Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Zdroj: TV JOJ

Nové projekty

Týmto Jojka nahradí Ivetu: Proti Let´s Dance prvýkrát postaví seriálovú novinku sezóny!

Televízna dvojka mení stratégiu, v nedele chce aj naďalej pokračovať s premiérovými seriálmi. Po prvý raz vyzve najdrahšiu ťažiskovú šou Markízy.

Jojka vstúpila do tohto roka s upravenou skladbou večerného programu.

Veľký seriálový ťahák Iveta, ktorý doteraz dominuje televíznej sledovanosti, sa rozhodla netradične nasadiť na nedeľné večery, kedy premiérové seriály komerčné televízie nemajú vo zvyku uvádzať.

Výnimku spravila Jojka na jar 2017 pri premiére vôbec prvého dobového seriálu 1890, ktorý bol v tom čase aj najdrahším seriálovým projektom televízie. Urobila z neho v tom čase udalosť a postavila do pozície ťažiskového programu sezóny proti tretej sérii Tvoja tvár znie povedome.

Naopak, práve v nedeľný večer dlhodobo svoje seriály nasadzuje verejnoprávna televízia.

RTVS však uvádza do vysielania najmenej seriálov spomedzi televízií, neraz prináša jedinú večernú seriálovú novinku do roka. Ešte silnejšiu tradíciu má vybudovanú susedná Česká televízia, ktorá však nové seriály v nedele uvádza v priebehu každej sezóny.

Jojka posilňuje nedele

Práve posledný deň celého týždňa patrí k vôbec najsledovanejším, kedy pri obrazovke trávi čas najväčší počet divákov.

Na Slovensku ho televízie najčastejšie vypĺňajú premiérovými či reprízovými filmami a v hlavnej sezóne veľkými sezónnymi šou ako Česko Slovensko má talent, Tvoja tvár znie povedome, Pečie celé Slovensko alebo V siedmom nebi.

K prvej zmene Jojka pristúpila už vlani, kedy operatívnou zmenou programu na nedeľu po dlhých rokoch vrátila práve šou Česko Slovensko má talent. Pred rokmi ju presunula na soboty a nekonkurovala ťažiskovým šou na Markíze. Dlhodobo proti nim stavala filmy.

V sobotný večer však Talent začal od roku 2021 strácať sledovanosť, vlaňajším návratom na nedele časť stratenej výkonnosti našiel. Súčasne s náskokom porazil v nedeľnom vysielaní Tvoju tvár.

Jojka od nového roka definitívne upravuje dlhodobú taktiku a v nedeľný večer to miesto filmov skúša s najväčšími seriálovými novinkami sezóny.

Nový rok v nedele otvorila minisériou Iveta, ktorá patrí k jej najvýraznejším projektom v histórii. Do pôvodného filmového večera zapadla aj vďaka réžii oscarového Jana Hřebejka či snímaniu filmovou technikou.

Joj so seriálmi v nedele bude pokračovať.

Ivetu vystrieda génius

Televízia už oficiálne potvrdila, že túto jar do vysielania nasadí aj akčný kriminálno-komediálny seriál Einstein, ktorá patrí z pripravovaných seriálov k hlavným ťahákom.

Ide o pôvodne rovnomenný nemecký seriál, podobne ako Pán profesor alebo Svätý Max, ktorý Jojka v priebehu minulého roka adaptovala do slovenského prostredia. Nemecký originál vznikol v roku 2015 na motívy filmu Einstein, pričom ide o žiadaný seriálový námet medzi televíziami predaný do stovky krajín.

Einstein, zdroj: TV JOJ

Vôbec po prvý raz zámer nakrútiť vlastnú verziu Einsteina odhalila Joj koncom roka 2021 po tom, čo lokálnu adaptáciu uviedla česká Prima. Tá po úspechu prvých ôsmich častí rozbehla vlani prípravy aj nakrúcanie druhej série.

Einstein dostane aj na Slovensku celkovo osem častí.

Ide o rovnaký počet dielov, aký priniesla Iveta, Jojka sa tak v nedeľný večer zameriava na krátke minisérie po vzore Českej televízie. Zaujímavosťou je, že pôvodne Joj pri Einsteinovi uvažovala adaptovať rovno jedenásť častí.

Filip, utajený pra-pravnuk slávneho Alberta Einsteina, je sám uznávaným géniom a najmladším profesorom teoretickej fyziky na univerzite. Brilantnému vedcovi však kvôli smrteľnej dedičnej chorobe zostáva už len niekoľko rokov života, ktoré chce využiť naplno. Na to, aby mohol čo najviac pracovať, však užíva rôzne nelegálne stimulanty. A aby neskončil vo väzení za porušenie zákona o omamných látkach, môže si so svojou genialitou trest odpracovať ako nezávislý poradca policajnej detektívky Lenky, ktorej pomáha pri vyšetrovaní prípadov vrážd,“ znie seriálová anotácia.

Postavu Filipa, potomka Einsteina, na Slovensku stvárnil Juraj Loj. Detektívku Lenku hrá Ivana Kubáčková.

V ďalších úlohách sa objavia Ady Hajdu, Dominika Richterová, Lukáš Latinák, Peter Kadlečík, Táňa RadevaMonika Šagátová, Marko Igonda, Tobias Král, Richard Stanke, Marián Miezga, Samuel Spišák a ďalší.

Einstein, zdroj: TV JOJ

Vyzve Let´s Dance

Einstein podľa našich informácií obsadí práve nedeľný prime-time.

Stane sa tak v čase, kedy sa už na obrazovky bude pýtať v poradí ôsma séria tanečnej šou Let´s Dance, ktorej priame prenosy by sa mali aj v tomto roku odohrávať práve v nedeľné večery.

V prípade potvrdenia plánov pôjde vôbec o prvý seriál, ktorý Jojka postaví proti najdrahšej ťažiskovej šou Markízy.

Dosiaľ jej konkurovala filmami.

Ako sme už informovali, miniséria Iveta dôjde do finále záverečnou ôsmou časťou v nedeľu 19. februára.

Einstein už podľa oficiálnych informácií televízie na Ivetu okamžite nadviaže a odštartuje nasledovnú nedeľu, 26. februára o 20:35.

V prípade Let´s Dance sa však očakáva rovnaký nástup ako pred rokom, a to v prvú marcovú nedeľu 5. marca o 20:30.

Markíza proti nástupu seriálu Einstein zmenila svoje programové plány a nasadzuje proti nemu premiéru akčnej komédie Bad Boys 3.

 

Čítať viac...
Nahor