Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Televízia

Spravodajský kanál spustila RTVS na dva týždne! Pozrite si prvé minúty vysielania :24 (video)

Úvodné vysielanie nepretržitého spravodajského pásma RTVS odštartovalo o 6. hodine, ranná ponuka zodpovedala narýchlo spustenej novinke. Televízia plnohodnotným spravodajským staniciam konkurovať nebude.

V nedeľu podvečer nečakane oznámila verejnoprávna RTVS spustenie spravodajského kanála, ktorý od tohto týždňa nahrádza vysielanie tretieho televízneho okruhu Trojka.

RTVS sa po fiasku zo štvrtkového rána, kedy o vypuknutí vojny na Ukrajine informovala ako posledná z veľkých televízií, rozhodla demonštrovať, že si uvedomuje svoju povinnosť a záväzky voči verejnosti a chce divákom prinášať pravidelne aktualizované spravodajské informácie, prioritne v kontexte aktuálnej situácie u našich východných susedov.

RTVS nateraz ohlásila spustenie dočasného nepretržitého spravodajského vysielania, ktoré nahrádza Trojku pod novým logom stanice :24.

Zatiaľ na dva týždne

RTVS avizuje 24-hodinové vysielanie, ktoré však, ako už aktuálne ukazuje, bude vo veľkom pozostávať z repríz.

Objavia sa na ňom prakticky všetky spravodajské a publicistické programy, ktoré už doteraz ponúkala Jednotka, Dvojka či Slovenský rozhlas. Pridanou hodnotou stanice majú byť pravidelne aktualizované spravodajské bloky.

Vo vysielaní stanice :24 sa majú aktuálne spravodajské bloky objavovať vo frekvencii každých 30 minút počas celého dňa.

„Úloha RTVS 24 bude jednoznačná. Rýchlo a dôveryhodne informovať najmä počas mimoriadnych udalostí, vrátane tej aktuálnej,“ uviedla RTVS.

Po prvýkrát od odchodu kontroverzného šéfa spravodajstva RTVS, Vahrama Chuguryana, sa verejnosti predstavil dočasný riaditeľ spravodajskej a publicistickej sekcie telerozhlasu, Attila Lovász.

„Kedykoľvek, keď nastane takýto stav, má verejnoprávny vysielateľ reagovať rýchle a teraz sme to urobili,“ povedal.

Jeho slová tak nepriamo môžu narážať aj na minulotýždňové štvrtkové zlyhanie RTVS, kedy o mimoriadnej situácii na Ukrajine neinformovala včas, ale ako úplne posledná nielen medzi televíziami, ale aj štandardnými médiami.

Nateraz RTVS počíta s mimoriadnym spravodajským vysielaním na signáli Trojky v priebehu dvoch týždňov.

„RTVS si je vedomá svojej spoločenskej zodpovednosti a chce týmto spôsobom prispieť k maximálnej možnej informovanosti slovenskej verejnosti,“ uviedol generálny riaditeľ RTVS, Jaroslav Rezník.

„Zdôrazňujem, že ide o vysielanie, ktoré je nateraz naplánované na dva týždne a podľa toho, ako sa bude situácia vysielať, sa rozhodneme, ako ďalej,“ dodal.

Prvé minúty spravodajského vysielania :24 (video)

Nová televízia :24 odštartovala vysielanie v pondelok 28. februára 2022 o 6. hodine ráno klasickými Správami RTVS známymi z denného vysielania Jednotky či Dvojky.

Pre vysielanie :24 televízia nateraz nepripravovala samostatnú grafiku ako pre plnohodnotný televízny kanál. Nemala by na to ani čas, o spustení vysielania sa rozhodlo len v priebehu víkendu.

Ďalší program :24 potvrdil, že jej primárnou úlohou budú pravidelné bloky nad rámec vysielania na Jednotke.

Po Správach o 6:00 odvysielala stanica :24 reprízy maďarských Správ-Hírek a regionálneho magazínu Dvojky Regina, následne sa napojila na klasické ranné vysielanie Jednotky od 7:30.

Klasické spravodajské programy o 7:30, 12:00, 16:00 či 19:00 pôjde Jednotka a :24 spoločne. Rovnako stanica z hlavného kanála preberie športové spravodajstvo, Počasie, Správy a komentáre alebo publicistické programy ako Občan za dverami či Reportéri. Vo väčšine vysielania tak môže divákom pripomínať skôr reprízový kanál.

 

Čítať viac...
Nahor