Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Zdroj: Markíza

Pikošky

Mama na prenájom skončila emotívnym finále: Všetko, čo chcete vedieť o novej sérii!

Tvorcovia si na záver prvej sezóny denného seriálu odložili viaceré dejové tromfy, rozmotajú ich v novej sérii. Kedy odštartuje 2. séria a čo na divákov čaká?

Úspešný nástupca seriálových Oteckov sa pre túto sezónu skončil.

Markíze túto jar vyšla každá zo seriálových noviniek, keď sa jej popri dobovom seriáli Dunaj, k vašim službám a dramatickému Klamstvu uchytila aj denná rodinná séria Mama na prenájom.

Koľko si našla pravidelných divákov?

Už po prvých januárových týždňoch si vybudovala stabilnú divácku základňu.

Mama na prenájom si mohla nájsť približne pol milióna pravidelných divákov, ktorí seriál sledovali na televíznej obrazovke v premiérach či prostredníctvom spätného vysielania, internetu a repríz.

Seriál sa väčšinu týždňov pohyboval v univerzálnej cieľovej skupine, vyjadrujúcej všeobecnú popularitu programov, okolo 400-tisícovej úrovne. Ide o vysielanie premiérových častí v televízii, kde sa však započítava nielen živé sledovanie programu ale aj spätné pozretie s nanajvýš 3-dňovým oneskorením.

Zároveň si 20 až 50-tisíc divákov spravidla zapínalo sobotné reprízy na Doma.

Ďalších fanúšikov mala Mama na prenájom na platenej videoplatforme Voyo, ale aj prostredníctvom webu markíza.sk. Sledovanosť živého vysielania na internete, počet prehratí na Voyo a ani na webe však Markíza nezverejňuje.

 


Markíza už nakrúca nové časti Dunaja! Koleník potvrdil najočakávanejšiu správu tretej sérieČítajte →

Dojímavé finále a témy novej série

Mama na prenájom vyvrcholila emotívnou aj dramatickou poslednou časťou.

Najemotívnejšou bola utajovaná Edova svadba, o ktorej ženích ani len netušil. Beáte (Kamila Heribanová) vyšlo prekvapenie dokonale a Edo (Vladimír Kobielsky) zažil jeden z najkrajších dní svojho života.

Svadba bola o to emotívnejšia, že jej ústrednou postavou bola práve Kamila Heribanová.

Finálovú epizódu Mamy na prenájom nakrútila ešte pred nečakanou smrťou manžela Daniela Heribana, po ktorej sa zo seriálového nakrúcania stiahla. Markíza už v tom čase nakrúcala novú sériu, z ktorej by sa tak mala postava Beáty na istý čas vytratiť.

Na pozadí svadby sa odohralo niekoľko dramatických udalostí.

Svadobnú veselicu náhle prerušilo odpadnutie Zuzany (Gabriela Dzuriková), ktorá svojho manžela Dušana (Maroš Kramár) aj ostatných presviedča, že šlo len o krátku nevoľnosť.

Pravda je oveľa vážnejšia.

Zuzana bola niekoľko rokov liečená na rakovinu prsníka. Aj keď sa jej stav zlepšoval, po čase sa jej diagnóza vrátila. Chemoterapiu však v minulosti znášala natoľko zle, že liečbu už tentokrát podstúpiť nechce.

S chorobou sa rozhodla nebojovať a prežiť posledné chvíle šťastne v kruhu svojej rodiny. Pravdu o jej stave síce blízkym povedať nechce, no Zuzana ju dlho neutají.

Po piatich mesiacoch vysielania sa diváci Mamy na prenájom po prvýkrát stretli so skutočnou Hankinou mamou.

Na scéne sa objavila pravá Lucia (Monika Horváthová), ktorá sa po opustení Hanky (Larisa Mižigar) vracia do života jej bývalej rodiny. Kým pôvodne sa však chcela s Martinom (Adam Bardy) iba rozviesť, nové informácie zmenili jej rozhodnutie.

Eva (Kristína Kanátová) sa rozhodla prekaziť plánovanú svadbu Martina a Nadi (Martina Zábranská) a zvolila si ten najefektívnejší spôsob. Lucii prezradila, že Naďa jej ukradla identitu.

Lucia sa objavila v Martinovom dome, aby mu oznámila, že rozvod nebude. Po prvýkrát sa stretáva s Naďou, ktorej sen o spojení života s Martinom sa rúca.

V novej sérii bude Lucia konfrontovaná s dôvodmi, prečo si Naďa osvojila jej identitu a prečo Hanku opustila. Malé dievča ani netuší, že pred ňou stojí jej skutočná matka a Lucia bude stáť pred otázkou – uprednostní seba pred citmi vlastného dieťaťa, ktorému už raz ublížila?

Kedy odštartuje 2. séria

Markíza už nové časti Mamy na prenájom nakrúca.

Denný seriál nasadzuje na obrazovky v totožnom režime ako predtým roky vysielaných Oteckov, a tak ho pre jarnú sezónu ukončila ešte v prvej polovici júna. Odteraz bude podvečery vypĺňať Rodinnými prípadmi. Ponúkať ich bude približne tri mesiace až do konca letných prázdnin.

Denný seriál vráti s novou 2. sériou v septembri.

Markíza by podľa prvých informácií mohla s návratom Mamy na prenájom na obrazovky predbežne počítať od pondelka 4. septembra o 17:55.

Aj jesenná druhá séria bude vysielaná v klasickom režime od pondelka do piatka.

 


Nemocnica pred jeseňou s veľkými posilami: Do seriálu mieria hviezdne herecké mená!Čítajte →

Bude Mama na prenájom nekonečná?

Klasickou otázkou intenzívnejšie nasadzovaných seriálov je, či ich budú vo vysielaní až dovtedy, kým neprídu o divákov.

Typickým príkladom umelo naťahovaného seriálu bolo napríklad Búrlivé víno, ktorého tvorcovia už v začiatkoch avizovali, že ho koncipujú s uzavretým dejom, nakoniec ho Markíza natiahla až na 9 sérií.

Panelák, ktorý bol, naopak, plánovaný s otvoreným dejom, sa dožil až 16 sérií a dodnes je slovenským seriálovým rekordérom.

Mama na prenájom, podobne ako predchádzajúci Oteckovia, vychádza zo zahraničného originálu, ktorý mal svoj úvod a koniec. Oba seriálové námety boli však už pôvodne telenovelami.

Markíza sa ale pri Oteckoch aj aktuálnej Mame na prenájom inšpiruje originálom len na začiatku.

Na denných seriáloch pracuje skupina slovenských scenáristov, ktorá postupne preberá dejové opraty a píše linky podľa potreby slovenského vysielania.

Originálna predloha k Mame na prenájom, turecká telenovela Benim Tatlı Yalanım sa napríklad dočkala iba 28 častí. Na Slovensku by boli tieto dvojhodinové turecké diely rozdelené na takmer 90 epizód v našej kratšej stopáži.

Mama na prenájom sa tak už teraz vysielala dlhšie, než by mala originálna turecká telenovela.

Prvá séria na Slovensku dostala celkovo 109 epizód, pričom sa dá očakávať, že na jeseň pribudne ďalších približne 70 častí.

 

Čítať viac...
Nahor