Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Zdroj: Markíza

Aktuality

Najsledovanejší program tohto roka sa skončil: Všetko, čo vieme o tretej sérii Druhej šance!

Markíza ukončuje vysielanie najobľúbenejšieho programu roka 2022. Na jednom mieste prinášame všetko, čo vieme o pokračovaní Druhej šance.

Doslova záchranou sa pre pre tohtoročné vysielanie Markízy stal dramatický seriál Druhá šanca, ktorý vychádza z talianskeho originálu Doc – Nelle tue mani.

Po veľkých prepadákoch v podobe Survivora, Lego Masters, neúspechu Chatárov či radikálnom medziročnom prepade sledovanosti Tvoja tvár znie povedome, Svadba na prvý pohľad alebo 2 na 1 Markíze neostalo veľa programov, ktoré by boli ťahúňmi jej tohtoročnej sledovanosti.

Len vlažne sa darilo novým seriálom Výnimočná Nikol alebo Šťastní vs. Šťastní, o niečo lepšie na tom bol v priebehu jari Svätý Max.

Televíziu na jar potešila tanečná šou Let´s Dance, ktorá síce za cenu mimoriadnych nákladov dokázala pritiahnuť nadpriemerné množstvo divákov, na jeseň to bola zas stabilná Farma, z ktorej rovno počas dvoch večerov už televízia spravidla svoj hlavný večerný program. Viackrát sa vysoko nadpriemerne zadarilo aj Extrémnym premenám a väčšinu času v pozícii lídra udržal Markízu aj Pán profesor, ktorý však vo štvrtej sérii medziročne stratil veľkú časť divákov.

Záchrana v podobe programu roka

Jediným programom, ktorý tento rok na obrazovke Markíze zažiaril, bola Druhá šanca.

Darilo sa jej dokonca natoľko, že sa stala najsledovanejším pravidelným televíznym programom celého roka a v priemere bezpečne porazila ostatné programy na trhu s výnimkou športových prenosov.

 


Šokujúci záver Druhej šance: Dramatické finále vyvrcholí smrťou hlavnej postavy!Čítajte →

Markíza takto ďalší rok našla vo svojej štruktúre program, ktorý ju dokázal v sledovanosti potiahnuť.

Už od druhej januárovej časti je Druhá šanca neporaziteľným programom v pondelňajšom prime-time, kde najmä na jeseň konkurenciu predbieha aj dvojnásobným výkonom v komerčnej cieľovke. Tam na jar dosahovala priemerne ratingy okolo 9 – 11 %, na jeseň klesla k priemerom okolo 9,5 %.

Žiadny iný pôvodný program v jesennej sezóne pravidelne takéto ratingy nedosahoval, výnimkou boli napríklad až vo svojom finále Pečie celé Slovensko alebo Farma.

Ako už portál Mediaboom.sk informoval, Druhá šanca sa po finále 2. série vytratí z obrazoviek.

Nakoľko sa Markíza poponáhľala s uvedením druhej série na obrazovky ešte v tomto roku, dobehla vo vysielaní taliansky originál, ktorý druhú sériu odvysielal iba na jar tohto roka. Hneď v tomto období začal slovenský televízny líder s jej adaptáciou.

Pre Druhú šancu to však nie je úplný koniec.

Ako je známe, v Taliansku sa pripravuje pokračovanie, na ktoré netrpezlivo čaká aj samotná Markíza.

Čo vieme o tretej sérii

Správy ohľadom originálnej 3. série Druhej šance sú nateraz neoficiálne.

Ako sme už informovali, v súčasnosti prebieha príprava scenárov, pričom s nakrúcaním sa má začať na jar budúceho roka.

Podľa miestnych médií dosiaľ nie je vylúčené, že by sa 3. séria seriálu Doc – Nelle tue mani mohla na obrazovky talianskej štátnej stanice Rai 1 dostať dokonca na jeseň 2023.

Pravdepodobnejší je však scenár, že k tomu dôjde až v nasledujúcej sezóne.

Najnovšie správy hovoria, že by sa pokračovanie seriálu mohlo dočkať oficiálnej premiéry hneď skraja roka 2024.

 


Druhá šanca pozná seriálového nástupcu: Najväčšia novinka Markízy s Jánom Koleníkom! (foto)Čítajte →

Prednedávnom to podobne videl aj taliansky predstaviteľ hlavného hrdinu, Luca Argentero.

„Nebude to skôr ako v roku 2024. Samotná koncepcia a príprava scenárov je zdĺhavý proces,“ uviedol Argentero pre televízny magazín TV Sorrisi e Canzoni.

Tretia séria by tak napodobnila uvedenie tej predošlej, keď druhá sezóna tento rok na jar štartovala v Taliansku hneď v januári.

Ročná prestávka

Druhá šanca bude mať na Markíze prestávku minimálne jeden rok.

Aj keď oficiálne informácie o uvedení originálu v Taliansku stále chýbajú, slovenská adaptácia bude na obrazovke uvedená najskôr jednu sezónu po jej odvysielaní v domácej krajine.

Bolo tomu tak aj pri jesennej druhej sérii, ktorú Markíza začala adaptovať prakticky okamžite po jej tohtoročnej jarnej premiére v Taliansku.

V prípade tretej série však bude mať Markíza jednu výhodu.

Pri spustení Druhej šance v januári tohto roka televízia ešte netušila, ako bude seriálová novinka prijatá divákmi. Po tom, čo hneď s prvými časťami prevalcovala obrazovky, televízia okamžite odklepla druhú sériu, ktorú napriek zložitej príprave chcela uviesť hneď v rovnaký rok na jeseň. Predchádzajúcu lekársku sériu Sestričky vysielala raz ročne so sezónnou prestávkou.

Rýchlosť, s akou sa pustila do prípravy pokračovania Druhej šance, taktiež svedčila o tom, že televízny líder nezažíva od minuloročnej jesene ľahké obdobie. Úspešný projekt tak chcela udržať na obrazovke čo najdlhšie.

Teraz sa Markíza nebude musieť ponáhľať.

Scenáre tretej série sa aktuálne pripravujú a s nakrúcaním talianskeho originálu sa začne na jar 2023. Markíza tak už v tomto čase bude môcť začať pracovať na vlastnej verzii a pripraviť sa na nakrúcanie slovenskej adaptácie.

Medzitým však bude dúfať, že sa jej uchytí seriálová náhrada v podobe historického výpravného seriálu Dunaj, k vašim službám s Jánom Koleníkom, ktorý bude chcieť vysielať minimálne celú jar, no, podľa všetkého, i na jeseň, keď z neho chce dlhodobejšiu televíznu ságu.

 


Blesková zmena Markízy: Urýchľuje štart horúcej novinky s Koleníkom, postaví sa Nemocnici!Čítajte →

Kedy sa vráti na Markízu?

Na jeseň 2023 by už však mohla zároveň začať s nakrúcaním Druhej šance.

Veľa bude závisieť od rýchlosti, s akou sa originálny seriál vráti na obrazovky v Taliansku. Na stanici Rai 1 už bežal v jarnej aj jesennej vysielacej sezóne.

Domáca televízia môže dokonca zvažovať rozdelenie ako v prípade prvej série, ktorej prvých osem častí odvysielala na jar 2020 a druhú polovicu epizód na jeseň rovnakého roka. Vtedy však rozdelenie seriálu spôsobila pandémia covidu, ktorá stopla vysielanie premiérových programov aj na Slovensku.

Druhá šanca sa na Markízu vráti v roku 2024.

Slovenský líder už sám túto informáciu naznačil, keď Druhú šancu vôbec neohlásil v plánoch pre budúci rok.

Dá sa očakávať, že Markíza bude mať záujem Druhú šancu vrátiť na obrazovky hneď na jar 2024, k čomu by však, podľa všetkého, potrebovala, aby sa v Taliansku tretia séria začala vysielať už budúci rok.

O čom bude 3. séria Druhej šance

Informácie ohľadom pokračovania talianskeho originálu dosiaľ vypúšťa najmä miestna herecká hviezda, spomínaný Luca Argentero. V seriáli stvárňuje hlavného hrdinu, ktorého na Slovensku hrá Ján Koleník.

Scenáristi seriálu ho už oboznámili s dejom tretej série, pričom neskrýval nadšenie.

„Mal som zimomriavky. Tretia sezóna bude neskutočná!“ povedal v nočnej talkshow Che Tempo Che Fa.

O samotnom deji tvorcovia verejne mlčia.

Scenáristi originálneho seriálu Francesco Arlanch a Viola Rispoli v prvých reakciách naznačili, že kým druhá séria sa zameriavala na pandémiu covidu z pohľadu viacerých postáv, pričom niektorých osud dopadol fatálne, tretia sezóna prinesie nádej a hlavným hrdinom „druhú šancu“.

Týkať sa bude najmä chorôb, ktoré budú súčasťou seriálového deja, ktoré budú musieť hrdinovia pochopiť či rovno prekonať.

 

Čítať viac...
Nahor