Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Nové projekty

Všetko o reality šou Survivor: Veľký prehľad súťažiacich, kto je v hre a kto vypadol?

Markíza a Nova vracajú v spoločnej verzii dobrodružnú reality šou, v dvoch tímoch sa proti sebe postavia zástupcovia celebrít a neznámych súťažiacich. Už na začiatku zo súťaže dobrovoľne odstúpilo prvé známe meno. Pozrite si kompletný prehľad reality šou Survivor Česko & Slovensko so všetkými hráčmi aj rozdelením v tímoch.

O novej federálnej verzii reality šou Survivor

Markíza v roku 2022 spolu so sesterskou českou Novou predstavila novú verziu reality šou Survivor.

Televízie tentokrát spojili sily a pripravili ešte väčšiu, drahšiu a náročnejšiu verziu svetovej šou, ktorá má už aj na Slovensku a v Česku svoju históriu.

Väčšinou je však naplnená skôr neúspechmi už od čias Trosečníka na Prime či Celebrity Campu na Joj, až po Ostrov na Markíze vysielanom v roku 2016. Najlepšie zo všetkých adaptácií dosiaľ obstál v podobnom čase vysielaný Robinsonův ostrov na Nove, ktorý sa dočkal dvoch sérií, vysielal sa však v druhom pásme.

V novej verzii Markíza a Nova stavili na bohatšiu produkciu aj známe mená. Do šou angažovali celebrity a populárne osobnosti, ktoré si zmerajú sily s neznámymi hráčmi.

„Súťažiaci si budú musieť poradiť nielen so svojimi súpermi, nehostinnou tropickou džungľou, nedostatkom potravy, fyzicky náročnými úlohami, ale aj sami so sebou. Aby prežili, budú si musieť vlastnoručne postaviť bezpečné prístrešie, zabezpečiť si jedlo a vodu, naučiť sa zakladať a udržiavať oheň. Na konci náročného súboja, ktorý si vyžaduje silu, vytrvalosť, odhodlanie i taktické uvažovanie, bude na víťazného ostrovana čakať obrovská úľava a rozprávková výhra vo výške 100 000 eur,“ uvádza televízia.

 


Veľký seriálový útok Markízy: Chystá nové sitkomy, krimi ťahák aj nasledovníka Hornej Dolnej!Čítajte →

Šou dostala česko-slovenskú moderátorskú dvojicu.

Slovensko bude zastupovať Martin Šmahel, ktorý je divákom známy aj ako moderátor O 10 rokov mladší, účasťou v reality šou Farma, ale aj ako moderátor relácie Farma X-tra. Českým sprievodcom šou bude športový komentátor, moderátor a znalec bojových športov Ondřej Novotný.

 


Na toto miesto vyrazili celebrity zo Survivora! Ako dlho budú na ostrove?Čítajte →

Komplikácie od prvých dní

Televízie šou Survivor nakrúcajú v Karibiku na juhu Dominikánskej republiky, kam odcestovali len na začiatku roka 2022.

So samotnou výrobou tak začali krátko pred plánovaným vysielaním, ktorú už zakrátko zastavilo rozšírenie nákazy koronavírusom u účastníkov nakrúcania.

Nakazená ostala polovica súťažiacich, no rovnako aj hostia Markízy a Novy spomedzi influencerov či novinárov, ktorí prišli do Karibiku ešte pred súťažiacimi podporiť promo pred štartom šou. Viac na konci tohto článku.

Televízie tak nakrúcanie zastavili, pričom zrušili naplánovanú internetovú aj televíznu premiéru Survivora, ktorá mala prebehnúť 10. januára 2022 na Voyo a 13. januára na Markíze.

Tá zároveň uprostred začiatku novej sezóny zmenila vysielací deň Survivora, ktorý mala pravidelne vysielať vo štvrtky a piatky, po novom po presunutom štarte šou vysiela pravidelne utorky a piatky.

 


Markíza prekopáva prime-time: Chart Show v nový večer, Survivor štvrtky nepôjde!Čítajte →

Odstúpenie na začiatku súťaže

Súčasťou formátu Survivor sú dva tímy, ktoré tentokrát nesú názvy Mao a Azua.

Markíza s Novou vo federálnej verzii proti sebe postavili známe mená a súťažiacich z ľudu, ktorí budú bojovať vo vlastných tímoch. Celebrity v červenom tíme Mao a neznámi hráči v modrom kmeni Azua.

Už na začiatku súťaženia, ktoré poznačila nákaza koronavírusom medzi účastníkmi nakrúcania, pritom šou neplánovane prišla o jedného hráča.

Červený celebritný tím prekvapivo opustil zástupca českých známych osobností Vojta Drahokoupil, ktorý sa rozhodol dobrovoľne vzdať účasti v šou.

Celebritný tím MAO

Prvý tím ponesie červenú vlajku a pod názvom MAO v ňom budú bojovať celebrity.

Diváci v tíme uvidia za Česko Ivu Pazderkovú, Nikolu Čechovú, Tomáša Zástěru, Chili, Barboru Jánovú a Matěja Paprčiaka. Za Slovensko to budú Daniel GoGo Štrauch, Xénia Gregušová, Gábor Boráros, Nathan Christán Dzaba a Veronika Havlik.

Vojta Drahokoupil

Spevák, herec a moderátor. Objavil sa v relácii Love Island Extra, kde spolu so Sašou Gachulincovou komentovali dianie vo vile.

Iva Pazderková

Speváčka a stand-up komička patrí medzi najväčšie mená celebritného tímu.

Xénia Gregušová

Víťazka 12. série reality šou Farma, vždy snívala, že prežije takéto dobrodružstvo. Obavy na ostrove nemá z ničoho.

Xénia Gregušová

Víťazka 12. série reality šou Farma, vždy snívala, že prežije takéto dobrodružstvo. Obavy na ostrove nemá z ničoho.

Daniel "Gogo" Štrauch

Najsledovanejší videomaker a vloger sa najviac teší na to, ako sa bude musieť vynájsť – vyrábať si nástroje či založiť oheň.

Matěj Paprčiak

Model, herec a bývalý futbalista. Najviac sa bojí hladu, hadov a teší sa, že aspoň na chvíľu unikne z covidovej reality.

Chili

Finalistka kuchárskej súťaže MasterChef Česko, objavila sa aj na kastingu speváckej šou Superstar.

Gábor Boráros

MMA zápasník, do šou prichádza vyhrať.

Nathan Christian

Futbalista a účastník reality šou Love Island, ponuku do reality šou prijal najmä preto, že mohol odcestovať do tepla.

Veronika Havlik

14-násobná šampiónka v karate, Slovenka, dlhé roky žije v Taliansku, vďaka čomu už má problém so slovenčinou. Neznáša intrigy.

Tomáš Zástěra

Český rozhlasový moderátor na Evrope 2 a bývalý moderátor v rannej šou na TV NOVA. Najviac sa teší na posledný deň, keď vyhrá.

Nikola Čechová

Patrí medzi najsledovanejšie a najviac platené YouTuberky v Česku. Moderovala aj rannú šou na TV NOVA.

Bára Jánová

Česká herečka a speváčka.

Neznámi hráči v tíme AZUA

Druhý tím s názvom AZUA bude niesť modrú farbu a zostavený bude z neznámych ľudí.

Za modrý tím v súťaži bojujú Vladimír Čapek, Adam Raiter, Enrique Lysoněk, Lukáš Urban, Aylin Saranova, Johana Špačková, Monika Kačmaříková, Veronika Přikrylová, Dominika Šimová, Lenka Zuzulová, Tomáš Benko a Branislav Martanovič.

Enrique Lysoněk

Má 22 rokov a turecké korene. Jeho snom bolo odmalička, aby a zúčastnil takéhoto dobrodružstva. Rád sa háda a najviac sa teší na hry a život na ostrove.

Veronika Přikrylová

Má 23 rokov, venuje sa modelingu a šou berie ako výzvu. Konflikty rieši napriamo a najviac sa bojí jedovatých zvierat. Na súťaž sa pipravuje fyzicky a divákom chce ponúknuť zábavu.

Daniel "Gogo" Štrauch

Adam Raiter

33-ročný drevár, prihlásil sa do šou, aby sa viac zviditeľnil. Nemá problém s ostrými hádkami. Odmalička športuje a práve preto si myslí, že je silným hráčom.

Aylin Saranova

23-ročná exotická Aylin má české, americké, ale aj turecké korene. Je modelka a hrala volejbal v reprezentácii. Sama o sebe si myslí, že je autentická a vyhýba sa konfliktom.

Tomáš Benko

Má 29 rokov, venuje sa stavbárskym prácam a miluje turistiku a kalisteniku. Na ostrove mu bude najviac chýbať jeho synovec. Americkú verziu šou sledoval už ako malý chlapec a bolo jeho snom dostať ...

Lenka Zuzulová

Má 24 rokov, venuje sa športovým disciplínam, aktívne robí silový trojboj. Je veľmi súťaživá, usmiata a vždy si ide za svojim.

Lukáš Urban

39-ročný fitness tréner, prihlásil sa zo zvedavosti. Najviac sa bojí hladu. Nikdy nevycestoval mimo Európy.

Johana Špačková

27-ročná Johana miluje adrenalín a výzvy. Jediné, čoho sa bojí, je to, čo s ňou opustený ostrov spraví. Má priateľku, s ktorou je 12 rokov a robí vo výrobe.

Branislav Martanovič

37-ročný fitness tréner, pochádza z Petržalky. Do šou sa prihlásil, aby motivoval iných ľudí. Sám o sebe si myslí, že je spoločenský typ a medzi kolektív zapadne veľmi rýchlo.

Dominika Šimová

22-ročná fitness trénerka, má rada výzvy a vyhľadáva príležitosti, pri ktorých si zvýši adrenalín.

Vladimír Čapek

44-ročný veľký fanúšik šou Survivor, vždy bolo jeho snom, aby sa mohol zúčastniť. Je rozvedený a jeho priateľka nechcela, aby išiel na opustený ostrov.

Monika Kačmaříková

Má 39 rokov, do šou ju prihlásila dcéra. Vôbec ju nezaujíma, či zapadne do kolektívu, a teší sa na to, ako prekoná sama seba. Kvôli účasti v šou dala výpoveď v práci.

Kedy sa vysiela a kde sledovať nové epizódy

Reality šou Survivor vysielajú Markíza a Nova spoločne vždy v utorky a piatky o 20:30 od 18. januára 2022.

Diváci môžu šou sledovať online v predstihu na platenej platforme Voyo. Oproti inej seriálovej či zábavnej tvorbe je Survivor online na Voyo dostupný v kratšom predstihu, čo je zapríčinené minimálnym odstupom výroby šou od jej vysielania.

Nové epizódy sú dočasne dostupné aj zadarmo v jej videoarchíve, prvé dni krátko po ich premiére v televízii.

Čítať viac...

Viac v Nové projekty

Nahor