Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Foto: TV JOJ

Aktuality

Markíza uzatvára hlavné ťaháky, Joj potvrdzuje programové posily! Vytiahne aj nové Delukse

Kým Markíza na prelome apríla a mája postupne uzatvára svoje hlavné programy, Joj posledné dva jarné mesiace doplní novým programom.

Odlišnými cestami v programovaní tohtoročnej jarnej štruktúry sa vydali hlavní konkurenti Markíza a Joj.

Komerčný líder po vlaňajšom kritickom roku, kedy počas jari kompletne vyradil svoj stabilný premiérový program, naopak pre túto jar naplnil sezónu na maximum. Od marca vytiahol naraz všetko, čo mal pre prvú polovicu roka pripravené, a pre marcové a aprílové týždne vyrazil do plného útoku.

Joj zas svoj jarný program držala stabilný už od januára. V marci ho doplnila jedinou novinkou Slovania, inak jeho podobu zásadne neupravovala. Výraznejšie zmeny podniká až v druhej polovici sezóny a najmä v čase, kedy už bude Markíza svoje hlavné programy uzatvárať.

Joj zároveň aktuálne potvrdila, že skutočne ešte túto jar vytiahne aj druhú sériu komediálneho seriálu Delukse. 

Miesto našla po skončení výpravnej série Slovania, ktorá bude v stredajšom prime-time bežať do 12. mája. V posledný večer televízia opäť nasadí dve časti po sebe.

Delukse sa tak na obrazovky dostane v nasledovný týždeň od stredy 19. mája. Joj už potvrdila odvysielanie ôsmich nových epizód. Koncept seriálu sa nezmení, opäť v každej časti prinesie jeden uzavretý príbeh hostí hotela, ktorých stvárnia známe herecká mená.

Pre druhú sériu sa však zmenilo obsadenie hlavnej postavy, zástupcu riaditeľky, ktorú stvárňuje Zuzana Fialová. Alexandra Bártu z prvej série nahradí v novej postave Marián Mitaš. Bárta sa v druhej sérii neobjaví pre časovú vyťaženosť pri nakrúcaní tretej série Nového života, v ktorej hrá hlavnú postavu. Do seriálu tiež pribudne postava mladej kuchárky, ktorú stvárni Dominika Morávková. Tá sa prvotne najviac zviditeľnila v ďalšom seriáli Joj, Divoké kone.

Ešte pred Delukse Joj odštartuje aj novú sériu akvizičnej série 911. Do programu ju tak vytiahne už dva mesiace pred letom, ktorého bývala hlavným programom posledné dva roky.

Štvrtá séria 911 vyplní štvrtkové večery od 6. mája miesto Nového života, ktorý sa presúva už len na utorky, avšak v dvoch častiach za sebou. V máji Joj v druhom pásme po 911 naďalej avizuje vysielanie politickej diskusie Na hrane.

Markíza bude v najbližších dňoch svoje programy, naopak, uzatvárať.

Už tento týždeň v piatok 30. apríla končí finálovým dielom druhá séria Svadby na prvý pohľad, Markíza sa však pokúsi využiť jej úspech a hneď od ďalšieho piatka 7. mája nasadí minuloročnú českú verziu šou z Novy.

 


Pán profesor dostane tretiu sériu aj nové postavy: Jeho originál však po 12 rokoch končí!Čítajte →

Postupne od pondelka 3. mája do nedele 9. mája uzavrú svoje vysielanie Pán profesor, Červené pásky a Tvoja tvár znie povedome. V pondelky Markíza vysunie ďalšie týždne na 20:30 Susedov, v utorky zas Dobre vedieť. Oba programy, ktoré aktuálne vysiela v druhom pásme, po vysunutí do hlavného času zdvojí.

Nedele vyplní filmami, na nedeľu 16. mája však chystá ešte detský špeciál Tvojej tváre. Čoskoro skončí aj aktuálna séria stredajšej šou 2 na 1, ktorú nahradí klasická Chart Show, štvrtkové premiéry Hornej Dolnej zas zastúpia jej reprízy.

Dej 2. série Delukse
V jedinečnom luxusnom hoteli sa opäť budú diať veci. Potom, ako riaditeľ hotela Kraken (Ivan Tuli Vojtek) skoro zastrelil manažérku hotela Adelu Grácovú (Zuzana Fialová), mu hrozí väzenie. Našťastie pištoľ bola len atrapou, a tak je Adela v poriadku a môže naďalej viesť hotel Danubiana Queen.  Kraken sa radšej dá zatvoriť miesto väznice do blázninca a snaží sa riadiť hotel odtiaľ. O chode hotela ho informuje práve Adela. Tá ho však neinformuje o všetkom. Napríklad o tom zásadnej veci, že na jeho hotel si brúsi zuby práve riaditeľ konkurenčného hotela Vladko Kováčik (Roman Pomajbo).  Okrem týchto starostí má personál aj starosti so svojimi hosťami, ktoré majú netradičné požiadavky. V pokračovaní bláznivej komédie Delukse nebudú chýbať hviezdni epizódni herci – tzv. guess star, ale aj nové postavy. Sú nimi nový zástupca riaditeľky Peter (Marián Mitaš) a mladá kuchárka Niky (Dominika Morávková), do ktorej sa bezhlavo zaľúbi recepčný Igor (Daniel Fischer).

Čítať viac...
Nahor