Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Nové projekty

Markíza po Druhej šanci obsadí pondelky novým seriálom: Koleníka vystrieda Maštalír!

Nový seriál Markízy, ktorý sa postaral o nevídanú hereckú rošádu v jojkárskej Nemocnici, sa dostane už tento mesiac do vysielania. Známy dátum štartu aj herecké obsadenie.

Na mimoriadne úspešnú Druhú šancu nadviaže Markíza v pondelňajšom prime-time ďalšou dramatickou novinkou.

Televízna jednotka potvrdzuje odhady portálu Mediaboom.sk a skutočne v tohtoročnej jarnej sezóne na pondelky vytiahne nový seriálový projekt Klamstvo. Exkluzívne sme o ňom ako prví informovali ešte začiatkom novembra minulého roka.

Seriál Klamstvo je ďalšou adaptáciou zahraničného námetu na obrazovke Markízy.

Vychádza z pôvodne britského seriálu Liar, ktorý sa vo Veľkej Británii zaradil k seriálovým hitom s priemernou takmer 9-miliónovou sledovanosťou v prvej sérii. Nakoniec sa dočkal dvoch sérií a celkovo 12 častí. S úspechom sa stretol aj v zahraničí, kde ho televízie taktiež adaptovali do vlastnej verzie. Uvedený bol napríklad v Taliansku, Nemecku, Španielsku alebo Francúzsku.

Markíza v ostatnom čase stavia svoje večerné vysielanie prakticky už len na prevzatých seriálových projektoch.

Vlani jej veľký úspech priniesla originálne talianska Druhá šanca, v rokoch 2020 a 2021 rekordy sledovanosti lámal pôvodne nemecký Pán profesor, ktorý bude pokračovať aj tento rok na jeseň. Ostatný neúspešný komediálny seriál Chatári vychádzal z českého originálu, ich predchodkyňa Výnimočná Nikol zas belgicko-francúzskeho seriálu. Minulú jar vysielaní Šťastní vs. Šťastní pre zmenu pochádzali z Ruska.

Aj samotný Dunaj, k vašim službám napísali českí tvorcovia, z čoho vznikla miestna verzia pod názvom Zlatá labuť, Mama na prenájom je zas adaptáciou tureckej komediálnej telenovely.

Tomáš Maštalír v novom seriáli Klamstvo (zdroj: Markíza)

Dej netradičnej novinky

Klamstvo prináša na obrazovky netradičné seriálové rozprávanie, ktoré sľubuje napínavý dej až do konca.

Ide o dramatický triler sledujúci príbeh dvoch hlavných hrdinov, ktorých vzájomná príťažlivosť bude mať fatálne následky.

„Učiteľka na gymnáziu Laura prijme pozvanie na rande od šarmantného chirurga Andreja tesne po rozpade jej dlhoročného vzťahu, ktorý v nej zanechal trpkú príchuť. Napriek tomu, po príjemne strávenom večeri pozve Andreja k sebe domov. Na druhý deň ho obviní, že ju nadrogoval a znásilnil. Andrejova verzia udalostí je však úplne odlišná a nájsť pravdu je takmer nemožné – na žiadne z ich odporujúcich si tvrdení nie sú dôkazy a dlho je to iba slovo proti slovu. Udalosti však začínajú žiť vlastným životom, verejné obvinenia a nemožnosť ich jednoznačne dokázať, vyplavia kopec špiny z minulosti ako Laury, tak aj Andreja…,“ znie anotácia seriálu Klamstvo.

Seriál prinesie netradičné rozprávanie z pohľadu oboch hlavných aktérov a prepracovanú psychológiu postáv, z ktorých každá rozpovie svoju verziu tej istej udalosti.

„Nový seriál sa púšťa do na Slovensku zatiaľ neprebádaných žánrových vôd a otvára stále ešte tabuizovanú tému znásilnenia. Napínavý, psychologicky prepracovaný dramatický seriál sa pýta, či má každý príbeh skutočne dve strany a necháva divákov na pochybách až do samého konca,“ avizuje Markíza.

Klamstvo pochádza z dielne produkčnej spoločnosti Paprika Studios, ktorá pracovala aj na seriáloch Pán profesor alebo Šťastní vs. Šťastní.

Kreatívnym producentom a režisérom seriálu je Braňo Mišík, ktorý stal aj za úspešnými seriálmi Hniezdo a Priznanie, či ďalšími dramatickými sériami Červené pásky, Sestričky alebo Pravá tvár.

Herecké obsadenie

V seriálovej novinke, ktorá v pondelky nahradí Druhú šancu, budú dve ústredné postavy stvárňovať Tomáš Maštalír a Monika Horváthová.

Monika Horváthová a Tomáš Maštalír v seriáli Klamstvo (zdroj: Markíza)

Markíza tak pri svojich kľúčových seriálových projektoch zotrváva v obsadzovaní najžiadanejších hereckých mien do hlavných rolí.

Posledné sezóny v najvýraznejších seriáloch lídra nechýbali Ján Koleník (Druhá šanca, Dunaj, k vašim službám), Táňa Pauhofová (Výnimočná Nikol), Tomáš Maštalír (Pán profesor, Dunaj, k vašim službám, Klamstvo) alebo Gabriela Marcinková (Pán profesor).

Ďalšie postavy v Klamstve stvárnia Zuzana Fialová, Pavel Višňovský, Ivana Kuxová, Martin Mňahončák alebo Ján Dobrík.

 


Odštartoval seriálový klon markizáckeho Dunaja! Panujú veľké očakávania, kto sa kým inšpiroval?Čítajte →

Postaralo sa o seriálovú kauzu

Tomáš Maštalír sa tento rok môže predstaviť až v štyroch seriálových projektoch.

Okrem jeho pokračujúcej linky v Dunaji či postave Andreja v novom seriáli Klamstvo už Markíza potvrdila prípravu novej 5. série Pána profesora, ktorú chce odvysielať na jeseň, pre Jojku zas Maštalír nakrúca nový komediálny seriál Tomáš a Diana.

Monika Horváthová bola zas súčasťou nevšednej hereckej kauzy, ktorá zásadne minulú jeseň ovplyvnila dej seriálovej Nemocnice na Jojke.

V priebehu novembra došlo v Nemocnici ku kurióznemu odchodu Moniky Horváthovej z Nemocnice, a to napriek tomu, že jej postava naďalej v seriálovom deji pokračuje.

Z epizódy na epizódu Horváthová v postave Lindy vymenila iná herečka, Monika Šagátová, a to navyše do očí bijúcim spôsobom.

Portál Mediaboom.sk v tom čase exkluzívne informoval, že za radikálnou výmenou herečiek v dôležitom seriáli Jojky stála práve pripravovaná novinka Markízy Klamstvo.

„Herečku Moniku Horváthovú, ktorá stvárňuje sestričku Lindu, sme sa rozhodli vymeniť kvôli záväzkom v inom seriáli. Postava Lindy má po bitke od neznámeho útočníka rozsiahly úraz na tvári a obviazanú hlavu, preto sa výmena herečiek uskutočnila práve v tomto období. Sestričku Lindu bude v ďalších častiach seriálu Nemocnica hrať Monika Šagátová,“ citovala v tom čase Joj tvorcov Nemocnice.

Monika Horváthová pritom do Nemocnice vstúpila iba pár týždňov pred svojím koncom na začiatku jesene uplynulého roka. Zo seriálu odišla, paradoxne, v momente, kde bude začínať svoj príbeh konkurenčná novinka Klamstvo.

 


Týmto Jojka nahradí Ivetu: Proti Let´s Dance prvýkrát postaví seriálovú novinku sezóny!Čítajte →

Dátum štartu Klamstva

Po vlaňajšom úspechu Druhej šance chce Markíza pokračovať v dramatickom ladení pondelkov.

Kým roky na úvod týždňa zaraďovala komediálne seriály ako Susedia, Horná Dolná, Pán profesor, Autoškola, Kuchyňa alebo Divoký Zapadákov na začiatku minulého roka Markíza radikálne prekopala svoju večernú štruktúru, pričom zo všetkých zmien sa jej ujala iba výmena komediálnych pondelkov za dramatické.

Nový dramatický triler s Tomášom Maštalírom odštartuje televízia ešte tento mesiac.

Markíza nabehne na plnú jarnú sezónnu štruktúru na prelome februára a marca, keď Klamstvo nasadí do vysielania od pondelka 20. februára o 20:30.

Pokračovať v utorky a štvrtky bude súčasne Dunaj, k našim službám, už túto stredu 8. februára zároveň odštartuje ďalšia jarná televízna novinka Na nože. Ide o slovenskú verziu známej reality šou Áno, šéfe.

S ťažiskovou sezónnou šou Let´s Dance by mala Markíza vyrukovať od nedele 5. marca, v piatky a soboty nateraz počíta televízny líder s filmami.

 


Najsledovanejší program tohto roka sa skončil: Všetko, čo vieme o tretej sérii Druhej šance!Čítajte →
Čítať viac...
Nahor