Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Exkluzívne: Markíza pripravuje nový denný seriál, chce to skúsiť na štýl Paneláku!

Po prepadáku s Kukučkou sa televízia vyberá novým smerom.

Denným seriálom napriek poklesu ich výkonnosti ešte neodzvonilo. Komerčné televízie pripravujú aj naďalej nové projekty, pričom po jojkárskej ZOO by sa s ďalšou novinkou mal predstaviť televízny líder.

Ten chcel aj túto sezónu ťahať dva daily seriály, no plán mu ešte minulú jeseň po neúspechu Kukučky stroskotal. Okrem toho stále slabne aj Búrlivé víno, ktoré sa usádza v čoraz väčších podpriemeroch a na hlavné okno o 20:30 už nemá dostatočný výkon. Aj preto sa podľa zákulisných informácií vyvíja v útrobách Markízy nový denný seriál, ktorý by sa mal stať jej novým večerným ťahúňom. Televízia by však mala najnovšie staviť na iný žáner.

Markíza sa podľa našich informácií pokúsi odlíšiť od Kukučky a aj padajúcej vínnej ságy, keď by mala pripravovať seriál inšpirovaný dlhoročným jojkárskym Panelákom. Jeho úspech bol postavený na reálnom prostredí, s ktorým sa obyčajní diváci dokázali stotožniť a taktiež odľahčenom neraz komediálnom spracovaní, ktorým sa odlíšil od všetkých rodinných seriálov.

Televízia sa podľa zákulisných informácií dokonca rozhliadala po členoch tímu, ktorí na Paneláku pracovali. S ich pomocou chcela postaviť seriál, ktorým by mohla vniesť do jej seriálovej produkcie nový vietor. Aktuálne sa o niečo podobné pokúša Joj, ktorá úspešne odštartovala sériu ZOO, tá rovnako vsádza na komediálne prvky, láka aj na prostredie so zvieratami.

Nový seriál bude pre Markízu priestorom obsadiť hercov, pre ktorých po seriálových neúspechoch nemá miesto.  Je tak možné, že sa v daily novinke objavia napríklad aj tváre z Kukučky.

Čítať viac...
Nahor