Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Jesenný highlight Rex sa lúčil podpriemerný, Markíza ohlásila záverečnú časť seriálu! Bude pokračovať?

Televízia pritom len nedávno avizovala plány na prípravu druhej série, spomenuli ju už aj tvorcovia.

Krimiseriál Rex sa mal stať jedným z najväčších ťahákov televízie tejto sezóny, čo potvrdila ako dlhá kampaň, tak sledovanosť, ktorú očakávala. S plánovaným úspechom sa však nakoniec stretla iba úvodná časť seriálu, ktorý sa následne začal neraz prepadávať do podpriemeru.

Posledná trinásta časť v tomto roku nepriniesla pre Markízu výrazné zlepšenie. Dosiahla prakticky výkon blízko priemeru seriálu, keď si ju malo pozrieť 6,5 % divákov s podielom 18,6 %. Rex sa viacerých týždňoch držal okolo ratingovej sedmičky, čo však Markíze nestačilo ani na vedúce postavenie popri Inkognite a ani na naplnenie plánov. Padal navyše aj hlbšie k šiestim ratingom a aj pod ne, s najhorším výkonom obišiel predposledný diel.

Markíza vo svojej klientskej brožúre pre rok 2018 informovala, že s Rexom má v pláne pokračovať. Ohlásila prípravu druhej série, o ktorej navyše začali hovoriť aj tvorcovia. Režisér seriálu, Róbert Šveda povedal, že v druhej sérii by adaptáciu pôvodných rakúskych scenárov mohla vystriedať príprava slovenských prípadov. Markíza však v prome na 13. epizódu Rexa prekvapila divákov, keď avizovala záverečnú časť celého seriálu. Na sociálnej sieti už ale zvolila iný prístup a odkomunikovala tento diel ako posledný pre 1. sériu. 

Joj aj tento štvrtok proti Rexovi vyhrala, Inkognito malo atakovať 8 ratingov s podielom takmer 23 %. Farma už viedla s podielom cez 20 %, Sedem uhralo podiel 18,5 %. Silné reči prekročili podiel 15 %, boli však lídrom. Zlaté časy si celkovo pozrelo cez 340-tisíc divákov s podielom okolo 16 % v 12+, v tejto cieľovke Inkognito sledovalo vyše 490-tisíc divákov, Rexa cez 345-tisíc. Dokument Súmrak bossov dosiahol v 12 – 54 rovnaký rating ako Zlaté časy nad štyrmi percentami, v podieli prekročil 14 %.

Profesionáli na Plus dosiahli 6,5 %, film Stroskotaná láska však Plus vôbec nevyšiel s podielom pod 3 %. Dajto s filmom Romeo musí zomrieť dotiahlo ratingovo Profesionálov, v podieli prekročilo 6,5 %, Doma s Nekonečnou láskou podliezla 5 %, neskoršie Popletené Vianoce šli cez 6 %. Vtierka Castle na Wau získala 4,5 %, CSI Las Vegas spadlo na 2,5 %.

Podvečerné programy sa od seba opäť vzdialili, kým Rodinné prípady sa ťahali ku 24 %, Moja mama varí lepšie ako tvoja prepadla s podielom 13 %. Hlavné spravodajstvá boli tentoraz vyrovnané, Televízne noviny v podieli podliezli 25 %, Noviny sa hýbali okolo 24 %. Opäť sa stali najsledovanejším programom dňa s takmer 595-tisíc divákmi, Televízne noviny na ne stratili takmer 115-tisíc divákov. V komerčnej cieľovke bolo na vrchole dňa Počasie Markízy tesne pred Inkognitom. Joj zatiaľ stále drží vedenie v týždennom prime-time, vyhrala aj štvrtok.

Čítať viac...
Nahor