Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Nové projekty

Všetko o reality šou Survivor: Veľký prehľad súťažiacich, kto je v hre a kto vypadol?

Markíza a Nova vracajú v spoločnej verzii dobrodružnú reality šou, v dvoch tímoch sa proti sebe postavia zástupcovia celebrít a neznámych súťažiacich. Už na začiatku zo súťaže dobrovoľne odstúpilo prvé známe meno. Pozrite si kompletný prehľad reality šou Survivor Česko & Slovensko so všetkými hráčmi aj rozdelením v tímoch.

O novej federálnej verzii reality šou Survivor

Markíza v roku 2022 spolu so sesterskou českou Novou predstavila novú verziu reality šou Survivor.

Televízie tentokrát spojili sily a pripravili ešte väčšiu, drahšiu a náročnejšiu verziu svetovej šou, ktorá má už aj na Slovensku a v Česku svoju históriu.

Väčšinou je však naplnená skôr neúspechmi už od čias Trosečníka na Prime či Celebrity Campu na Joj, až po Ostrov na Markíze vysielanom v roku 2016. Najlepšie zo všetkých adaptácií dosiaľ obstál v podobnom čase vysielaný Robinsonův ostrov na Nove, ktorý sa dočkal dvoch sérií, vysielal sa však v druhom pásme.

V novej verzii Markíza a Nova stavili na bohatšiu produkciu aj známe mená. Do šou angažovali celebrity a populárne osobnosti, ktoré si zmerajú sily s neznámymi hráčmi.

„Súťažiaci si budú musieť poradiť nielen so svojimi súpermi, nehostinnou tropickou džungľou, nedostatkom potravy, fyzicky náročnými úlohami, ale aj sami so sebou. Aby prežili, budú si musieť vlastnoručne postaviť bezpečné prístrešie, zabezpečiť si jedlo a vodu, naučiť sa zakladať a udržiavať oheň. Na konci náročného súboja, ktorý si vyžaduje silu, vytrvalosť, odhodlanie i taktické uvažovanie, bude na víťazného ostrovana čakať obrovská úľava a rozprávková výhra vo výške 100 000 eur,“ uvádza televízia.

 


Veľký seriálový útok Markízy: Chystá nové sitkomy, krimi ťahák aj nasledovníka Hornej Dolnej!Čítajte →

Šou dostala česko-slovenskú moderátorskú dvojicu.

Slovensko bude zastupovať Martin Šmahel, ktorý je divákom známy aj ako moderátor O 10 rokov mladší, účasťou v reality šou Farma, ale aj ako moderátor relácie Farma X-tra. Českým sprievodcom šou bude športový komentátor, moderátor a znalec bojových športov Ondřej Novotný.

 


Na toto miesto vyrazili celebrity zo Survivora! Ako dlho budú na ostrove?Čítajte →

Komplikácie od prvých dní

Televízie šou Survivor nakrúcajú v Karibiku na juhu Dominikánskej republiky, kam odcestovali len na začiatku roka 2022.

So samotnou výrobou tak začali krátko pred plánovaným vysielaním, ktorú už zakrátko zastavilo rozšírenie nákazy koronavírusom u účastníkov nakrúcania.

Nakazená ostala polovica súťažiacich, no rovnako aj hostia Markízy a Novy spomedzi influencerov či novinárov, ktorí prišli do Karibiku ešte pred súťažiacimi podporiť promo pred štartom šou. Viac na konci tohto článku.

Televízie tak nakrúcanie zastavili, pričom zrušili naplánovanú internetovú aj televíznu premiéru Survivora, ktorá mala prebehnúť 10. januára 2022 na Voyo a 13. januára na Markíze.

Tá zároveň uprostred začiatku novej sezóny zmenila vysielací deň Survivora, ktorý mala pravidelne vysielať vo štvrtky a piatky, po novom po presunutom štarte šou vysiela pravidelne utorky a piatky.

 


Markíza prekopáva prime-time: Chart Show v nový večer, Survivor štvrtky nepôjde!Čítajte →

Odstúpenie na začiatku súťaže

Súčasťou formátu Survivor sú dva tímy, ktoré tentokrát nesú názvy Mao a Azua.

Markíza s Novou vo federálnej verzii proti sebe postavili známe mená a súťažiacich z ľudu, ktorí budú bojovať vo vlastných tímoch. Celebrity v červenom tíme Mao a neznámi hráči v modrom kmeni Azua.

Už na začiatku súťaženia, ktoré poznačila nákaza koronavírusom medzi účastníkmi nakrúcania, pritom šou neplánovane prišla o jedného hráča.

Červený celebritný tím prekvapivo opustil zástupca českých známych osobností Vojta Drahokoupil, ktorý sa rozhodol dobrovoľne vzdať účasti v šou.

Celebritný tím MAO

Prvý tím ponesie červenú vlajku a pod názvom MAO v ňom budú bojovať celebrity.

Diváci v tíme uvidia za Česko Ivu Pazderkovú, Nikolu Čechovú, Tomáša Zástěru, Chili, Barboru Jánovú a Matěja Paprčiaka. Za Slovensko to budú Daniel GoGo Štrauch, Xénia Gregušová, Gábor Boráros, Nathan Christán Dzaba a Veronika Havlik.

[flipboxes id=“117463″]

Neznámi hráči v tíme AZUA

Druhý tím s názvom AZUA bude niesť modrú farbu a zostavený bude z neznámych ľudí.

Za modrý tím v súťaži bojujú Vladimír Čapek, Adam Raiter, Enrique Lysoněk, Lukáš Urban, Aylin Saranova, Johana Špačková, Monika Kačmaříková, Veronika Přikrylová, Dominika Šimová, Lenka Zuzulová, Tomáš Benko a Branislav Martanovič.

[flipboxes id=“117519″]

Kedy sa vysiela a kde sledovať nové epizódy

Reality šou Survivor vysielajú Markíza a Nova spoločne vždy v utorky a piatky o 20:30 od 18. januára 2022.

Diváci môžu šou sledovať online v predstihu na platenej platforme Voyo. Oproti inej seriálovej či zábavnej tvorbe je Survivor online na Voyo dostupný v kratšom predstihu, čo je zapríčinené minimálnym odstupom výroby šou od jej vysielania.

Nové epizódy sú dočasne dostupné aj zadarmo v jej videoarchíve, prvé dni krátko po ich premiére v televízii.

Čítať viac...
Nahor