Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Pikošky

Tajné prekvapenie Oteckov odhalené: Veľký návrat pôvodných postáv aj špeciálne finále!

Markíza sa chce s dlhoročným seriálom rozlúčiť vo veľkom.

V polovici mája Markíza oficiálne potvrdila exkluzívne správy o blížiacom sa konci denného seriálu Oteckovia, ktorého vysielania uzatvára po takmer piatich rokoch na obrazovke.

Seriál práve v tieto dni ponúka svoj absolútne posledný týždeň vo vysielaní, keď sa poslednýkrát v podvečernom čase má objaviť tento piatok 10. júna.

Súčasťou oficiálneho oznámenia ukončenia denného seriálu však bola aj zmienka o pripravovanom prekvapení, o ktorom však televízia nechcela prezradiť detaily.

Seriál dospel do svojho finále, pre divákov však máme pripravené ešte jedno prekvapenie. Ďakujeme všetkým fanúšikom seriálu za priazeň, veľmi si ju vážime,“ povedala pred mesiacom Silvia Majeská, programová riaditeľka televízií Markíza a Nova.

 


Prekvapila Markíza hercov zrušením Oteckov? Návrat do seriálu chystala obľúbená tvár!Čítajte →

Špeciál na záver

Markíza odvtedy viac o plánovanom prekvapení nepovedala.

Medzičasom uzatvorila jednotlivé dejové linky a natáčacie dni pre hlavné postavy, ktoré majú za sebou seriálovú výrobu a tento týždeň aj posledné diely vo vysielaní.

Televízia však pripravuje spomínané prekvapenie, vďaka ktorému sa Oteckovia na obrazovku vrátia ešte raz.

Markíza má pripravovať jeden špeciálny diel pre divákov, ktorého nakrúcanie bolo medzi hercami avizované na tento mesiac.

Vysielanie špeciálu televízia, podľa prvých informácií, nateraz nenaplánovala. Nebude prekvapením, ak s ním bude počítať aj v lukratívnejšom čase ako podvečer, kedy v najbližšom období bude pri obrazovke tráviť čas málo divákov.

 


Chystajú Oteckovia tajné pokračovanie? Napodobniť môžu šokujúci návrat u susedov!Čítajte →

Návrat odídencov

Súčasťou špeciálneho vyvrcholenia Oteckov pritom má byť aj veľký návrat postáv, ktoré zo seriálu v priebehu vysielania odišli.

Vôbec najatraktívnejším bude návrat pôvodného otecka, právnika Alexa, ktorého stvárňoval Braňo Deák.

Herec zo seriálu odišiel na konci minulého roka po tom, čo Markíza vyškrtla jeho postavu zo seriálu pre úlohu v konkurenčnej seriálovej novinke Hranica.

Spolu s Deákom by sa pritom mali v záverečnej špeciálnej časti objaviť všetky postavy z jeho dejovej linky. Tú tvorila jeho seriálová priateľka Ema, ktorú hrala Jana Kovalčíková, a jeho seriálový syn Max, ktorého stvárňoval Tobias Král. Všetci traja patrili medzi najobľúbenejšie tváre seriálu.

„Teším sa, že sa na nakrúcaní stretneme stará partia,“ povedal k návratu pôvodných postáv Marek Fašiang v nedávnom rozhovore pre Evitu na Exprese.

Herec v rádiu potvrdil, že sa v špeciálnej časti vrátia na obrazovky práve tváre, ktoré v najnovšej sérii chýbali. „Predstaví sa tam celá linka Braňa Deáka a postáv okolo neho,“ dodal Fašiang.

Prečo Oteckovia končia

Koniec Oteckov už na jar 2022 prišiel nečakane.

Portál Mediaboom.sk už skôr informoval o plánoch Markízy nahradil dlhodobý podvečerný seriál, keď už vlani rozbehla hľadanie nového seriálu, pričom zároveň začala s prípravami novej súťažnej šou Na love.

Kým pôvodne sa očakávalo, že Oteckovia na Markíze vydržia do konca roka, televízia nakoniec uprostred mája prekvapila oznámením o okamžitom konci seriálu na konci tejto jarnej sezóny.

Presvedčiť ju k tomu mohli klesajúce výkony sledovanosti od prelomu februára a marca tohto roka, kedy sa do popredia prepracovala kuchárska šou Bez servítky. Podvečerné vysielanie ovládla na niekoľko týždňov, kým Oteckovia v tomto čase padli na svoje historické minimá.

V počte divákov v medziročnom porovnateľnom období klesli aj o 100-tisíc divákov a v podiele na trhu na úroveň 17 – 22 %. V najsilnejších časoch dosahovali dvojnásobné výkony.

Aj keď s blížiacim sa koncom jari Bez servítky kleslo častejšie k priemerom z minulého roka, Oteckovia sa už k sledovanosti spred roka neprebrali. Posledné týždne si kuchárskou šou vymieňajú pozíciu podvečerného lídra na priemernej podielovej úrovni okolo 20 %.

Čítať viac...
Nahor