Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Zdroj: TV JOJ

Sledovanosť

Nemocnica sa vrátila v plnej sile, prevalcovala štart Survivora! Predbehla aj konkurenčný hit

Nemocnica udržala pri návrate po zimnej prestávke pozíciu najsledovanejšieho seriálu, v počte divákov predbehla aj pondelňajší hit Druhá šanca.

Slovenským seriálom sa túto jar darí.

Úspešným vysielaním sa môžu na začiatku roka pochváliť všetky tri najväčšie televízie, keď RTVS ešte posilnil oproti rekordnému štartu seriál Priznanie, Markíza našla nový seriálový hit v podobe Druhej šance, vyšiel jej aj nástup novinky Šťastní vs. Šťastní a Joj zas drží nadpriemerné publikum so svojou dennou novinkou Hranica.

Televízna dvojka zároveň aktuálne na obrazovky vrátila vlaňajšiu najúspešnejšiu televíznu novinku Nemocnica, s ktorou v spojení s Hranicou môže zažiť najúspešnejšiu sezónu ostatných rokov.

Nemocnica počas zimnej prestávky zo svojej sily nič nestratila, keď sa vrátila tam, kde začiatkom decembra minulého roka uzavrela svoje vysielanie.

Seriálová Nemocnica odštartovala 3. sériu na ratingu 9,2 % s podielom 24,7 % v komerčnej cieľovke, pričom celkovo si ju pozrelo 588-tisíc divákov.

Podarilo sa jej tak nadviazať na výkony, ku ktorým rástla v druhej polovici minulej sezóny, kedy sa približovala hranici 600-tisíc divákov, ktorú pri rekorde aj prekročila, zároveň sa v komerčnej cieľovke začala vyťahovať nad hranicu 9 ratingov. Viac na konci článku.

 


Jojka vracia najsilnejší seriál minulej sezóny: Veľký prehľad deja 3. série Nemocnice!Čítajte →

Tesne pred Druhou šancou

Nemocnica zároveň pri svojom návrate udržala pozíciu najsledovanejšieho seriálu.

Vlani na jeseň sa jej to podarilo prekonaním celkového počtu divákov dovtedy najsilnejšieho Pána profesora, ktorý si udržal dominanciu v komerčnej cieľovke.

V tej aktuálne neohrozene vedie po tohtotýždňovom výstrele pondelňajšia novinka Markízy Druhá šanca, ktorá s druhým dielom dosiahla rating 11,1 %.

V celkovom publiku sa aj pred nový hit Markízy dostala Nemocnica so spomínanými 588-tisíc divákmi, Druhú šancu tento pondelok sledovalo 577-tisíc divákov.

 


Markíze sa črtá prepadák: Veľkolepý Survivor nezabral, odštartoval horšie ako Ostrov!Čítajte →

Nemocnici sa pri svojom návrate podarilo zároveň prevalcovať konkurenčnú novinku Markízy, reality šou Survivor, ktorú definitívne spustila po odkladanom štarte.

Survivor neuspel so štartom novej federálnej verzie pri ratingu 5,4 % a celkovo 230-tisíc divákoch. Pri nástupe dokonca zaostal za predošlou neúspešnou verziou Ostrov, ktorá skončila tvrdým fiaskom. Viac v tomto článku.

Vrátila sa tam, kde skončila

Nemocnica sa ako novinka jesene 2021 sausadila v utorňajšom a štvrtkovom prime-time od prvej časti ako líder na trhu, ktorého minulú jeseň dokázal v komerčnej cieľovke z toho miesta zosadiť len futbalový zápas zo začiatku septembra, práve proti ktorému dosiahla Nemocnica najslabšie čísla sezóny.

Od prvých týždňov vysielania Nemocnica dosahovala ratingovú úroveň okolo 8 %, čím aj dvojnásobne predčila svojho predchodcu, tretiu sériu Nového života, vysielanú na jar 2021. V celkovom publiku spravidla prekračovala úroveň pol milióna divákov.

Najväčší úspech zažil lekársky seriál v druhej polovici svojho sezónneho vysielania.

Na prelome októbra a novembra začala Nemocnica vystreľovať nad úroveň 9 ratingov, pričom Joj ju dočasne strojila s vysielaním aj v stredajšom prime-time. Vykrývala tak prepadák v podobe Domu snov, ktorý presúvala do druhého večerného pásma.

Nemocnica zároveň vyrástla v období, keď Markíza vytasila svoj jesenný ťahák Tvoja mini tvár znie povedome, ktorý však rovnako zaostal za očakávaniami aj úspechom jarného detského špeciálu. Už po dvoch častiach v prime-time skončil.

Vôbec najvyššiu sledovanosť dosiahla Nemocnica na jeseň vo štvrtok 2. decembra, kedy zlomila šesťstotisícovú hranicu s celkovo 617-tisíc divákmi. Seriálu sa podarilo prepracovať do pozície najsledovanejšieho seriálu na Slovensku, keď v celkových číslach už od štartu predbiehala aj Pána profesora. Ten sa udržal v čele seriálovej sledovanosti v komerčnej cieľovke vďaka ratingom na úrovni 9 – 11 %.

Nemocnica sa zároveň stala prvým konkurentom, ktorý dokázal vyzvať do vlaňajška úspešný seriál Markízy Sestričky.

Novinka Joj ich v tohtoročnej štvrtej sérii porazila v každej epizóde, pričom Sestričky padli na podpriemerné výkony okolo 5 – 6 ratingov a podielov okolo 16 – 18 %. Podobne na tom bola aj štvrtková Horná Dolná, ktorá taktiež zažila svoju najslabšiu sezónu vôbec, hýbala sa v okolí 5,5 – 6,5 ratingov s podielmi okolo 17 – 18 %.

Zdroje dát: oficiálne dáta zdroj PMT/KANTAR SLOVAKIA, tlačové správy TV Markíza, JOJ, RTVS, teletext, portály Stratégie.sk, Mediálne.sk, Aktuality.sk, Facebook, Instagram
Vysvetlivky: komerčná cieľovka, mladí diváci – obchodná cieľová skupina divákov vo veku 12-54 rokov, spravidla uvádzaný rating v percentách (%) a podiel na trhu v %; celkové publikum – všeobecná trhová sledovanosť divákov vo veku 12+, uvádzaný počet divákov v tisícoch a prípadne podiel na trhu v %
*od jesene 2014 je do údajov sledovanosti započítavaná aj oneskorená sledovanosť, od januára 2017 aj „hostia“

Čítať viac...
Nahor