Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Zdroj: Markíza

Televízia

Markíza o postave Beáty v Mame na prenájom: Oznámila, či bude Heribanová v seriáli pokračovať

Súčasťou denného seriálu je od začiatku, nakrúcať mala aj v tomto období.

Náhla smrť iba 43-ročného Daniela Heribana zasiahla do príprav viacerých televíznych projektov.

Roztočené seriály

Ako je známe, ešte začiatkom tohto týždňa herec nakrúcal novú minisériu Metoda Markovič: Hojer, ktorú pripravujú Markíza a Nova pre ich platformu Voyo.

Stvárňuje v nej postavu obhajcu sériového vraha, ktorý na konci 70. rokov vyčíňal v Prahe.

Dano Heriban skonal iba pár dní pred dotočením celého seriálu. Markíza by však mala mať k dispozícii všetky materiály, ktoré s hercom potrebovala, aby mohla seriál uviesť v plnohodnotnej podobe.

„Seriál bude aj pamiatkou na jeden z najväčších súčasných talentov nielen slovenskej hereckej scény,“ povedal kreatívny producent Voyo Tomáš Hruška.

Heriban mal zároveň v budúcnosti pracovať na nových častiach dramatického seriálu Druhá šanca.

Ako sme už informovali, jeho postava Erika Hatinu, primára psychológie, je súčasťou aj novej 3. série, ktorá sa v tomto období nakrúca ešte len v domácom Taliansku. Markíza až následne adaptuje diely vo svojej slovenskej verzii, ktorú bude musieť prispôsobiť novým okolnostiam.

 


Posledné projekty Dana Heribana: Pre Markízu nakrúcal nový seriál, zomrel tesne pred dokončenímČítajte →

Erik Hatina mal totiž v deji plynulo pokračovať.

Jeho postava je pevnou súčasťou talianskeho originálu aj naďalej a Markíza ju bude musieť adekvátne nahradiť, nakoľko dejové linky adaptuje verne podľa originálu.

Mama na prenájom

Na televíznej obrazovke sa tento rok objavuje aj Heribanova manželka – Kamila Heribanová.

Donedávna neznámej herečke dala príležitosť Markíza v dennom seriáli Mama na prenájom, v ktorom hrá od jeho začiatku od januára tohto roka. Diváci ju mohli registrovať ešte zo seriálu Nevinní z obrazovky Joj, ktorý mal premiéru pred vyše dekádou v roku 2011.

Kamila Heribanová stvárňuje v Mame na prenájom Beátu Vernerovú, najstaršiu sestru hlavnej hrdinky Nadi (Martina Zábranská).

Herečka sa ocitla v seriáli so širokým obsadením, v ktorom spoznávala mnoho nových kolegov.

„Prišla som do úplne neznámeho kolektívu, s niektorými kolegami som sa poznala z videnia a s mnohými vlastne vôbec. O to viac si cením, že sme si našli k sebe cestu, pozbieralo sa tam mnoho dobrých ľudí, ktorým ide o jeden výsledok a cesta k cieľu je príjemná a nekonfliktná,“ povedala v začiatkoch k výraznej televíznej príležitosti Heribanová.

Pracovne sa poznala napríklad s Marošom Kramárom, s ktorým nakrúcala už spomínaný seriál Nevinní. Práve s ním hrá v Mame na prenájom najčastejšie.

Do kolektívu viacerých známych hereckých mien rýchlo zapadla a seriálové nakrúcanie si užívala.

„Zažívame veselé situácie aj stresujúce ako v každej inej práci. No mám pocit, že tým procesom tvorby plávame na príjemných a pohodových vlnách.“

Obľúbila si aj samotnú postavu Beáty, s ktorou ju rozdeľoval iba rodinný život.

„Zžila som sa s ňou pomerne rýchlo, keďže seriálová postava Beáty má môj vek, máme podobné povahové vlastnosti, podobné záľuby. Dosť veľký rozdiel však medzi nami je, že ona deti nemá a nemá takmer žiadne skúsenosti s partnerskými vzťahmi,“ uviedla v minulosti.

V seriáli sa objavuje denne a patrí medzi stabilné tváre Mamy na prenájom.

Tá po úvodných týždňoch vysielania nabrala skalných divákov a dnes patrí medzi najúspešnejšie televízne programy na Slovensku. Sila seriálu dokonca rastie s pribúdajúcimi dielmi a v ostatných týždňoch dorovnáva aj dominanciu predchádzajúcich Oteckov.

V podvečernom čase neraz zaznamenáva 30-percentné podiely na trhu, ktoré už dnes dosahujú len najsilnejšie programy na slovenskej obrazovke.

Kamila Heribanová hrá v Mame na prenájom po boku Maroša Kramára, s ktorým sa objavila už v seriáli Nevinní

Heribanová mala seriál ďalej nakrúcať aj v tomto období.

Ako sme už informovali, Markíza je so sledovanosťou svojho nového denného podvečerného seriálu spokojná a plánuje s Mamou na prenájom pokračovať aj po letnej prestávke.

Tvorcovia práve teraz pracujú už na nových častiach, ktoré chce televízia nasadiť do vysielania na jeseň.

Markíza zareagovala na tragické udalosti v rodine Heribanovcov a na otázky o budúcnosti postavy Beáty Vernerovej v seriáli.

Ako informoval portál Telkáč.sk, herečke sa v plnej miere prispôsobí.

Postava Beáty však bude pokračovať.

„Seriálová postava Kamily Heribanovej v seriáli Mama na prenájom pokračuje v deji ďalej. Vzhľadom k smutnej udalosti, ktorá sa stala, pracovné povinnosti Kamily Heribanovej v maximálnej miere prispôsobíme jej potrebám,“ povedala pre Telkáč PR manažérka seriálu Silvia Maťašeje.

Herečka by sa tak v ďalšom období mala vrátiť na nakrúcanie a mala by byť aj súčasťou pripravovanej novej série.

Mama na prenájom sa už o pár dní vytratí z obrazoviek, vrátiť by sa mala opäť od septembra.

Markíza ju na necelé tri mesiace nahradí už klasicky Rodinnými prípadmi, po ktorých siaha zakaždým v mimosezónnom období, či v prípade, keď nemá na podvečer alternatívu.

Vlani ich nasadila aj ako hlavný podvečerný program na jeseň, medzitým však pracovala práve na novinke Mama na prenájom.

 


Mama na prenájom sa blíži ku koncu: Dátum jarného finále, rozhodnuté o ďalšej budúcnosti!Čítajte →
Čítať viac...
Nahor