Jesenný highlight Rex sa lúčil podpriemerný, Markíza ohlásila záverečnú časť seriálu! Bude pokračovať?
8. decembra 2017  //  Aktuálne, Showbiz  //  Bez komentárov

Televízia pritom len nedávno avizovala plány na prípravu druhej série, spomenuli ju už aj tvorcovia.

Krimiseriál Rex sa mal stať jedným z najväčších ťahákov televízie tejto sezóny, čo potvrdila ako dlhá kampaň, tak sledovanosť, ktorú očakávala. S plánovaným úspechom sa však nakoniec stretla iba úvodná časť seriálu, ktorý sa následne začal neraz prepadávať do podpriemeru.

Posledná trinásta časť v tomto roku nepriniesla pre Markízu výrazné zlepšenie. Dosiahla prakticky výkon blízko priemeru seriálu, keď si ju malo pozrieť 6,5 % divákov s podielom 18,6 %. Rex sa viacerých týždňoch držal okolo ratingovej sedmičky, čo však Markíze nestačilo ani na vedúce postavenie popri Inkognite a ani na naplnenie plánov. Padal navyše aj hlbšie k šiestim ratingom a aj pod ne, s najhorším výkonom obišiel predposledný diel.

Markíza vo svojej klientskej brožúre pre rok 2018 informovala, že s Rexom má v pláne pokračovať. Ohlásila prípravu druhej série, o ktorej navyše začali hovoriť aj tvorcovia. Režisér seriálu, Róbert Šveda povedal, že v druhej sérii by adaptáciu pôvodných rakúskych scenárov mohla vystriedať príprava slovenských prípadov. Markíza však v prome na 13. epizódu Rexa prekvapila divákov, keď avizovala záverečnú časť celého seriálu. Na sociálnej sieti už ale zvolila iný prístup a odkomunikovala tento diel ako posledný pre 1. sériu. 

Joj aj tento štvrtok proti Rexovi vyhrala, Inkognito malo atakovať 8 ratingov s podielom takmer 23 %. Farma už viedla s podielom cez 20 %, Sedem uhralo podiel 18,5 %. Silné reči prekročili podiel 15 %, boli však lídrom. Zlaté časy si celkovo pozrelo cez 340-tisíc divákov s podielom okolo 16 % v 12+, v tejto cieľovke Inkognito sledovalo vyše 490-tisíc divákov, Rexa cez 345-tisíc. Dokument Súmrak bossov dosiahol v 12 – 54 rovnaký rating ako Zlaté časy nad štyrmi percentami, v podieli prekročil 14 %.

Profesionáli na Plus dosiahli 6,5 %, film Stroskotaná láska však Plus vôbec nevyšiel s podielom pod 3 %. Dajto s filmom Romeo musí zomrieť dotiahlo ratingovo Profesionálov, v podieli prekročilo 6,5 %, Doma s Nekonečnou láskou podliezla 5 %, neskoršie Popletené Vianoce šli cez 6 %. Vtierka Castle na Wau získala 4,5 %, CSI Las Vegas spadlo na 2,5 %.

Podvečerné programy sa od seba opäť vzdialili, kým Rodinné prípady sa ťahali ku 24 %, Moja mama varí lepšie ako tvoja prepadla s podielom 13 %. Hlavné spravodajstvá boli tentoraz vyrovnané, Televízne noviny v podieli podliezli 25 %, Noviny sa hýbali okolo 24 %. Opäť sa stali najsledovanejším programom dňa s takmer 595-tisíc divákmi, Televízne noviny na ne stratili takmer 115-tisíc divákov. V komerčnej cieľovke bolo na vrchole dňa Počasie Markízy tesne pred Inkognitom. Joj zatiaľ stále drží vedenie v týždennom prime-time, vyhrala aj štvrtok.