Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Televízia

Joj staví na Silvestra na víťaznú istotu: Tri roky po sebe dominovala, teraz chce vystreliť konkurencia!

V posledných troch rokoch sa silvestrovský večer zmenil len na súboj Joj a RTVS, ani na záver tohto roka by tomu nemalo byť inak.

Od roku 2017, kedy Markíza prešla od veľkých silvestrovských programov a špeciálov v posledný deň roka k vysielaniu reprízových komédií, sa divácka pozornosť na Silvestra sústredila iba na hlavné stanice Joj a RTVS.

Ich silvestrovský program v priebehu posledných troch rokov viackrát prinášal rekordy sledovanosti, a to nielen v rámci samotného Silvestra, ale aj historických výkonov samotných programov. Prehľad rekordov nájdete na konci článku.

Tento rok tomu nebude inak, a to napriek tomu, že Markíza definitívne upustí od repríz českých komédií a vráti sa k vlastnej tvorbe. Ako sme vás však už ako prví informovali, televízia avizuje iba reprízové či zostrihové diely svojich programov, ktoré jej sledovanosť oproti prepadákom s komédiami navýšia, no ambície bojovať o víťazstvo nemajú.

Najatraktívnejší silvestrovský program tak aj tento rok ponúknu Joj a Jednotka. Komerčná televízna dvojka plánuje tento rok staviť na osvedčenú dvojicu, keď tretí rok po sebe prinesie premiérový silvestrovský špeciál Inkognita a druhú polovicu večera už po štvrtýkrát v rade vyplní zostrihom zo šou Všetko, čo mám rád.

Odkedy pritom Markíza vytiahla do silvestrovského prime-time miesto vlastnej zábavy komédie, Joj na Silvestra vedie. Posledný deň roka ovládla najväčším počtom divákov pri svojich programoch tri roky po sebe či už tesným alebo dominantným vedením aj voči RTVS.

Silvestrovský program Joj
11:10 Deväť životov pána Fúzika
12:45 Jeho foter, to je lotor!
15:00 Inkognito
16:50 Silvestrovské Nikto nie je dokonalý
20:30 Silvestrovské Inkognito
22:30 Všetko, čo mám rád – Silvester
00:00 Inkognito – polnočný prípitok
00:05 Všetko, čo mám rád – Silvester

Ako Joj s Jednotkou prepisovali rekordy

Joj najväčšiu sledovanosť so svojím Silvestrom dosahovala v rokoch 2017 a 2018, kedy dva roky po sebe zlomila silvestrovské rekordy.

V roku 2017 rekord dosiahol špeciál Nikto nie je dokonalý, s ktorým zábavný relácia dosiahla najvyšší výkon v histórii v rámci svojho vysielania na obrazovke Joj aj predtým Jednotky. V komerčnej cieľovke vyskočil silvestrovský diel na rating 12,1 %, celkovo si ho pozrelo 684-tisíc divákov. Hitom večera v roku 2017 sa však stal zostrih Všetko, čo mám rád s rekordným počtom 754-tisíc divákov.

O rok neskôr v 2018 zas svoj dovtedajší rekord dosiahlo Inkognito, ktoré prevalcovalo všetky programy až s 805-tisíc divákmi. Viac divákov Inkognito sledovalo už len pri narodeninovom vydaní o necelý rok neskôr, kedy bola tajným hosťom prezidentka Zuzana Čaputová.

Rekordy popri odovzdanej Markíze lámala aj RTVS. V 2017 historicky najvyššiu sledovanosť v komerčnej cieľovke dosiahla šou Milujem Slovensko, ktorá vtedy uhrala totožný rating ako Nikto nie je dokonalý 12,1 %. Celkovo bola o niečo nižšie so 645-tisíc divákmi. Rekord v celkovom publiku (12+) datuje Milujem Slovensko ešte o vyše rok dozadu v rámci svojej najsilnejšej sezóny na jeseň 2016. Vtedy naberalo divákov až na rekordných 670-tisíc.

Jednotka zaznamenala rekord vďaka Markíze aj vlani na Silvestra 2019. V druhej polovici večera, kedy už Markíza vysielala len komédiu Babovřesky 3 s podielom okolo 10 % v komerčnej cieľovke, sa vyšvihla talkshow Neskoro večer, ktorá vystrelila na svoj pretrvávajúci rekord s 591-tisíc divákmi. Predošlé Milujem Slovensko pritom sledovalo 430-tisíc divákov. U mladej cieľovky zaznamenalo Neskoro večer do polnoci dokonca tesne najvyšší rating z večernej zábavy s 10,5 % a podielom 24,7 %. Ratingovo talkshow s minimálnym rozdielom stíhalo Všetko, čo mám rád aj Inkognito, v celkovom publiku viedli oba programy Joj so 615, resp. 635-tisíc divákmi v prípade Inkognita, ktoré silvestrovský večer vyhralo.

Čítať viac...
Nahor