktorá po prechode pod nového majiteľa dostáva v priebehu jedného roka dvoch vážnych konkurentov.

Paradoxne rovnako, ako TA3, predčasne a narýchlo spustila vo februári tohto roka spravodajské vysielanie :24 verejnoprávna RTVS. Najprv ho mala ponúkať len dva až tri týždne, nakoniec ho bez prerušenia ponúka už vo forme plnohodnotného kanála dodnes.

Bývalý riaditeľ RTVS, Jaroslav Rezník, tesne pred odchodom z funkcie priznal, že spustenie spravodajského okruhu bolo naplánované na september 2023.

Pár dní po expresnom štarte RTVS:24 sme exkluzívne informovali o prípravách spravodajského kanála JOJ 24 u komerčnej JOJ. Tá v marci požiadala licenciu na novú stanicu a spustila aj internetovú verziu v podobe denne produkovaných podcastov.

Zaujímavosťou bolo, že značku JOJ 24 si začala registrovať už v roku 2017, nakoniec však skôr vlastnú stanicu pod podobným názvom uviedla verejnoprávna televízia.

Na jeseň v novom štúdiu

Joj sa nakoniec so štartom svojej spravodajskej stanice nepoponáhľala.

Televízia už potvrdila, že pre JOJ 24 vybudovala nové spravodajské štúdio, z ktorého chce začať vysielať už čoskoro.

Štart vysielania oficiálne oznámila na štvrtkovom predstavení sezóny, kde potvrdila spustenie nového kanála tento rok na jeseň.

„Televízia JOJ túto jeseň zavŕši oslavy 20. výročia na slovenskom trhu spustením novej televízie venovanej spravodajskému vysielaniu,“ potvrdil správy na sociálnej sieti generálny riaditeľ JOJ, Marcel Grega.

Joj práve na spravodajstve zakladala svoje vysielanie, keď jej predchodkyňa TV Global spájala regionálne redakcie a televízie po celom Slovensku. Joj tak začínala vysielanie v marci 2002 s vôbec najväčšou televíznou regionálnou redakciou.

„Dnes nám vôbec najväčšie redakčné zázemie umožňuje predstaviť plnohodnotnú slovenskú spravodajskú televíziu, o ktorej sme v JOJke začali diskutovať už pred rokmi. Som hrdý, že po dlhodobých poctivých prípravách sa práve v čase našich okrúhlych narodenín stane televízia JOJ 24 realitou, pričom svoje vysielanie odštartuje z nového spravodajského štúdia už onedlho,“ doplnil Grega.

Šéfredaktorom televízie JOJ 24 bude dlhoročný redaktor a moderátor televízie, Dárius Haraksin.

Dárius Haraksin dlhoročne moderoval podvečerné spravodajstvo Joj s Anetou Pariškovou

Dárius Haraksin dlhoročne moderoval podvečerné spravodajstvo Joj s Anetou PariškovouHaraksin v Joj pracuje od jej začiatkov v roku 2002. Vostatných rokoch sa na obrazovke objavoval nielen ako redaktor správ, ale aj moderátor podvečernej spravodajskej relácie Noviny o 17. V minulosti tiež moderoval magazín Da Vinci.

Televízia vzniká pod riaditeľom spravodajstva a programovým riaditeľom Joj, Rolandom Kubinom.

„Rolanda Kubinu poznám od svojich 13 rokov,“ povedal Haraksin na prezentácii sezóny. Kubina je súčasťou televízie ešte od čias TV Naša.

Nové logo

Joj súčasne s potvrdením spustenia spravodajského kanála JOJ 24 predstavila aj nové logo pripravovanej televízie.

Televízia úplne zmenila logo, s ktorým pracovala vo svojich podcastoch, pričom doň zakomponovala aj špirálu a príslušnosť k hlavnej televízii.

To je trendom ostatných rokov, keď takýmto spôsobom zjednotili svoje stanice obe veľké televízie Joj a najnovšie aj Markíza.

Nové logo JOJ 24

Pôvodná verzia internetového loga JOJ 24 využívaná v podcastoch

Čítať viac...
Nahor