Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Silvester 2018: Joj lámala historické maximá, Inkognito trhlo rekord! Markíza s najväčším fiaskom v histórii

Joj druhý rok po sebe silvestrovský večer vyšiel, tentoraz jej už nestačila ani Jednotka.

Silvester tento rok ovládla Joj. Kým vlani ešte po 20:30 súperili vyrovnane vedľa seba Nikto nie je dokonalý s Milujem Slovensko, tohtoročný posledný večer v najsledovanejšou čase výrazne odskočila Joj. Tá tentokrát ponúkla Silvestrovské Inkognito, ktoré malo vystreliť na rating až 13,4 % s podielom 30,5 %. Pre reláciu ide o absolútny rekord v novodobej histórii od návratu na jar 2015. Joj sa však podarilo ovládnuť čas po 20:30 úplne, keď spoločne s menšími stanicami prekonala 40% podiel na trhu. Černí baróni jej na Plus prekročili 7 % a reprízové silvestrovské Česko Slovensko má talent na Wau uhralo 3,5 %.

Jednotka ponúkla už tradične o 20:30 silvestrovské Milujem Slovensko, ktoré však zaznamenalo presne opačný trend ako na konci predošlého roka. Kým na záver roka 2017 trhlo vôbec svoj rekord od štartu s ratingom 12,1 %, teraz spadlo na vôbec najslabšie silvestrovské čísla ratingom 7,4 % a podielom 16,8 %. Po iné roky sa až na jednu výnimku s ratingom okolo deväť percent hýbalo minimálne okolo desiatky.

Absolútny prepadák zaznamenala Markíza, ktorá nakoniec zostala pri pôvodnom programe a miesto narýchlo plánovanej silvestrovskej Chart Show odvysielala reprízové komédie. Dopadla s nimi ešte horšie ako pred rokom, Kameňák 4 od 20:30 vybuchol ratingom pod 5 % a podielom 11 %. Ešte horšie na tom boli nasledovné Babovřesky 2, ktoré uhrali iba približne 4 ratingy s podielom necelých 10 %.

Joj ovládla celý silvestrovský deň, keď aj s nasledovným programom bola silnejšia ako ostatné programy. Zostrih Všetko, čo mám rád tento rok atakoval rating 10 %, čo znamenalo podiel cez 23 %, šou však stúpla od polnoci, kedy ponúkla premiérovú novoročnú zábavu s ratingom 10,5 % a podielom vyše 29 %. Zlaté časy od 22:30 na Jednotke dosiahli dokonca lepší výkon ako predošlé Milujem Slovensko, videlo ich takmer 8 % divákov s podielom pod 19 %.

V univerzálnej skupine 12+ taktiež ovládlo deň Inkognito, videlo ho až 805-tisíc divákov. Ide o lepší výkon než pred rokom zaznamenalo so svojím rekordom Všetko, čo mám rád. Generálny riaditeľ Joj, Marcel Grega, zároveň na sociálnej sieti pripomenul, že týmto výkonom sa stalo Inkognito najsledovanejším zábavným programom na Silvestra od roku 2011. Vtedy Markíza ponúkla ešte špeciálny koncoročný program Let´s Silvester, ktorý sledovalo len o málo viac – 807-tisíc divákov. Inkognito nasledovalo v rebríčku sledovanosti Všetko, čo mám rád, najprv popolnočná epizóda s vyše 605-tisíc divákmi, následne zostrihová s takmer 590-tisíc divákmi. Nasledovali Noviny s vyše 580-tisíc a Televízne noviny s takmer 560-tisíc divákmi, Zlaté časy videlo 505-tisíc divákov, Milujem Slovensko takmer 435-tisíc. Markíza sa s dvojicou reprízových komédií hýbala len na úrovni 220 a 170-tisíc divákov.

Medzi menšími stanicami z ďalších programov Plnou parou vzad na Plus v druhej polovici večera podliezlo 4 %, Žoldnier na Dajto po ôsmej prekročil 2 %, film Nezastaviteľní následne uhral 3,5 %. Doma s filmom Pred svadbou nie! získala 3 %, snímka 40 dní a 40 nocí už uhrala 2 %. Rovnako na tom bola v druhej polovici večera aj Wau s filmom Jedna za všetky.

Počas dňa boli televízie bližšie seba. Popoludní Traja veteráni na Markíze podliezli 17 %, Marečku, podejte mi pero prekročilo túto hranicu, Horná Dolná šla pod 19 %. Inkognito na Joj popoludní malo ísť pod 16 %, Veselý nový rok mal uhrať 16,5 % a Všetko, čo mám rád takmer 18 %.

Čítať viac...
Nahor