Televízne noviny s ďalším prepadom, opäť ich predbehli aj Krimi! Nedarí sa telenovele Kúsok zo mňa
25. februára 2016  //  Aktuálne, Televízia  //  1 komentár

Hlavné spravodajstvo Markízy znovu výrazne spadlo, sezónny pokles potvrdzuje hudobná šou lídra.

Chart Show už také nadpriemery ako kedysi Markíze neprináša. Hudobná šou s príchodom novej sezóny klesla oproti minuloročným častiam o približne 1 – 2 ratingy, pričom sa značne vzdialila 30-percentnej hranici. Túto stredu podliezla osem ratingov a v podieli získala 24,5 %. Stále však ide o jeden z najsledovanejších programov lídra.

Zoo sa v posledných dňoch začína usádzať pod hranicou siedmich ratingov, včera ju podliezla o dve desatiny. V podieli sa ťahala k 19 %. Seriál mal opäť viac divákov ako hudobná šou v 12+, takmer o 40-tisíc. Divákov lákala aj Jednotka s Ligou majstrov, zápas PSV Eindhoven – Atletico Madrid sledovalo v komerčnej cieľovke po polčasoch pod 4 a nad 3 % divákov, podiel sa hýbal nad 10 a pod 12 %. Joj opäť zahral podpriemerne sitkom Dovidenia, stará mama s podielom 14 %.

Z menších staníc boli najsledovanejší Profesionáli, v podieli šli až cez 8 %, Plus zároveň ukončila event premiérových častí Akty X, záverečnú epizódu novej minisérie malo sledovať 2,3 % divákov s podielom 6,4 %. Po silnom štarte sa seriál ustálil okolo dvoch ratingov. Tie prekročili v stredu aj Elitní zabijaci na Dajto, v podieli šli nad 7 %. Mentalista na Doma atakoval 5 %.

Telenovela Kúsok zo mňa je zatiaľ trápením ženskej stanice, nakoľko jej tento seriál neskáče nahor ani s druhou časťou vysielanou neskoro v noci. Obe epizódy sa hýbali okolo 5 %. Wau a jej kriminálky Vtierka Castle a CSI Las vegas šli tesne nad 3 a pod 4 %.

Podvečer sa stále trápi Bez servítky, ktoré atakovalo 15 %, Moja mama varí lepšie ako tvoja sa dostala nad 23 %. Ďalší zlý deň majú za sebou Televízne noviny, ktoré sa prepadli k podielu len 24 %. Predbehli ich aj Krimi, ktoré v podieli šli cez 26 %, a rovnako aj Noviny s podielom takmer 26 %. Stali sa zároveň najsledovanejším programom dňa.