Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Zdroj: TV Markíza

Aktuality

Markíza chystá veľké oznámenie k Let´s Dance! Pripravovať môže nečakané prekvapenie

Televízia odpočítava dni do oznámenia veľkej správy, zverejní ju krátko pred semifinále celebritnej tanečnej šou.

Deviata séria Let´s Dance je na úspešnej vlne, ktorú sa Markíza chystá využiť čo najlepšie.

Nákladnej tanečnej šou sa tento rok na obrazovkách darí, keď zažíva najvyššie čísla sledovanosti od roku 2017, pričom v priebehu Veľkej noci dokonca predbehla aj úspešnosť niektorých priamych prenosov ešte z roku 2011.

V celom 9. ročníku sa Let´s Dance pohybuje na vysokých podieloch na trhu okolo 30 % v obchodnej skupine, kým v predošlých troch sériách sa na tieto hodnoty dostávalo len výnimočne či vôbec.

Šou zároveň pravidelne sleduje celkovo v priemere medzi 500 až 600-tisíc divákov v univerzálnej skupine a jednotlivé kolá zasahujú spravidla milión všetkých divákov starších ako 12 rokov na Slovensku.

Markíza sa do ďalších ročníkov Let´s Dance púšťala aj pri menšej úspešnosti a nie je tak prekvapením, že s týmto formátom počíta aj naďalej.

Tanečnú šou realizuje od roku 2021 bez prestávky tretí rok po sebe, čo je najdlhšia šnúra tohto formátu od roku 2008. Vtedy započal sériu štyroch ročníkov bez pauzy až do ukončenia šou v roku 2011.

Avizuje veľkú novinku

Z aktuálneho úspechu Let´s Dance chce televízny líder vyťažiť čo najviac.

Markíza už prišla s prekvapením v úvodnom kole 9. série, kedy do poroty zlákala argentínskeho herca Facunda Aranu, pred dvomi týždňami v siedmom kole zas predstavila unikátnu zámenu tanečných partnerov, ktorá sa v slovenskej verzii šou realizovala historicky po prvý raz.

Uplynulý víkend k tomu televízia pridala netradičný tízing na sociálnych sieťach, ktorý ohlasuje veľké prekvapenie. Sériou krátkych videí odpočítava dni do jeho oznámenia – informáciu oficiálne zverejní v piatok 26. apríla.

V jednotlivých videách dosiaľ vystupujú najúspešnejší účastníci uplynulých dvoch ročníkov.

Veľkú novinku ohlasujú Jana Kovalčíková, Ján Koleník, Gabriela Marcinková či Zuzana Kubovčíková Šebová, všetko finalisti a víťazi uplynulých dvoch sérií tanečného programu.

Markíza s nimi videá nakrútila v zákulisí aktuálne prebiehajúcich finálových večerov.

Ohlási špeciálnu sériu?

Prirodzene pribúdajú špekulácie, o aké oznámenie pôjde.

Časť divákov tipuje, že pôjde o meno ďalšieho špeciálneho porotcu, ktorého však Markíza zvykne odhaľovať o niečo skôr v priebehu týždňa. Žiadneho hosťujúceho porotcu zároveň netízovala prostredníctvom výrazných tvárí spojených so súťažou takmer týždeň bez jeho zverejnenia.

Ďalší si zatipovali, že pôjde o atraktívnu aktivitu v rámci nedeľného semifinále, kedy sa k semifinálovým párom pripoja celebritní tanečníci z minulých ročníkov. S každým súťažným párom vytvoria celkovo štyri trojice, pričom každá z vytvorených trojíc zatancuje  sambu.

Túto aktivitu však televízia ohlásila oficiálne už v priebehu minulotýždňového priameho prenosu.

Podľa zverejnenej upútavky by mal víťaz 7. série Ján Koleník tancovať s hereckým kolegom zo seriálu Dunaj, k vašim službám Jakubom Jablonským a Eliškou Lenčešovou.

K Petre Dubayovej a Matyášovi Adamcovi zas pribudne Gabriela Marcinková, s Jurajom Lojom a Natáliou Horváthovou si zatancuje Vratko Sirági. Trio s Annou Jakab Rakovskou a Jaroslavom Ihringom bude tvoriť víťazka predošlej 8. série Janka Kovalčíková.

Oznámenie Markízy sa môže týkať rovno budúcnosti Let´s Dance.

Do finále ostávajú posledné dva týždne a je isté, že televízia počíta s tanečným formátom aj naďalej. Nasledovná séria bude pritom jubilejná, keď Let´s Dance oslávi na Slovensku svoj 10. ročník, čo Markíze otvára možnosti na ozvláštnenie celej súťaže.

Let´s Dance vychádza z originálneho formátu Dancing with the Stars, ktorý už vo svete priniesol mnoho tematických špeciálov či upraveného konceptu celých sérií.

Vo svete sa už objavila aj tzv. „all star“ verzia vracajúcich sa súťažiacich z minulosti – spravidla bývalých víťazov či finalistov, ktorí sa umiestnili na vysokých priečkach.

Nie je vylúčené, že sa Markíza pri realizovaní jubilejnej 10. série Let´s Dance inšpiruje zahraničím a do nového ročníka zláka najvýraznejšie, najpopulárnejšie a najúspešnejšie tváre tanečnej súťaže na Slovensku.

Práve také v tieto dni na sociálnych sieťach ohlasujú blížiace sa prekvapenie, z ktorého majú diváci „odpadnúť“.

Zdroje dát: oficiálne dáta zdroj PMT/KANTAR SLOVAKIA, tlačové správy TV Markíza, JOJ, RTVS, teletext, portály Stratégie.sk, Mediálne.sk, Aktuality.sk, Facebook, Instagram

Vysvetlivky k uvádzaniu televíznej sledovanosti
Obchodná (komerčná) cieľovka, mladí diváci - obchodná cieľová skupina divákov vo veku 13-55 rokov (od roku 2024). Do roku 2023 bola uvádzaná vo veku 12-54 rokov. Spravidla uvádzaný rating v percentách (%) a podiel na trhu v %;
Univerzálna cieľovka (celkové publikum) - všeobecná trhová sledovanosť divákov vo veku 12+, uvádzaný počet divákov v tisícoch a prípadne podiel na trhu v %.

Poznámka: Od jesene 2014 je do údajov sledovanosti započítavaná oneskorená sledovanosť, od januára 2017 "hostia". Od januára 2024 došlo k zmene obchodnej cieľovej skupiny.

Čítať viac...
Nahor