Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Foto: Milan Krupčík

Pýtate sa

RTVS vyškrtla Milujem Slovensko z programu! Prečo šou tento piatok neodvysiela?

Zábavná relácia bude mať ďalšiu prestávku.

Milujem Slovensko sa tento piatok vo vysielaní Jednotky neobjaví.

Relácia chýbala vo svojom tradičnom čase v programe len pred mesiacom počas Veľkej noci, kedy RTVS vo večernom vysielaní uprednostnila filmové tituly. Nenadviazala ani na minulé roky, počas ktorých veľkonočné vysielanie obohatila o sviatočné diely hlavných programov Milujem Slovensko či Pečie celé Slovensko, spravidla uvádzané v špeciálnom nasadení.

RTVS aktuálne aj fanúšikom relácie oznámila, že Milujem Slovensko bude chýbať opäť.

Dôvodom je tentoraz konanie 11. ročníka odovzdávania slovenských filmových ocenení Slnko v sieti, ktorého priamy prenos organizátori tento rok naplánovali na piatkový večer 26. mája 2024 so začiatkom o 20:30. Predošlé dva ročníky oceňovania boli odvysielané počas sobotného večera.

Z tohtotýždňového piatkového programu Jednotky okrem Milujem Slovensko vypadne aj populárny cestopis Cestou necestou.

Sezónna prestávka

Milujem Slovensko čakajú v aktuálnej 14. sérii posledné časti.

Verejnoprávna televízia s reláciou tento rok počíta iba v jarnej vysielacej sezóne – pre jeseň potvrdila novú 11. sériu zábavného kvízu Čo ja viem. Nakrúcanie bude prebiehať od mája do začiatku júna.

Aj v minulosti sa práve tieto dva programy striedali v sezónnom piatkovom prime-time, avšak v opačnom garde. Čo ja viem dlhé roky patrilo miesto v jarnom programe, Milujem Slovensko sa zvyčajne vysielalo na jeseň.

Premiérovú 14. sériu ukončí Milujem Slovensko v priebehu mája.

RTVS si pre ňu zazmluvnila celkovo 18 nových častí, stihnúť by mala aj hokejový špeciál k blížiacim sa Majstrovstvám sveta v hokeji. Paradoxom je, že od tohto roka ich už na svojich obrazovkách nevysiela – najbližších päť rokov, až do roku 2028, ich má poistené komerčná Joj.

Kedy sa vráti

Naopak RTVS má už teraz poistené aj ďalšie pokračovanie Milujem Slovensko.

Verejnoprávna televízia si už u produkčnej spoločnosti good tv objednala aj novú 15. sériu, s ktorou vo vysielaní počíta v budúcom roku. Zachovať chce pritom aktuálne nasadzovanie relácie a odvysiela ju v jarnej televíznej sezóne.

Aj nasledujúci ročník Milujem Slovensko dostane 18 premiérových častí, pričom sa dá očakávať, že ho RTVS bude chcieť opäť otvoriť netradične silvestrovským špeciálom. Práve takto otvárala aktuálnu 14. sériu so začiatkom ešte v posledný deň minulého roka.

Aká však bude skutočná budúcnosť aj tejto relácie, je otázne.

Rozhlas a televízia Slovenska má na návrh ministerstva kultúry ako inštitúcia formálne skončiť, zároveň sa už čoskoro očakáva zmena manažmentu verejnoprávnej televízie aj rozhlasu. Zasiahnuť to môže do viacerých stabilných programov či do zloženia ich tvárí.

Čítať viac...
Nahor