Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Zdroj: TV JOJ

Pikošky

Jojka vracia najsilnejší seriál minulej sezóny: Veľký prehľad deja 3. série Nemocnice!

Joj sa minulý rok vydarilo nasadenie jej vôbec prvého seriálu z nemocničného prostredia, s novinkou Nemocnica sa dostala na čelo jesennej seriálovej sledovanosti. Na jar netradične uvádza už jej 3. sériu.

Po necelých dvoch mesiacoch sa do televíznej štruktúry vracia najsledovanejšia novinka minulého roka.

Tú sa podarilo tentokrát uviesť Joj, ktorá na konci leta štartovala svoj historicky vôbec prvý seriál z lekárskeho prostredia Nemocnica.

Seriálu sa darilo od prvej časti, pričom s jednou výnimkou pravidelne dominoval sledovanosti ako líder na trhu v komerčnej cieľovke, pričom s pribúdajúcimi časťami ešte rástol. Viac v druhej polovici článku.

V druhej sezóne už tretia séria

Joj minulú jeseň vysielala Nemocnicu intenzívnejšie, než mohli byť pôvodné plány tvorcov.

Spoločne totiž vlani naraz odvysielala prvú aj druhú sériu seriálovej novinky, a tak na štarte svojej druhej sezóny ponúkne Nemocnica už svoju tretiu sériu.

Podobná situácia však nastala už v prípade predošlého seriálu Nový život, ktorý sa na jar 2020 taktiež plynule prehupol do vysielania druhej série, ktorú však zastavila pandémia.

Televízia vracia nemocničný seriál do svojich pravidelných vysielacích okien, Nemocnica sa vráti už od dnes, 18. januára. na utorňajšie a štvrtkové večery.

Konkurenciu jej tentokrát bude robiť v utorky reality šou Markízy Survivor a vo štvrtky v začiatku sezóny Chart Show na obrazovke lídra, či od februára zábavný kvíz Čo ja viem na Jednotke.

 


Nemocnica sa vrátila v plnej sile, prevalcovala štart Survivora! Predbehla aj konkurenčný hitČítajte →

Prehľad deja 3. série Nemocnice

Nad všetkými príbehmi z urgentného príjmu seriálovej Nemocnice vládne jedno takmer lekárske, ale i ľudské poznanie:  Ak nejde o život, nejde o nič.

Nový muž v Nemocnici svätého Martina, šarmantný primár chirurgie Filip Balog (Alexander Bárta), rovná sa nová rozbuška. Rebeka Vargová (Nela Pocisková) po dlhom čase konečne nachádza samú seba a začína si užívať život. Po Adamovom odchode bola zosypaná. Namotala sa na Filipa Baloga, ale napokon si uvedomila, že to bola iba náplasť na bolesť. Keď sa už zdá, že Rebeka je dosť silná, vracia sa Adam, ktorý si chce spomenúť, kým bol.

Zuza Maxová (Zuzana Kanócz) je ako primárka urgentu spokojná s tým, že city sú definitívne mimo jej odbor. Veštica jej však vyveštila dvojičky… Roman Varga (Richard Autner) zažije najťažší okamih vo svojom živote. Ale prežije! A dokonca vďaka tomu nájde aj lásku – ženu, ktorú si doteraz v osadenstve nemocnice nevšímal, hoci ju mal pod nosom.

Medzi lekármi z urgentného príjmu Rebekou, Balogom, Romanom a Zuzou vzniká vzájomné kamarátstvo.

Vilma Hauptmannová (Petra Vajdová) zažije najväčší šok svojho života. Do cesty sa jej postaví mladé dievča, ktoré Vilme pripomenie obrovskú chybu z jej minulosti, na ktoré chcela zabudnúť. Stane sa vďaka tomu Vilma lepším človekom a lepšou doktorkou? Posunie ju tá skúsenosť k niečomu novému?

Erik Polák (Kamil Mikulčík) konečne dobyje anesteziologičku Denisu (Eva Mores). Sú spolu a zdá sa, že im už nič nestojí v ceste. Lenže jeho túžbu po rodinnom živote narúšajú jeho neustále psychické problémy a nekonečné dlhy. Nájde precitlivená Denisa po boku Erika konečne pokoj, alebo sa stane pravý opak a jej život sa dostane do nových turbulencií?

Riaditeľ Hauptmann (Marek Majeský) prežíva stres z veku a k päťdesiatke dostane nečakaný darček od dvoch žien. Trojica lekárov seniorov Čierny (František Kovár), Srnčík (Juraj Ďurdiak) a Hrdlička (Emil Horváth) sa lúčia so svojou femme fatale – Oľgou Richardovou (Jana Oľhová).

Internista Mišiak (Juraj Hrčka) a sestrička Mia (Kristína Kanátová) sa milujú, ale ich láska je neustále ohrozovaná Mišiakovou žiarlivosťou. Mia dá Mišiakovi ultimátum – buď bude chodiť na terapiu, alebo končia…

Na oddelenie postupne prichádza nový vietor, syn anestéziológa Johnnyho (Gregor Hološka), Dárius, ktorý rozmetá srdcia sestričiek ako ľadová triešť. Dáriusovo srdce má však vyššie ambície. Na to sa však bude musieť aj on prekonať a spraviť so svojím životom niečo zásadné.

Nová séria sľubuje aj návrat novej mladej lekárky Gréty, ktorá je hĺbavá, uvažujúca, nesmierne éterická a vzbudí v usadenej nemocnici rozruch. Grétu však vzťahy nezaujímajú. Vzťahy ale zaujímajú Grétu. Karty sú rozdané.

Zdroj: TV JOJ

 


Veľký seriálový útok Markízy: Chystá nové sitkomy, krimi ťahák aj nasledovníka Hornej Dolnej!Čítajte →

Minulú jeseň dominovala

Novinka sa usadila v utorňajšom a štvrtkovom prime-time od prvej časti ako líder na trhu, ktorého minulú jeseň dokázal v komerčnej cieľovke z toho miesta zosadiť len futbalový zápas zo začiatku septembra, práve proti ktorému dosiahla Nemocnica najslabšie čísla sezóny.

Od prvých týždňov vysielania Nemocnica dosahovala ratingovú úroveň okolo 8 %, čím aj dvojnásobne predčila svojho predchodcu, tretiu sériu Nového života, vysielanú na jar 2021. V celkovom publiku spravidla prekračovala úroveň pol milióna divákov.

Najväčší úspech zažil lekársky seriál v druhej polovici svojho sezónneho vysielania.

Na prelome októbra a novembra začala Nemocnica vystreľovať nad úroveň 9 ratingov, pričom Joj ju dočasne strojila s vysielaním aj v stredajšom prime-time. Vykrývala tak prepadák v podobe Domu snov, ktorý presúvala do druhého večerného pásma.

Nemocnica zároveň vyrástla v období, keď Markíza vytasila svoj jesenný ťahák Tvoja mini tvár znie povedome, ktorý však rovnako zaostal za očakávaniami aj úspechom jarného detského špeciálu. Už po dvoch častiach v prime-time skončil.

Vôbec najvyššiu sledovanosť dosiahla Nemocnica na jeseň vo štvrtok 2. decembra, kedy zlomila šesťstotisícovú hranicu s celkovo 617-tisíc divákmi. Seriálu sa podarilo prepracovať do pozície najsledovanejšieho seriálu na Slovensku, keď v celkových číslach už od štartu predbiehala aj Pána profesora. Ten sa udržal v čele seriálovej sledovanosti v komerčnej cieľovke vďaka ratingom na úrovni 9 – 11 %.

Nemocnica sa zároveň stala prvým konkurentom, ktorý dokázal vyzvať do vlaňajška úspešný seriál Markízy Sestričky.

Novinka Joj ich v tohtoročnej štvrtej sérii porazila v každej epizóde, pričom Sestričky padli na podpriemerné výkony okolo 5 – 6 ratingov a podielov okolo 16 – 18 %. Podobne na tom bola aj štvrtková Horná Dolná, ktorá taktiež zažila svoju najslabšiu sezónu vôbec, hýbala sa v okolí 5,5 – 6,5 ratingov s podielmi okolo 17 – 18 %.

Čítať viac...
Nahor