Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Pán profesor aj Tvoja tvár idú do finále: Markíza chystá prekvapenie i novú šancu pre Susedov!

Hlavné programy Markízy idú postupne do finále, poznáme už dátum záverečných epizód.

Posledné týždne ostávajú vo vysielaní televízneho lídra nosné sezónne programy, ktoré aktuálne dosahujú najvyššiu večernú sledovanosť na trhu.

Markíza sa postupne pripravuje na uzavretie hlavnej časti jari, keď jej od prelomu apríla a mája začnú do finále dobiehať prakticky všetky dôležité relácie a seriály.

Ako prvá vo vysielaní skončí piatková šou Svadba na prvý pohľad, ktorú čakajú posledné tri časti.

Šou, ktorá s druhou sériou prilákala k obrazovkám viac divákov a navýšila sledovanosť, uzavrie svoje aktuálne príbehy ešte tento mesiac v piatok 30. apríla.

Následne do finále dôjde najúspešnejší program tohtoročnej jarnej sezóny, pondelňajší seriál Pán profesor. Záverečnú časť 2. série odvysiela už čoskoro, v pondelok 3. mája.

Pán profesor je aktuálne suverénom televízneho trhu, ktorý divákov začal nabaľovať v priebehu vlaňajšej prvej série a v rámci tej súčasnej ich stabilne udržal. Seriál sa pravidelne hýbe na úrovni okolo 12 ratingov, pričom zaznamenal aj nový rekord na úrovni 13,2 %.

Nový hit na obrazovke Markízy postupne odsunul z prvej pondelňajšej línie niekdajšiu legendu Susedov, ktorí s pribúdajúcimi sériami stratili nápady aj časť divákov. Túto jar po prvýkrát skončili ako dvojička k Pánovi profesorovi v druhom pásme, kde napriek jeho veľkému nábehu poklesli do okolia 6 – 7 ratingov.

Televízii však napriek tomu stále dokážu prinášať stabilné ratingy, pričom Markíza ich od mája vytiahne späť do ich pôvodného času.

Markíza tak urobí neštandardný krok, keď program presunutý do neskoršieho času vytiahne späť do lepšieho slotu, od 10. mája by sa tak opäť mali vysielať o 20:30, tentokrát už s dvomi časťami za sebou. Televízia by tak mala kombinovať, ako pri štvrtkovej Hornej Dolnej, premiéru a reprízu.

Televízna jednotka v tomto prípade využíva samotný zvyk divákov, keď Susedia bežali o 20:30 roky. Po polroku tak dostanú šancu presvedčiť, že naďalej utiahnu aj kľúčový čas po pol deviatej.

Totožný krok pritom spraví aj hneď v nasledujúci večer, keď v utorok 4. mája do finále dôjdu Červené pásky.

Aj tento program plánuje Markíza nahradiť rovnakým spôsobom, ako v pondelok Pána profesora, keď len na 20:30 vysunie šou Dobre vedieť, ktorá túto jar bežala v druhom pásme po Červených páskach. Taktiež v tomto prípade ponúkne, prirodzene, dve časti po sebe.

Markíza by prekvapenie pre divákov mohla pripravovať v prípade nedeľnej šou Tvoja tvár znie povedome.

Tú už taktiež čakajú iba posledné kolá, keď sa prehupla do svojej druhej polovice, pričom finále 6. ročníka je naplánované na nedeľu 9. mája.

Televízia by však podľa prvých informácií mohla pripravovať aj večerné špeciálne vydanie, ktoré by odvysielala po finále. 

Narozdiel od 2. série, po ktorej skončení ešte Markíza nasledujúcu nedeľu odvysielala dokument zo zákulisia šou, s ktorým tvrdo prepadla, tentokrát by v prípade potvrdenia nasadenia extra epizódy mohla špeciálnu jednorazovú edíciu Tvojej tváre. Televízia napríklad plánovala nakrútiť špeciál s detskými tvárami.

Markíza už naznačila špeciálny diel Tvojej tváre aj v prvých plánoch, keď šou avizuje aj v nedeľu 16. mája týždeň po potvrdenom finále.

Pre televíziu by šlo zároveň o ideálne potiahnutie šou vo voľnejšom priestore tesne pred začiatok Majstrovstiev sveta v hokeji.

Po ročnej pauze môže byť hokejový turnaj mimoriadne sledovaný a zabrať spoločne s júnovým EUROm vo futbale priestor pre komerčné stanice. Hokejový šampionát štartuje v piatok 21. mája, EURO v sobotu 12. júna.

Čítať viac...
Nahor