Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Zdroj: Markíza

Nové projekty

Markíza chystá nový seriálový tromf, hlavnou hviezdou Pauhofová! Láka najväčšie herecké esá

Po Druhej šanci Markíza pripravuje do vysielania druhú dôležitú seriálovú novinku tohto roka, v jednej sezóne budú mať na jej obrazovke vlastný seriál najpopulárnejšie herecké tváre.

Do vysielania Markízy sa na jeseň dostane ďalší dôležitý seriál, od ktorého si bude sľubovať výrazné posilnenie sledovanosti.

Prvá tohtoročná kľúčová novinka, lekárska séria Druhá šanca, zaznamenala absolútny úspech, keď sa stala doslova záchranou jari na Markíze a absolútne najsledovanejším programom sezóny.

Práve vďaka Druhej šanci sa televízii podarilo v jednej z historicky najslabších sezón nájsť aj program, ktorý jej zbieral vynikajúce divácke reakcie. Markíze zároveň pomáhal v posilňovaní imidžu popri viacerých prepadákoch, po jarnom úspechu tak rozhodla o jeho okamžitom pokračovaní.

Nový seriálový tromf Markízy

V Markíze sa pritom aktuálne naplno pripravuje uvedenie ďalšej dôležitej seriálovej novinky.

Televízii v ostatnom období prestali hrať viaceré seriálové istoty ako Sestričky, Susedia alebo Horná Dolná, a tak je pre ňu dôležité rozbehnutie nových dlhodobých projektov, o ktoré sa bude môcť oprieť. Ešte v roku 2020 sa jej takto vydarilo uvedenie seriálu Pán profesor, tento rok ju posilnila práve Druhá šanca. Zvyšné tohtoročné či vlaňajšie seriálové novinky sa objavili v jej vysielaní len jednorazovo.

Zaujímavosťou je, že na Markíze dostane vlastný seriál ďalšia z najpopulárnejší hereckých hviezd na Slovensku.

Už dlhodobo patria k divácky najobľúbenejším herci ako Tomáš Maštalír, Ján Koleník, Gabriela Marcinková či Táňa Pauhofová. Tvorcovia ich radi obsadzujú v rôznych kombináciách do seriálov, ale aj spoločne do česko-slovenských romantických komédií, ktoré sú najčastejšie stavané pre oslovenie klasickej širokej televíznej cieľovky. Vo dvojici si najčastejšie v televízii aj vo filme zahrali Koleník s Pauhofovou.

Práve na týchto najobľúbenejších tvárach Markíza stavia svoje nové seriály.

Po Koleníkovi v Druhej šanci, a Maštalírovi s Marcinkovou v Pánovi profesorovi, Markíza pripravuje do vysielania novú kľúčovú prime-time novinku, ktorej hlavnou hviezdou sa stane práve Táňa Pauhofová. Informovala Eurotelevízia.

Televízia ju obsadila do avizovaného projektu novej komediálnej kriminálky, ktorá bude adaptáciou francúzsko-belgického seriálu HPI Haut Potentiel Intellectuel. Po prvýkrát sme o tejto novinke informovali vlani v novembri.

Markíza po prvýkrát oficiálne potvrdzuje prvé detaily z intenzívne pripravovanej slovenskej verzie seriálu.

Novinka na Slovensku ponesie netradičný názov MIN: Mimoriadne intelektové nadanie, s ktorým nadväzuje na názov originálnej predlohy.

Všetky herecká esá v jednej sezóne

S odľahčenou kriminálkou počíta Markíza vo vysielaní už túto jeseň.

Naplní tak svoje pôvodné plány, keď novinku vlani avizovala svojim klientom práve pre tohtoročné vysielanie, dlhodobo však neodhaľovala žiadne zloženie hereckého obsadenia ani detaily z príprav.

Markíza takto bude mať v jednej sezóne na obrazovke všetky štyri herecké esá, patriace k najobsadzovanejším na Slovensku.

Pre jeseň 2022 televízia už potvrdila expresné pokračovanie Druhej šance, ktorá sa vráti v 2. sérii, ako aj nové diely Pána profesora, na ktorého 4. sériu si diváci museli počkať po sezónnej prestávke.

O tú sa postarala zaneprázdnenosť Tomáša Maštalíra, ktorý v Česku nakrúcal miestnu verziu Druhej šance pod názvom Chlap, ktorá sa však na Nove zďaleka nedočkala takého úspechu, ako verzia s Jánom Koleníkom na Slovensku.

Veľké očakávania

Markíza si od nového seriálu veľa sľubuje, keď v ňom staví na víťaznú kombináciu.

Novinka je totiž postavená na tvári a tvorcoch spomínaných česko-slovenských filmových komédií – hlavnej hrdinke Táni Pauhofovej, scenáristke Evite Twardzik Urbaníkovej a režisérovi Petrovi Núñezovi. Práve táto trojkombinácia sa postarala napríklad o komédiu Všetko alebo nič, ktorá je zatiaľ najúspešnejšou z produkcie Evity Urbaníkovej a spoločnosti NUNEZ NFE.

Markíza takto autorsky staví na tvorcov divácky najžiadanejšieho žánru v oblasti česko-slovenských filmov, keď lokálne romantické komédie pravidelne dosahujú ako najvyššiu návštevnosť v kinách, tak najvyššiu sledovanosť na televíznej obrazovke.

Nový seriál MIN je zároveň prvým projektom, na ktorom pracuje Evita Urbaníková ako nová autorská posila Markízy.

Evita od 1. mája 2022 nadviazala s Markízou dlhodobú spoluprácu a ako súčasť kreatívneho tímu bude pre televíziu vyvíjať hneď niekoľko nových projektov. Pracovať pre televíziu bude tradične ako scenáristka a kreatívna producentka.

Podobnú personálnu akvizíciu urobila v minulosti Joj, keď v roku 2015 k sebe práve z Markízy stiahla Danicu Hričovú po jej úspešných seriáloch Búrlivé víno či Chlapi neplačú. Ako kreatívna producentka odvtedy pre televíziu pripravila viacero sérií ako Divoké kone, Zoo, Pravá tvár, Vlci, Hotel či dosiaľ jej najúspešnejší projekt na Jojke Nemocnica.

O seriáli MIN: Mimoriadne intelektové nadanie

Seriálová novinka v sebe umným spôsobom spája komediálny a krimi žáner. Upratovačka pracujúca na policajnej stanici jedného dňa neodolá svojmu nutkaniu a prepíše na tabuli poznámky k aktuálnemu prípadu, čo policajtom výrazne pomôže pri vyriešení zločinu tým, že upriami ich pozornosť na skutočného páchateľa.

Ukáže sa, že táto obyčajná upratovačka je žena s IQ 160, čo jej ale život paradoxne skôr komplikuje, pretože má veľký problém s počúvaním autorít a slušným správaním. Policajné oddelenie však vníma jej inteligenciu ako výhodu a ponúka jej miesto detektívnej konzultantky. Túto pozíciu prijíma pod podmienkou, že policajný útvar jej pomôže pri pátraní po otcovi jej prvého dieťaťa, ktorý zmizol pred 15 rokmi, keď bola tehotná.

Napriek tomu, že policajný vyšetrovateľ, ku ktorému je zaradená, nie je z jej prítomnosti nadšený, ich investigatívna práca prináša skvelé výsledky a postupom času si ju obľúbi…

Zdroj: ETV, Markíza

Čítať viac...
Nahor