Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Joj večerný denný seriál zafungoval: Nový život potvrdí nové časti, pokračovať bude celú jar!

Televízia pôvodne plánovala uviesť štyridsať epizód, po úspechu bude plynule pokračovať s ďalšími.

Joj sa jarná stávka na nový intenzívny večerný seriál vyplatila. Popri aktuálnom trende krátkych seriálov a minisérii vytiahla televízna dvojka skraja januára po dlhšom čase opäť takmer dennú novinku, ktorú nasadila na utorňajšie až štvrtkové večery.

Rodinný seriál Nový život vysielaný trikrát do týždňa priniesol Joj vo všetky spomínané dni oproti minulému roku v priemere zlepšenie výkonov. Nateraz sa Novému životu darí priemerne dosahovať výkony na úrovni 7 – 8 ratingov v komerčnej cieľovke pri celkovo 420 až 460-tisíc divákoch.

Televíziu môžu tešiť najmä zväčšia zastabilizované výkony v strede týždňa. Vlani najmä v utorky vystriedala hneď niekoľko programov od prepadáku Reštart, cez krátkodobé vytiahnutie Nikto nie je dokonalý po tretiu sériu Prázdnin. Na jeseň to zas bola len dočasne šou Česko Slovensko má talent, miniséria Trhlina a neskôr posledná tretia séria Za sklom. V stredy Joj vysielala so značne slabšími výkonmi, než Nový život, seriál Som mama, na jeseň zas seriál Delukse. Štvrtky zväčša patrili Inkognitu, ktoré ale spravidla nestačilo na svoje výkony z pondelka a v konkurencii Hornej Dolnej bolo taktiež pod úrovňou Nového života.

Joj pred štartom Nového života avizovala výrobu 40 epizód večerného seriálu. Dlhodobo bolo otázne, aká by bola jeho budúcnosť, keď sa skloňovalo aj jeho možné pokračovanie.

Televízia už aj podľa potvrdených informácií bude s Novým životom pokračovať aj po odvysielaní pôvodných plánovaných epizód. Scenáristická zostava Petra Kolečka a Danice Hričovej s jej tímom sa mala s Joj dohodnúť na príprave ďalších častí, čím bude Nový život plynule vo vysielaní pokračovať.

Podľa našich informácií by Nový život mohol vyplniť svoje večerné sloty rovno celú jar. Televízia sa aktuálne pustila do vysielania tretej desiatky pripravených častí, vzniknúť by tak mohlo približne ďalších 40 epizód v prípade vysielania do konca júna.

Denné seriály vo vysielaní televízií zažívajú už tretí rok renesanciu. Po veľkom úspechu Paneláku a neskôr Búrlivého vína sa ich výroba na Slovensku rozbehla naplno, až začala vyhasínať odvysielaním prepadáku Kukučka na Markíze uzavreli jednu svoju éru rovnakým prepadákom Vlci na Joj.

Markíza však po čase predsa len skúsila staviť na nový denný seriál, ktorý vystavala inšpiráciou v konkurenčnom Paneláku postavenom na odľahčenejšom deji, než na drámach, ktoré dominovali predošlým denným sériám Markízy. Tá si tak našla seriál zo zahraničia a na základe licencie argentínskej telenovely Señores Papis rozbehla seriál Oteckovia, ktorý sa stal jej novým fenoménom. Jasný úspech si podvečer drží od roku 2018 doteraz. Joj na intenzívnejší seriál nabrala opäť odvahu od tohto roka, pričom aj jej sa stávka na Nový život, paradoxne taktiež neraz inšpirovaný aj Panelákom, vyplatila.

Čítať viac...
Nahor