Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Zdroj: Markíza

Aktuality

Markíza chystá v Mame na prenájom ďalšie zvraty! Potvrdila dátum štartu nových častí

Televízia predstavila nové jesenné časti denného seriálu, ktorý si na jar získal státisíce stabilných divákov.

Tohtoročný nový denný seriál Markízy pokračuje.

Mama na prenájom sa vracia do vysielania po letnej prestávke, ktorú si dopriala po úspešnom zastabilizovaní sa v podvečernom vysielaní.

Ako sme na konci jari informovali, Mama na prenájom si mohla nájsť až približne pol milióna pravidelných divákov.

Ide o všetkých divákov, ktorí sledovali seriál na televíznej obrazovke v premiérach či prostredníctvom spätného vysielania, internetu a repríz, a to pravidelne.

Seriál sa väčšinu týždňov pohyboval v univerzálnej cieľovej skupine, vyjadrujúcej všeobecnú popularitu programov, okolo 400-tisícovej úrovne. Ide o vysielanie premiérových častí v televízii, kde sa však započítava nielen živé sledovanie programu ale aj spätné pozretie s nanajvýš 3-dňovým oneskorením. Zároveň si 20 až 50-tisíc divákov spravidla zapínalo sobotné reprízy na Doma.

Ďalších fanúšikov mala Mama na prenájom na platenej videoplatforme Voyo, ale aj prostredníctvom webu markíza.sk. Sledovanosť živého vysielania na internete, počet prehratí na Voyo a ani na webe však Markíza nezverejňuje.

Jojka predbehne štart 2. série

Denná jarná novinka vstupuje do svojej druhej sezóny v postavení seriálového hitu.

Väčšinu jari sa jej darilo udržiavať pozíciu lídra na trhu v spomínanom celkovom univerzálnom publiku ale aj v obchodnej cieľovej skupine, na ktorú Markíza a Joj predávajú reklamu.

Priemerný podiel na trhu 1. série Mamy na prenájom v obchodnej cieľovke dosiahol úroveň takmer 29 %, pričom seriál svoje rekordy prepisoval až v druhej polovici sezóny, kedy začal častejšie vyskakovať nad 30 %. Jojka sa so svojou kuchárskou reality šou Bez servítky vo väčšine jari hýbala na podieloch okolo 22 % a napriek strate líderskej pozície, ktorú dosiahla v roku 2022, sa udržala na značných staničných nadpriemeroch.

Mama na prenájom potvrdzuje očakávania a ako portál Mediaboom.sk už v júni informoval, svoju 2. sériu odštartuje od pondelka 4. septembra o 17:55.

Vysielať sa bude opäť denne od pondelka do piatka – a to aj počas sviatkov.

Jojke sa v tejto sezóne podarí predbehnúť konkurenciu a svoju podvečernú reláciu vrátiť skôr.

Nová séria reality šou Bez servítky, ktorú čaká v poradí už šiesta televízna sezóna, odštartuje premiérové časti o týždeň skôr, a teda ešte koncom tohto mesiaca v pondelok 28. augusta o 17:50.

Na jeseň budú Mama na prenájom aj Bez servítky čeliť novej konkurencii.

So zmenou v podvečernom vysielaní po prepadáku Traf to! prichádza RTVS, ktorá na Jednotke predstaví novú dennú súťažnú šou Všade dobre, doma naj. Jej veľký prehľad aj s pravidlami sme priniesli v tomto článku.

Eva poštve Luciu proti Martinovi

Poznáme už viacero detailov, ako odštartuje dej nových častí.

Markíza v 2. sérii Mamy na prenájom sľubuje zásadné dejové zvraty, pričom prvé naznačila už na samotnom konci jari.

Po piatich mesiacoch vysielania sa diváci seriálu po prvýkrát stretli so skutočnou Hankinou mamou. Na scéne sa objavila pravá Lucia (Monika Horváthová), ktorá sa po opustení Hanky (Larisa Mižigar) vracia do života jej bývalej rodiny.

Príchod biologickej matky Hanky poriadne zatrasie životom u Tomanovcov.

Kým Martin (Adam Bardy) a Naďa (Martina Zábranská) už plánovali spoločnú svadbu, idylku im narušila Eva (Kristína Kanátová). Do Martina je dlho zamilovaná a nechce pripustiť, že skončí s inou. Na prekazenie svadby si zvolila ten najefektívnejší spôsob, keď práve ona Lucii prezradila, že Naďa jej ukradla identitu.

Lucia sa pritom vrátila pre to, aby sa s Martinom rozviedla. Po odhalení nových okolností však o rozvode nebude chcieť ani počuť!

Martin sa nakoniec prizná Edovi (Vladimír Kobielsky), že sa s Luciou nikdy nerozviedli. Eva v rovnakom čase stupňuje svoje intrigy a snaží sa stále viac poštvať Luciu proti Martinovi.

Dozvie sa Hanka pravdu?

Medzi Luciou a Naďou to začína iskriť.

Kým Martin túži iba po jednom – aby sa v jeho nič nezmenilo a konečne sa rozviesť s Luciou, Hankina pravá mama jeho predstavy ignoruje. Správa sa nepredvídateľne a stále hlasnejšie sa dožaduje kontaktu so svojou dcérou.

Naďa napokon povolí a bude súhlasiť, aby Lucia s Hankou strávili spoločné popoludnie…

Martinovi situácia prerastá cez hlavu a situácia sa komplikuje aj v škole. K Hanke sa hlásia dve mamy Lucie a Hankinej učiteľke bude musieť dôveryhodne vysvetliť, ako to s jej „mamami“ vlastne je.

Lucia medzitým chce, aby hra na prenajatú mamu skončila!

Martin sa síce snaží iba uchrániť Hanku od ďalšieho utrpenia a zmätenia, na Luciinu stranu sa postaví aj sklamaný Edo. Chce, aby sa Hanka dozvedela skutočnú pravdu!

Skúška medzi Edom a Beátou

Najemotívnejšou časťou jarného finále bola utajovaná Edova svadba.

Beáte (Kamila Heribanová) vyšlo prekvapenie dokonale, keď ženích o nej ani len netušil a zažil jeden z najkrajších dní svojho života.

Svadba bola divácky o to emotívnejšia, že jej ústrednou postavou bola práve Kamila Heribanová, ktorá finálovú epizódu Mamy na prenájom nakrútila ešte pred nečakanou smrťou manžela Daniela Heribana. Herečka sa na istý čas z nakrúcania stiahla, v 2. sérii však nebude chýbať. Na natáčanie sa vrátila počas júna.

Edo a Beáta sa pripravujú na príchod nového člena do rodiny.

Šťastní mladomanželia sa stanú rodičmi a hľadajú pre nového potomka vhodné meno.

Rušné dianie u Tomanovcov však zasiahne aj do ich životov. Ich vzťah a sľub „v dobrom aj v zlom“ tak čakajú prvé skúšky.

Zuzana povie pravdu

Na pozadí svadby Eda a Beáty sa odohralo viacero dramatických udalostí.

Okrem návratu Lucie svadobnú veselicu náhle prerušilo odpadnutie Zuzany (Gabriela Dzuriková), ktorá svojho manžela Dušana (Maroš Kramár) aj ostatných presviedča, že šlo len o krátku nevoľnosť. Pravda je ale oveľa vážnejšia.

Zuzana bola niekoľko rokov liečená na rakovinu prsníka. Aj keď sa jej stav zlepšoval, po čase sa jej diagnóza vrátila. Chemoterapiu však v minulosti znášala natoľko zle, že liečbu už tentokrát podstúpiť nechce. S chorobou sa rozhodla nebojovať a prežiť posledné chvíle šťastne v kruhu svojej rodiny. Bez toho, aby jej povedala pravdu.

Dlho ju však neutají.

Lenka (Diana Ristová) tuší, že so Zuzanou sa niečo deje a od Borisa (Erik Žibek) chce na rovinu vedieť, aká je v skutočnosti pravda. Práve Boris pozná Zuzanine tajomstvo, no na jej prianie sľúbil, že ho udrží v tajnosti.

Medzi Borisom a Lenkou to začína škrípať.

Borisove tajnosti si Lenka vyloží ako neveru a upodozrieva ho, že ju podvádza. On z nej ostane poriadne sklamaný…

Zuzana sa napokon rozhodne povedať deťom pravdu!

Rodinou Vernerovcov správa zatrasie.

Po rokoch opäť zjednotení sa budú snažiť zahojiť staré rany, a to nielen v súvislosti s chorobou Zuzany a jej liečbou, ale aj s minulosťou, ktorá ich kedysi nešetrila a rozdelila.

Medzitým sa v nemocnici a reštaurácii odohrávajú udalosti, ktoré budú mať vplyv na osudy hlavných postav…

Foto: Markíza

Zdroje dát: oficiálne dáta zdroj PMT/KANTAR SLOVAKIA, tlačové správy TV Markíza, JOJ, RTVS, teletext, portály Stratégie.sk, Mediálne.sk, Aktuality.sk, Facebook, Instagram
Vysvetlivky: obchodná (komerčná) cieľovka, mladí diváci – obchodná cieľová skupina divákov vo veku 12-54 rokov, spravidla uvádzaný rating v percentách (%) a podiel na trhu v %; celkové publikum – všeobecná trhová sledovanosť divákov vo veku 12+, uvádzaný počet divákov v tisícoch a prípadne podiel na trhu v %
*od jesene 2014 je do údajov sledovanosti započítavaná aj oneskorená sledovanosť, od januára 2017 aj „hostia“

Čítať viac...
Nahor