Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Foto: Markíza

Pikošky

Veľká rana pre Oteckov: Skončila jedna z kľúčových herečiek, Kavaschová zo seriálu odchádza úplne!

Ešte koncom minulého roka osud svojej postavy komentovať nechcela, teraz sa vydáva na úplný odchod.

Babyboom sprevádza podvečerný populárny seriál Oteckovia od jeho prvých sérií, pričom sa už postaral o odchody viacerých dôležitých tvárí.

Medzi prvými najvýraznejšími menami, ktoré opustili seriál, bola predstaviteľka hlavnej postavy Mary Bartalos, ktorá sa rozhodla z Oteckov stiahnuť úplne a po narodení syna uprednostniť rodinný život.

Tehotenstvo ovplyvnilo seriálové dianie aj v iných prípadoch, pričom nie vždy to znamenalo aj dočasný či úplný odchod hercov a ich seriálových postáv z denného projektu Markízy. Teraz sa však k takémuto odchodu nosnej tváre dochádza opäť.

Už minulý rok verejnosti radostnú správu v očakávaní potomka oznámila populárna herečka Dominika Kavaschová, ktorá aktuálne patrí medzi vôbec najpopulárnejšie slovenské herečky, najmä u mladej generácie.

Herečka ešte vlani odmietala komentovať špekulácie ohľadom jej budúcnosti v Oteckoch.

„To je otázka na Markízu, ja nemôžem prezrádzať nič zákulisné. Musíte sa opýtať ich,“ povedala na prelome októbra a novembra Kavaschová pre Nový čas. Samotná Markíza zároveň v tom čase ubezpečila, že herečka ešte pokračuje v nakrúcaní, pričom to, či bude jej tehotenstvo zapracované do deja, sa len rozhodne.

„Dominika Kavaschová naďalej nakrúca seriál Oteckovia. Keďže sa nakrúca dlhodobo vopred, diváci sa nemusia obávať, že sa v dohľadnom čase jej postava vytratí z televíznej obrazovky. To, či bude tehotenstvo zakomponované do jej seriálovej postavy, je aktuálne v procese riešenia,“ uviedla vlani pre denník PR manažérka Markízy, Andrea Macáková.

Kavaschová však nakoniec dáva seriálu zbohom.

Herečka a jej obľúbená postava bláznivej Sisy sa tento týždeň rozlúčila s televíznymi divákmi, keď namiesto zapracovania tehotenstva do deja ju tvorcovia poslali na ročnú plavbu po mori.

S odchodom Kavaschovej zo seriálu tak tvorcovia priveľmi nešpekulovali, keď matku malého Maxa poslali na celý rok od svojho syna preč. Nakoľko je postava Maxa jedna z kľúčových, k matke sa na plavbu nepridá a ostáva s Braňom Deákom v centre seriálového diania.

Dominika Kavaschová, ktorá stvárňuje vôbec jednu z najpopulárnejších postáv Oteckov, sa tak zo seriálu kompletne stiahne. Herečka podobne, ako Mary Bartalos, uprednostní rodinný život pred nakrúcaním, navyše v rizikovom období.

Kavaschová a jej postava odchádza zo seriálu v období, kedy Oteckovia zaznamenávajú svoje dosiaľ najvýraznejšie poklesy sledovanosti.

Napriek tomu, že ešte naďalej udržiavajú ratingovú hranicu v okolí 8 – 9 % s podielmi dnes už pravidelne pod 30% hranicou, dosiaľ najčastejšie práve v aktuálnej sérii vedia padať k okoliu podielovej hranice 25 %.

Deje sa tak v čase, kedy proti Oteckom po prvýkrát našla účinnú konkurenciu Joj, ktorá s predstavením vynovenej podoby kuchárskej reality šou Bez servítky zdvihla svoje výkony o tretinu, oproti najslabším časom ich až zdvojnásobila. Po období s prepadákmi na podieloch od 6 do 12 % sa aktuálne stabilne hýbe na podieloch medzi 14 až 18 %.

Čítať viac...
Nahor